Recepcia Wallenberg, Staré Mesto

Úlohou bolo vytvoriť reprezentačný vstupný priestor - recepciu do sídla firmy Wallenberg a opticky ho oddeliť od existujúcich pracovných stolov. Recepcia a kancelárske stoly sú v jednej miestnosti, materiál sme zvolili podľa pôvodných stolov.

Úlohou bolo vytvoriť reprezentačný vstupný priestor - recepciu do sídla firmy Wallenberg a opticky ho oddeliť od existujúcich pracovných stolov. Keďže recepcia a kancelárske stoly sú v jednej miestnosti, materiál sme zvolili podľa pôvodných stolov - lakovaná orechová dýha. Recepciu tvoria tri bloky, lamelový recepčný pult, zadné skrinky a hydroponický kvetináč. Recepčný pult tvorí dominantu priestoru, na jeho odlíšenie sme použili dyhované lamely a podsvietenie. Živá zelená rastlina oživuje pracovné kancelárske prostredie.

Recepčný pult

Recepčný pult je dominantný prvok priestoru. Keďže ide o jednoduchý geometrický tvar, na jeho zvýraznenie sme použili drevené dyhované lamely, ktoré sme nalakovali, aby vyzerali rovnako ako pôvodný nábytok v kancelárii.

Recepčná zostava Wallenberg

Recepčnú zostavu tvoria tri prvky - pult, skrinka a kvetináč. Pracovný pult slúži ako pracovná plocha pre dvoch ľudí. Skrinky za pultom plnia funkciu úložných priestorov pre kancelárske potreby. Hydrofonický kvetináč opticky oddeľuje vstupné priestory od zvyšku kancelárie.

Orechová dýha

Základný materiál zostavy, lakovanú orechovú dýhu, sme vybrali podľa pracovných stolov, ktoré sa v priestore nachádzali. Keďže recepcia aj pracoviská tvoria jeden priestor, použitie iného materiálu by mohlo pôsobiť rušivo.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Decentná kombinácia materiálov

Východiskový materiál recepcie, lakovaná orechová dýha príjemne kontrastuje s bielym lacobelom, čiernymi stoličkami a nerezovými úchytkami. Farby oživuje zelená farba rastlín.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti