Rekonštrukcia a prístavba rodinného domu, Bernolákovo

Rodinný dom so sedlovou strechou sa nachádza v dedinskej zástavbe, ktorú sme rešpektovali. Pôvodnú stavbu sme prerobili do nízkoenergetického štandardu, vyriešili odkanalizovanie, dom zateplili a povalu prerobili na podkrovie.

Rodinný dom so sedlovou strechou sa nachádza v dedinskej zástavbe, ktorú sme rešpektovali. Pôvodný dom v dezolátnom stave sme zrekonštruovali do nízkoenergetického štandardu, vyriešili odkanalizovanie, podlahové kúrenie, dom zateplili a "zobytnili" podkrovie. V prístavbe je kuchyňa, ktorá oddeľuje záhradu od cesty. Dom má tri spálne, obývačku na celú výšku domu, samostatnú kuchyňu a jedáleň. V prednej časti je prístrešok pre dve autá a skladové priestory.

Architektúra domu

Keďže išlo o rekonštrukciu, novonavrhnutý objekt sme postavili na rovnakom pôdorysnom tvare ako starý dom, ku ktorému sme pridali kuchynské krídlo domu, ktoré vyčnieva do záhrady a prirodzene rozdeľuje garážovú časť od vnútornej záhradnej časti. Pre maximálne presvetlenie sme záhradnú fasádu domu kompletne presklili.

Introvertná uličná fasáda

Nová architektúra má cieľ zvýšiť kvalitu života obyvateľov, ale nie dominovať v dedineksej uličnej zástavbe. Uličnú fasádu sme preto navrhli decentne a striedmo, za použitia prírodných matreriálov. Pôvodný plechový plot sme nahradili prístreškom pre autá. Dom po rekonštrukcii zapadá do dedinského prostredia.


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti