Mezonetový byt, Bratislava

Viac info

Mezonetový byt v Bratislave má netypický pôdorys, ktorý sme využili v prospech priestoru a vytvorili jedinečný interiér s charizmou a teplom domova. Na prízemí sa nachádza vstupná, denná a hosťovská časť. Na poschodí nočná zóna, ktorá obsahuje spálňu s kúpeľňou a dve detské izby so samostatnou kúpeľňou. V interiéri dominuje dubové drevo, ktoré sme použili na podlahe a nábytku na mieru. Byt sme premysleli do posledného detailu a zrealizovali na kľúč.

Vstupná zóna - predizba

O prvý dojem z bytu sa stará predizba, ktorú od zvyšku bytu oddeľujú teleskopické posuvné dvere s obojstranným zrkadlom. Priestor pôsobí vďaka svetelnému stropu a svetlej dlažbe v porovnaní so zvyškom bytu takmer sterilne, čím vytvára jasný filter medzi chodbou a vnútornými priestormi bytu, ktoré sa nesú v tmavších odtieňoch.

Priehľady

Centrálne umiestnené jadrá so stúpačkami sme nebrali ako nutné zlo, naopak, urobili sme z nich výhodu. Integrovali sme ich do priestoru tak, že s ním dokonale ladia a pôsobia ako zámer. Ich konfigurácia umožňuje množsvo priehľadov, ktoré tvoria charakteristický a jedinečný prvok tohto mezonetu.

Kuchyňa s kamennými dvierkami

Kuchynská zostava pozostáva z dvoch blokov, jeden je pri stene a druhý tvorí ostrov. Prvá časť je pri obvodovej stene a obsahuje varnú dosku s integrovaným digestorom, druhá časť medzi stúpačkami obsahuje skryté spotrebiče, vitrínu a dokonca dva televízory. Jeden smeruje do obývačky,  druhý otočený do kuchyne sme integrovali medzi stavané spotrebiče.

Obývačka

Obývačku tvorí komfortná sedacia zostava v zemitých farbách, ktorá pôsobí neutrálne a maximálne príjemne. Dojem útulnosti umocňuje mäkký koberec a konferenčný stolík, ktorý umožní uloženie tácky aj vyloženie nôh pri sledovaní televízie na opačnej strane kuchynskej zostavy.

Pracovňa

Hosťovská kúpeľňa

Schodisko

Masívne drevené schodisko prepája dennú zónu s nočnou zónou. Navrhli sme ako celodrevené schodisko z moreného dubu.

Nočná zóna - hlavná spálňa a detské izby

Na poschodí sa nachádza nočná zóna. Tvoria ju dve detské izby s kúpeľňou a hlavná spálňa s vlastnou kúpeľňou.

Hlavná spálňa

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Hlavná kúpeľňa

Detská izba 1

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Detská izba 2

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Detská kúpeľňa

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti