Rekonštrukcia interiéru rodinného domu, Rusovce

Desaťročný rodinný dom v pôvodnom stave bol po rokoch používania vybývaný a potreboval refresh. O vonkajšok sa postaral majiteľ, s vnútrom sme pomohli my. Zabezpečili sme návrh, projekt a realizáciu, vrámci ktorej sme riešili dennú zónu, tri detské izby, detskú kúpeľňu a rodičovskú spálňu s kúpeľňou. Všetky priestory sme navrhovali odznova, zónu rodičov sme prekopali aj dispozične. Keďže išlo o zmenu bývania, ktoré mali obyvatelia dlhodobo navnímané, mali presné a konkrétne požiadavky, ktoré sme splnili. Nový interiér je vzdušný, útulný a jednoduchý na údržbu.

Dvojpodlažná denná zóna s galériou

Pri pocite z interiéru ide v prvom rade o priestor a táto denná zóna ho má dostatok vo všetkých smeroch. Na prízemí je všetko na správnom mieste - v centre priestoru kuchyňa, pri okne jedálenský stôl, obývačkové sedenie je otočené do priestoru a krb na obvodovej stene. Na galérii sa pôvodne nachádzali regále, ktoré sme nahradili pracoviskom pre dve osoby. Veľký priestor s veľkým oknom zútulňuje množstvo prírodného dreva na podlahe a stenách.

Obývačka s domácim kinom bez televízora

Obývačka má vďaka sedeniu otočenému do dennej zóny bezprostredný kontakt s jedálňou a kuchyňou. Nemá televízor, ale pri sledovaní kina sa spustí plátno, ktoré obývacie sedenie vizuálne oddelí a zabezpečí súkromie pre nerušené sledovanie filmu. Zážitok umocňuje kvalitné ozvučenie a špeciálny akustický sádrokartón, ktorý tlmí ozveny a premení obývačku na skutočné kino. V pohodlí vlastnej, elektricky nastaviteľnej sedačky. V zime aj s krbom na skutočné drevo.

Jedáleň s dvojposchodovou úložnou zostavou

Jedálenský stôl v dvojposchodovom priestore pri okne má cez deň dostatok svetla a po zotmení sme mu zabezpečili dôstojnú náhradu. Veľký luster inšpirovaný púpavou vyzerá ako šperk a zároveň spoľahlivo osvetlí stôl aj okolie. Jedáleň vymedzuje drevená knižnica na celú výšku priestoru. Obsahuje otvorené police pre vystavenie osobných predmetov, uzavreté skrinky, tri chladničky a domček pre robotické vysávače. Posuvný rebrík zabezpečuje prístup do všetkých výšok policovej zostavy.

Kuchyňa

Kuchyňa bola jedinou časťou interiéru, ktorej funkcionalita vyhovovala už v pôvodnom stave, a preto sme tu robili len kozmetické úpravy. Z pôvodného nábytku zostali korpusy a kamenné dosky. Dvierka sme vymenili za nové, ostrov prefarbili na čiernu, vysoké skrinky potiahli až po strop. Trojicu priznaných chladničiek sme integrovali do drevenej policovej zostavy a komore sme štandardné dvere vymenili za neviditeľné, ktoré vyzerajú ako súčasť kuchyne.

Pracovňa na galérii

Lukratívny priestor galérie v pôvodnom stave obsahoval regál so skrinkami a slúžil ako úložisko predmetov. Zo skladu sme urobili pracovňu, čím sme ho zobytnili a zmenili na priestor pre ľudí. Tvorí ju individuálna nábytková zostava vyrobená špeciálne pre tento priestor z rovnakých materiálov ako spodok dennej zóny. Obsahuje dve miesta, každé má priestor na šanóny, výsuvnú policu na tlačiareň a v stolovej doske dva šuflíky.

Detská izba v svetlých tónoch

Prvá detská izba sa nachádza na prízemí a bude slúžiť pre mladú slečnu, ktorá má rada bielu. Vytvorili sme svetlý dizajn bez infantilných motívov, ktorý je hravý a nadčasový, takže bude fungovať aj o pár rokov. Pracovnú časť tvorí písací stôl so skrinkami a čiernou popisovateľnou stenou. Úložné priestory na oblečenie zabezpečuje šatníková skriňa, ktorá obsahuje aj police prístupné z postele. Roh s vysokou posteľou sme obložili mäkkým čalúnením.

Zóna rodičov

Zóna rodičov pozostáva zo spálne a z kúpeľňovej časti prístupnej priamo z izby. V pôvodnom stave obsahovala aj samostatný šatník, ktorý bol príliš malý a zároveň zaberal plochu, ktorá izbe s veľkou posteľou chýbala. Rodičovskú časť sme preto preriešili aj dispozične - kúpeľňu sme navrhli nanovo a plochu šatníka nahradili vstavaným nábytkom s rovnakou úložnou kapacitou. Spálňa získala priestor, v ktorom má veľká posteľ dostatok vzduchu, aby vynikla.

Hlavná spálňa ako v hoteli

Hlavná spálňa s hotelovým komfortom obsahuje len to podstatné - mäkký koberec, veľkú čalúnenú posteľ, štýlové osvetlenie a kvalitný nábytok na mieru. Atmosféru upokojuje čierna stena za posteľou, ktorá dáva spálni tlmený nádych a necháva vyniknúť béžové čelo postele. Nočné lampy zavesené zo stropu sú otáčateľné a poskytujú dostatok svetla na čítanie. Nábytková zostavá po ľavej strane plní funkciu šatníka a pri posteli otvorenej knižnice. Zo spálne je prístupná súkromná kúpeľňa rodičov.

Predizba kúpeľne rodičov s umývadlom

Ako v hoteli funguje aj súkromná kúpeľňa hlavnej spálne. Tvoria ju tri časti - predizba s umývadlom, sprchový kút a toaleta. V predizbe sú všetky prvky individuálne - umývadlový pult, skrinku pod ním a dokonca aj zrkadlo nad ním sme navrhli a vyrobili špeciálne pre túto kúpeľňu. Kombináciou svetlých zemitých tónov sme vytvorili jemný a útulný dizajn, ktorý nadväzuje na ostatné časti domu.

Sprcha a toaleta hlavnej spálne

Sprcha a toaleta sú dve samostatné niky prístupné z kúpeľňovej predizby. V prvej nike je priestranná sprcha s priečkou z mliečneho skla, ktoré ju oddeľuje od spálne. Sklo priestory čiastočne oddeľuje a čiastočne prepája, ale keďže nie je priehľadné, intimita sprchy zostáva zachovaná. Toaleta obsahuje bidetovú spŕšku a úložný priestor. Na podlahy a steny v priamom styku s vodou sme navrhli dlažbu, povrch zvyšných stien tvorí štruktúrovaná sklotextilná tapeta s vodeodolným bielym náterom.

Nábytok na mieru od RULES nábytok

Do interiéru sme dodávali nábytok pod značkou RULES nábytok a dali sme si záležať, aby stál za to. Viditeľné šatníky pri vstupe do spálne majú pieskované sklenené dvierka v čiernych rámoch, celodyhované korpusy a farebné led osvetlenie. Sústredili sme sa na detaily, použili sme tu police z číreho skla a čalúnené vnútra šuflíkov.

Detská izba so šatníkom

Druhá detská izba sa nachádza na poschodí a obsahuje posteľ, pracovný stôl a šatník. S výnimkou postele a svietidiel je všetko navrhnuté a zrealizované individuálne pre tento priestor. Keďže budúca majiteľka rada kreslí, navrhli sme jej pracovný stôl s doskou, ktorú je možné naklápať a zlepšovať uhol pri kreslení. Šatník sme oddelili lamelovými posuvnými dverami, ktoré oddeľujú a zároveň neoddeľujú šatník od izby.

Detská izba s flexibilnou stenou

Tretia detská izba sa nachádza na poschodi a obsahuje veľký stôl s úložným priestorom, zrkadlový šatník a drevenú flexibilnú stenu. Špeciálnym želaním majiteľky boli otvorené police na obľúbené predmety, a tak sme jej navrhli perforovanú stenu s kolíkmi, ktoré umožňujú police prispôsobovať aktuálnym potrebám. Stena plní netradične aj funkciu svietidla - po zapnutí tmavé otvory perforácie ožijú farebným svetlom, ktorým je možné vytvárať atmosféry podľa nálady.

Detská kúpeľňa

Detská kúpeľňa na poschodí pozostáva z dvojumývadla, vane, samostatného sprchového kútu a samostatnej toalety. Zrkadlová skrinka nad umývadlom má zrkadlá zo všetkých strán a preto v priestore zaniká. Geometrický dizajn a čisté línie oživuje obklad okolo vane, vďaka ktorému pôsobí kúpeľňa veselo, ale stále nadčasovo.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti