Reštaurácia Lagaro, OC Europa, Banská Bystrica

Reštaurácia Lagaro v nákupnom centre funguje ráno ako svieže raňajkové bistro s dobrou kávou, cez obed zvláda nápor ľudí a podvečer sa mení na jemný priestor s intímnou atmosférou. Gresová veľkoformátová dlažba, skutočné drevo na nábytku a podlahe, corten na barovom pulte, dizajnové svietidlá a mobiliár spolu fungujú a robia interiér, ktorý je príjemný ako jedlo, ktoré tu varia.

Otvorený barový pult

Bar sme navrhli na hranicu medzi obchodné centrum a reštauráciu. Exponovaná poloha baru zabezpečuje personálu prehľad do reštaurácie aj okolia a má aj praktický význam, zákazníci preferujúci jedlo "so sebou" budú obslúžení bez toho, aby rušili hostí stolujúcich vnútri reštaurácie.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Pred / po

Dominantné stredové sedenie

Centrálnym momentom priestoru je vysoké sedenie v strede dispozície, ktoré symbolizuje spoločenský rozmer z pôžitku zo stolovania.  Sedenie sme navrhli ako vysoké, aby boli hostia v jednej výške s obsluhujúcim personálom. Priestorovú dominantu ostrova zvýrazňujú veľké kovové lustre.

Flexibilné sedenie po obvode priestoru

Po obvode reštaurácie sa nachádzajú pokojné zóny, kam sme navrhli nízke stolovanie s rôznymi konfiguráciami sedenia. Pozostáva z rôznych stoličiek, sedačiek a posuvných stolov a je dostatočné flexibilné, aby mohlo vyhovieť jednotlivcom, párom aj väčším skupinám. 

Drevené lamely na vymedzenie polôh sedenia

Vo vnútornom priestore prevádzky sme navhli 3 kubusy členiace priestor na intímne zákutia vymedzené drevenými lamelami. Poloha a umiestnenie sedenia voči obchodnej pasáži poskytuje rozdielne možnosti sedenia, môžete mať súkromie alebo sledovať okolie.

Otvorená kuchyňa

Priehľad do kuchyne je súčasťou nového prístupu k vareniu, kedy robí samotný akt varenia kulisu k jedeniu. Priestor pobodne ako kuchár nič neskrýva. Technologické rozvody su priznané, materiály autentické - drevo, kov, kameň, gres.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Precízne detaily

Precízne spracovaný interiér sme vyskladali z rôznorodých prvkov z rôznorodých materiálov. Drevené lamely, kovové regále s kvetmi, zavesené svietidlá a rozličné stoličky vytvárajú organizovaný neporiadok, ktorý nie je sterilný, ale ani preplnený.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti