Trojizbový byt s betónovou stenou, Bratislava

Interiér trojizbového bytu sme postavili na kontraste betónu a dreva. Drsnú prirodzenosť betónovej steny zjemňuje borovicový kubus s hygienickými priestormi. V kuchynskej časti má kubus okno, ktoré dáva kúpeľni denné svetlo aj výhľad.

Byt sa od vizualizácii líši iba v detailoch, celkový dojem pôvodného návhu zostal zachovaný. Oproti návrhu sme zmenili povrchy stien, stenu za sedačkou sme nechali v pôvodnom betóne a na stenu s oknami nerealizovali grafiku. Taktiež došlo k výmene stoličiek a skrinky pri televízore.

Návrh (vizualizácia) obývačky

Dominantou dennej zóny je grafika na jednej stene miestnosti, ktorá bola namaľovaná špeciálne pre tento priestor. Ostatné steny sme nechali biele, aby maľba naplno vynikla. Grafika robí priestor jedinečným a zároveň je dostatočne decentná, aby sa majiteľovi rýchlo nezunovala. Autorom maľby je Juraj Hubinský.

Návrh (vizualizácia) bielej kuchyne

Biela kuchyňa kontrastuje k drevenému obkladu na hygienickom bloku. Kuchyňa má bielu pracovnú dosku z bieleho Corianu, zástenu z bieleho lacobelu a dvierka z matne bieleho striekaného laku. Medzi kuchyňou a kúpeľňou je okno na presvetlenie kúpeľne, ktoré je možné z kúpeľňovej strany zatemniť roletou.

Návrh (vizualizácia) jedálenského stola

Proporcie dennej časti nám dovolili použiť jedálenský stôl, ktorý je pre trojizbový byt nezvyčajne veľký. Stôl má dĺžku 2,80 metra a poskytne miesto pre šesť osôb. Na stene za sedačkou je živá popínavá rastlina. Zelená farba rastliny spolu s dreveným obkladom na hygienickom bloku otepľujú čistý priestor bytu.

Návrh (vizualizácia) kúpeľne s oknom do kuchyne

Zvláštnym prvkom kúpeľne je okno, ktoré dáva kúpeľni denné svetlo a pocit vzdušnosti a priestoru. Okno bude možné zatemniť textilnou roletou umiestnenou nad oknom. Šedý obklad na podlahe aj stenách sme navrhli ako protipól sterilne bielej kuchyne, s ktorou je vizuálne prepojená. Drevený dekor dáva kúpeľni teplo a útulnosť.

Návrh (vizualizácia) spálne - pohľad na posteľ

Manželská posteľ hlavnej spálne je z dreva s bielym matným nástrekom. Z rovnakého materiálu je zástena za posteľou aj nočné stolíky, ktoré sú zavesené na zástene. Nočné lampy sme nechali visieť zo stropu. Stena za posteľou má povrchovú úpravu s motívom surového betónu, ktorý sme prifarbili do teplých tónov.

Návrh (vizualizácia) úložných priestorov v spálni

Bielu vstavanú skriňu v hlavnej spálni sme navrhli na celú stenu miestnosti. Šatník obsahuje okrem úložných priestorov na oblečenie aj toaletný stolík, ktorý môže slúžiť aj ako pracovisko. Stolík aj vsunutú časť skrine okolo stolíka sme navrhli s drevenými dekorom, ktorý zjemňuje masívnosť bielej plochy skrine.

Návrh (vizualizácia) študentskej detskej izby s tabuľou na kreslenie

Detská izba v trojizbovom neobsahuje prvoplánové "detské" prvky, ale vyzerá, že je určená pre dieťa. Navrhli sme ju z jednoduchých a strohých materiáloch, a napriek tomu nepôsobí sterilne, ale hravo, veselo a útulne. Zariadenie detskej izby sme navrhli tak, aby bolo nadčasové a izba mohla fungovať pre dieťa každého veku.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti