Potraviny Malina, Bratislava

Predajňa potravín Malina v bratislavskom Apolle je prvou predajňou s novým dizajnom. Zadaním bolo vytvoriť dizajnmanuál pre sieť malých obchodov s potravinami. Dizajn predajne sme navrhli v overenej kombinácii šedej a dreva, aby fungoval s akýmkoľvek stropom a podlahou. Prevládajúcim prvkom sú regále, ktoré sme navrhli v overenej kombinácii tmavošedej a dreva. Namiesto falošného dreva sme navrhli pravé, dizajn predajne tým získal prirodzenosť a pravdivosť. Nad regále sme navrhli rôznofarebné označenia pre tovar, ktoré pôsobí ako hlavné menu na eshope. Predajni malo dať predajni originálny vzhľad a zákazníkom rýchlu orientáciu v priestore. Tento nápad zatiaľ nebol zrealizovaný. Pôvodný návrh nájdete v sekcii vizualizácie.

Čiernodrevené sedenie

Drevené časti interiéru sme navrhli z prírodnej borovicovej preglejky, ktorá má na dennom svetle výraznú kresbu. Doplnková tmavošedá farba drevo necháva drevo vyniknúť a pôsobí ako neutrálne pozadie aj pre regále s tovarom.

Skrinka s kávovarom

Kaviarenský priestor so sedením vymedzuje skrinka s kávovarom, ktorú sme navrhli na os priestoru. Skrinka s kávovarom vyzerá ako poskladaná doma na kolene, čo podporuje domácky charakter predajne. 

Priehľad od predajného pultu

Fotografie: Peter A. Sellar


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti