Apartmán, Bezručova Residence, Bratislava

Interiér apartmánu na Bezručovej má pre nás špeciálny význam, pretože sa nachádza v budove funkcionalistickej pamiatky, kde sme autorsky zastrešovali celý projekt. Cieľom návrhu bolo dostať do minibytu všetky funkcie tak, aby pôsobil čisto a vrámci možnosti nezapratane. Dizajn interiéru vychádza z naších obľúbených prvkov - obsahuje veľa svetiel, veľa zrkadiel, veľa premysleného nábytku na mieru a veľa zaoblených hrán.

Fotografie budovy: Rekonštrukcia funkcionalistickej pamiatky, Bezručova 3 a 5, Bratislava.

Denná zóna

V apartmáne má denná zóna veľkosť obývačky, preto sme si dali záležať, aby bolo všetko upratané a malo svoje miesto. Vstupnú časť od kuchyne oddeľuje kubus so šatníkovou skriňou so zrkadlovým povrchom, ktorý v priestore opticky zaniká. Príjemný dojem z interiéru robí drevo vo všetkých prevedeniach.

Obývacia časť

Obývačka pozostáva zo sedačky, kresla, konferenčného stolíka a skrinky okolo televízora, ktorá zabezpečuje jediné úložné priestory v tejto miestnosti. Masívne drevené lamely za televízorom priestor vizuálne otepľujú a zlepšujú jeho akustiku. Chladné pôsobenie keramickej podlahy sme oteplili záclonami a kobercom.

Drevená stena za sedačkou

Na stenu za sedačkou sme použili obklad zo svetlého dreva so zaoblenými hranami. Obklad začína pri vstupných dverách a plynule prechádza až k obvodovej stene, pričom kopíruje stenu za ním. Do obkladu sme integrovali dvere do kúpeľne a spálne, takže sú na prvý pohľad neviditeľné.

Kuchyňa so skrytou varnou zónou

Priestorovo úsporná kuchyňa obsahuje všetky štandardné domáce spotrebiče a tiež primerané množstvo úložných priestorov. Jej vizuálnou špecialitou sú dvierka, ktoré ukryjú varnú časť kuchyne. V uzavretom stave je prístupný drez, chladnička a umývačka, čo sú najčastejšie používané komponenty. 

Spálňa

V malej spálni sme použili posteľ, ktorú tvorí len podnožie a matrac a teda neobsahuje žiadny rám, čo nám pomohlo zredukovať jej rozmery na minimum. Špeciálne nočné lampy sú ovládané gestami. Okno do kúpeľne dáva kúpeľni denné svetlo. Vzhľadom na blízkosť neďalekého šatníka sme si vystačili s jednou skriňou.

Kúpeľňa s umývadlom, sprchovým kútom, toaletou a práčkou

Do apartmánovej kúpeľne sme navrhli zariaďovacie predmety kompaktných rozmerov, vďaka ktorým sa dá v kúpeľni ako-tak hýbať. Obsahuje umývadlo s pultom so zabudovanou práčkou so sušičkou, toaletu a sprchový kút. Na stenu sme použili obľúbený obklad majiteľov. 

Nábytok na mieru

Nábytok na mieru z našej dielne je ukážkou precíznej remeselnej výroby, na ktorej si dávame fakt záležať. Pozostáva z masívnych, dyhovaných častí a lakovaných častí s dokonalým remeselným spracovaním, ktoré svojim prevedením odpovedajú exluzívnej lokalite apartmánu.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti