Trojizbový byt s betónovou stenou, Bratislava

Interiér trojizbového bytu sme postavili na kontraste betónu a dreva. Drsnú prirodzenosť betónovej steny zjemňuje borovicový kubus s hygienickými priestormi. V kuchynskej časti má kubus okno, ktoré dáva kúpeľni denné svetlo aj výhľad.

Interiér trojizbového bytu sme postavili na kontraste betónu a dreva. Drsnú prirodzenosť betónovej steny zjemňuje borovicový kubus s hygienickými priestormi. V kuchynskej časti má kubus okno, ktoré dáva kúpeľni denné svetlo aj výhľad. Okno je možné zatieniť roletou, ale túto možnosť majitelia používajú minimálne.

Drevo a betón v dennom priestore

V dennom priestore dominujú dva materiály - drevená borovicová dýha na kubuse s hygienickými priestormi a pohľadová betónová stena za sedačkou. Protikladné materiály sa vzájomne dopĺňajú a tvoria prirodzený a vyvážený kontrast. Ostatné prvky interiéru v neutrálnych farbách im opticky nekonkurujú.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Celkový pohľad na denný priestor

Denný priestor s plochou 30 m² nie je veľký, ale veľa okien mu dáva luxusný výhľad, ktorý chýbajúce metre kompenzuje. Obývačku sme umiestnili k východu na terasu, kuchyňa je na protiľahlej strane vedľa kúpeľne. Centrálne umiestnený jedálenský stôl neprekvapí ani nečakaná návšteva, pretože pohodlne usadí až 8 ľudí.

Stena za sedačkou z pohľadového betónu

Stena za sedačkou mala byť obrastená živou rastlinou, po odstránení debnenia a odhalení jej optickej kvality sme presvedčili majiteľa o nevyhnutnosti jej zachovania v priznanom stave. Betónová stena opticky vymedzuje plochu obývačky, drsné betónové pozadie za sedačkou robí sedačku pocitovo ešte jemnejšou a komfortnejšou.

Bielo-biela kuchyňa s oknom do kúpeľne

Jednoliata biela kuchyňa vytvára s dreveným kubusom príjemny kontrast a vizuálne odlišuje kuchyňu od zvyšku zariadenia. Počiatočné obavy majiteľa z optickej nudnosti celobielej kuchyne sa rozplynuli po jej zrealizovaní. Z praktických dovodov sme dali na najčastejšie používané skrinky nerezové madlá. ktoré biely dizajn oživili a kuchyni dali vertikalitu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Atypický jedálenský stôl pre 6 až 8 osôb

Jedálenský stôl považujeme za centrum denného priestoru a sme radi, že sme ho sem dostali v nadštandardnej veľkosti. Jednoduchý stôl so skleneným povrchom dáva bielou farbou najavo príslušnosť ku kuchyni. Subtílne stoličky nevytvárajú optickú bariéru, naopak, nechávajú priestor dýchať, takže vôbec nevadí, že ich je šesť.

Okno do kúpeľne

Kompozíciu kuchynskej zostavy sme navrhli tak, aby zostala deliaca priečka medzi kuchyňou a kúpeľňou nezastavaná a dovolila nám vytvoriť okno, ktorým dostaneme do kúpeľne denné svetlo a výhľad. Okno je možné zatiahnúť roletou, ktorá je umiestnená netypicky v spodnej časti zasklenia.

Inverzná kúpeľňa s výhľadom

Dizajn šedodrevenej kúpeľne s vaňou naväzuje na dizajn kuchyne, s ktorou sú opticky prepojené. Kúpeľňu sme navrhli ako inverzný protiklad celobielej kuchyne. Tmavošedý gresový obklad v kúpeľni je presným opakom bielej kuchyne s bielou pracovnou doskou a bielou sklenenou zástenou.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Rozdelenie a prepojenie hygienických a denných častí bytu

Hygienické priestory sme ukryli do dreveného kubusu s borovicovým povrchom. V časti smerom do kuchyne sme plnú stenu nahradili oknom, ktoré kúpeľňu prirodzene presvetluje. Sklo je možné zatieniť roletou, ktorá je umiestnená netradične v spodnej časti okna. Roleta má tri polohy - otvorená, zatiahnutá do výšky očí a úplne zatiahnutá.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sklo v interiéri

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti