Showroom Lenovo, Praha, Česká Republika

Prvá predajňa a servisné centrum Lenovo v Prahe sa nachádza v parteri budovy River Garden III v Karlíne. Návrh showroomu vychádza z dizajnmanuálu Lenovo, ktorý sme prispôsobili požiadavkám investora a upravili na možnosti pražského priestoru. Odolná gresová podlaha, čierne stropy, geometrické svietidlá a červenobiely nábytok vytvárajú moderný a účelný priestor, ktorý spĺňa očakavánia po funkčnej a vizuálnej stránke.

Ostrovy Lenovo

Ostrovy v priestore plnia funkciu hlavných plôch pre prezentáciu produktov Lenovo. Na povrchu slúžia pre vystavenie notebookov, pod pultom obsahujú závesy pre ruksaky. Ostrovy sme navrhli a vyrobili na mieru v súlade s dizajnmanuálom a vysokou precíznosťou našich rezidenčných interiérov. Obsahujú podsvietené logá, integrované elektronické cenovky a všetku potrebnú elektroprípravu.

Vstupná zóna

Po ľavej strane od vstupu sa nachádza pult, ktorý plní funkciu pokladničného pultu s kasou a tiež pultu na príjem produktov do servisu. Na pravej strane od vstupu oproti pultu sa nachádza sedenie vo forme rohovej sedačky bez opierky plniace funkciu čakárne pre klientov. Neutrálne materiály nechávajú vyniknúť korporátnu farebnosť Lenovo.

Transparentný koncept

Transparentná fasáda parteru budovy potláča hranice medzi interiérom a exteriérom. Interiéru dáva výhľad do extreriéru a naopak, z exteriéru je vidieť všetko dianie v interiéri. Optická bezbariérovosť nám umožnila navrhuť prehľadný koncept, ktorý funguje z interiéru a zároveň je viditeľný zvonka, takže okoloidúcim na prvý pohľad zreteľne komunikuje zameranie predajne a láka ich dovnútra.

Pokladničný a príjmací pult

Hlavný predajný pult sa nachádza pri vstupe do predajne a navrhli sme ho v neutrálnej bielej farbe, aby vynikol svojím tvarom a nekonkuroval korporátnym farbám značky Lenovo. Pult obsahuje kasu a zároveň plní funkciu príjmacieho miesta pre servis. Hmota pultu sa pri fasáde zalamuje a pokračuje rovnobežne s ňou, čím chráni pracovníkov pred pohľadmi okoloidúcich a dáva im súkromie.

Rohové sedenie ako čakáreň

Sedenie oproti hlavnému pultu vyzerá ako atypická rohová sedačka, ktorá neobsahuje zadnú operadlovú časť. Sedenie slúži pre klientov, ktorí čakajú na servis, prípade na komfortné zoznámenie s produktami Lenovo. Vzhľadom na špecifické nároky na tvar a konfiguráciu sedenia sme sedačku aj konferenčný stolík navrhli a vyrobili na mieru. Stolík v sebe obsahuje krabicu s elektrickými zásuvkami.

Neviditeľné dvere do zázemia

Dvere do servisu aj zázemia sme integrovali do bielej steny s úložnými priestormi, takže vyzerajú ako jej súčasť a v uzavretom stave sú takmer neviditeľné. Nábytkovú stenu vrátane skrytých dverí sme navrhli a vyrobili na mieru, preto sme si mohli dovoliť nadštandardné prevedenie detailov, ktoré dobre vyzerajú a sú funkčné a praktické. 

Úložné priestory

Vzhľadom na absenciu skladu bolo kľúčovým prvkom návrhu zabezpečenie dostatočných úložných priestorov a vzhľadom na konfiguráciu priestoru bolo jedinou možnosťou ich umiestniť na stenu oproti fasáde. Vyriešili sme ich jednoliatou bielou skriňou, ktorá kopíruje obvodovú stenu. O mimoriadne precíznej realizácii svedčia línie, ktoré plynule prechádzajú zo špár na podlahe na dvierka na nábytku. 

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti