Trojizbový byt, Pekná Výhliadka, Dúbravka, Bratislava

Viac info

Trojizbový byt sa nachádza v príjemnej bytovke na okraji Dúbravky v Bratislave. Byt sme riešili nakomplet, čo znamená, že sme okrem dizajnu prekopali aj pôdorys tak, aby odpovedal požiadavkám budúcich majiteľov - mladého páru. Zmenu fungovania dispozície sme spravili s minimom stavebných úprav - v dennej časti sme zmenili konfiguráciu kuchyne, jedálne a obývačky, hlavnú spálňu sme premiestnili do najväčšej izby a pôvodnú priechodnú kúpeľňu sme znepriechodnili, čím sme získali miesto pre veľkorysú "mokrú zónu" - sprchový kút spolu s vaňou. Dizajn interiéru sme navrhli vo vysokom štandarde - v byte sme sa vyhrali s každou jednou stenou, s každým detailom tak, aby spolu ladili a tvorili vyvážený, dizajnový a zároveň útulný priestor, ktorý je niekde medzi katalógom a pocitom domova. 

Vstupná hala

Vstupná hala je napriek katalogovému vzhľadu praktická a obsahuje všetko, čo sa od tejto miestnosti očakáva. Vďaka veľkorysému otvoru do dennej zóny s ňou tvorí jeden vizuálny celok, obe zóny sme preto vyskladali z podobných materiálov, aby spolu ladili nielen priestorovo, ale aj vzhľadovo. Zo vstupnej haly je prístupná hlavná spáľňa, šatník, toaleta a kúpeľňa.

Denná zóna

Dennú zónu tvorí klasika - kuchyňa, jedálenský stôl pre štyri osoby a rohová sedacia súprava so samostatným kreslom. Nábytok na mieru v prírodnej drevenej dýhe tu tvorí kulisu pre originálne zariaďovacie predmety v originálnych prevedeniach. Zaujimavé je, že napriek tomu, že by v priestore mohol každý fungovať ako samostatná dominanta, tu sme ich zladili a tvoria jeden hamornický celok.

Obývacia izba

Obývaciu izbu tvorí pohodlná rohová sedačka, polohovateľné otočné kreslo a konferenčný stolík. Na stenu za televízorom sme použili porcelánový obklad pripomínajúci prírodný kameň, ktorého chladné pôsobenie spoľahlivo tlmí koberec, závesy a drevo na podlahe a nábytku. Lamelový obklad steny napravo od televízora okrem vizuálnej stránky pomáha aj akustike priestoru, čo znamená elimináciu ozveny.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Hosťovská izba / pracovňa

Za stenou s televízorom sa nachádza hosťovská izba prístupná dverami vedľa televízora. Miestnosť pôvodne plnila funkciu hlavnej spálne, avšak vzhľadom na blízkosť dennej zóny, najmä televízora a kuchyne, mohlo prichádzať k prieniku hluku do spálne. Miestnosti sme preto vymenili a vytvorili tu pracovňu s pracovným stolom, úložným priestorom a rozkladacím gaučom.

Kuchyňa s jedálňou

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Okno s výhľadom

V pôvodnom návrhu bolo toto okno súčasťou obývačky, my sme ho obostavali kuchyňou tak, že pôsobí ako keby tam bolo odjakživa a zároveň dáva kuchyni výhľad do okolia.

Kúpeľňa s umývadlom, sprchovým kútom a vaňou

Kúpeľňa je napriem exkluzívnemu dizajnu plne praktická a obsahuje náš obľúbený prvok - sprchový kút a vaňu, ktoré od zvyšku kúpeľne oddeľuje sklenená zástena. Takéto riešenie je pohodlné na používanie, pretože sklenená stena spoľahlivo ochráni zvyšok kúpeľne pred striekajúcou vodou.

Spálňa so šatníkom

Príjemný mäkký koberec, závesy a čalúnené čelo postele robia zo spálne najútulnejšiu miestnosť z celého bytu. Obsahuje aj dostatok úložných priestorov - ktoré zabezpečuje štýlový podsvietený šatník s celosklenenými dvierkami. Šatník od priestoru spálne oddeľuje subtílna priečka s televízorom, ktorý sme zapustili do obkladu s mramorovým vzorom. Spálňa pôsobí ako luxusná hotelová izba a presne to bolo zámerom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Úložné a hygienické priestory


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti