Dvojizbový byt na prenájom, Skypark, Bratislava

Jednospálňový byt na známej adrese bude slúžiť na prenájom a preto nám pri jeho návrhu išlo o nápad, ktorý ho odlíši od iných bytov v ponuke. Podľa pôvodného plánu mal tento päťdesiatmetrový byt samostatnú dennú zónu a spálňu, čo znamenalo dve malé a stiesnené miestnosti. Našim zámerom bolo tento priestorový nedostatok potlačiť - chceli sme, aby byt pôsobil väčším, ako v skutočnosti je. Ústredným motívom návrhu bolo preto vytvorenie jedného veľkopriestoru, ktorý popiera zaužívané delenie miestnosti a neguje stiesnený pocit z obmedzenej plochy. Vzdušný dojem z interiéru sme umocnili zrkadlami, ktoré zrkadlia výhľad aj z miest, kde by ste to nečakali. Keďže sme interiér začali riešiť ešte pred realizáciou, okrem dispozičnej zmeny sme mu pridali aj inteligentnú elektroinštaláciu, ktorá ho technologicky posúva do aktuálneho storočia. Tento byt na prenájom je jedným z dvoch bytov s rovnakým pôdorysom s podobnou klientskou zmenou. Druhý byt v Skyparku nájdete nájdete tu

Obývačka

Obývačka obsahuje sedačku, konferenčné stolíky a televízor s úložným priestorom. Integráciou jedálenského sedenia do kuchyne sme získali priestor pre naozaj veľkú sedačku. Útulný dojem z miestnosti podporujú textilné závesy a mäkký vysoký koberec. Na mieru vyrobený konferenčný stolík z kameňa si rozumie s typovým stolíkom z obchodu a spolu tvoria elegantný pár. Predstena za sedačkou plynule prechádza z kuchyne a slúži ako polica - budúci nájomcovia si budú môcť vyložiť svoje osobné predmety a obrazy aj bez vŕtania do stien.

Kuchyňa

Do kompaktnej kuchyne sme integrovali barové sedenie, čím sme ušetrili miesto v prospech obývačky. Kuchynská zostava pozostáva z dvoch častí - z varnej časti pri stene a umývacej časti na ostrove. Je tu veľa zrkadiel, ale všetky majú svoju funkciu. Vďaka zrkadlovej spodnej časti ostrova pôsobí kamenná doska na povrchu tak, akoby sa v priestore vznášala. Zrkadlové dvierka na horných skrinkách zrkadlia výhľad von. Vysoké a nízke skrinky prepája podsvietená polica so zrkadlovou zástenou. Veľa zrkadiel, veľa zaujímavých výhľadov.

Sklenená priečka

Hlavným zásahom do pôvodnej dispozície bolo odstránenie murovanej priečky a jej nahradenie priečkou zo skla. Sklenená stena s posuvnými dverami priestory opticky prepája, takže byt pôsobí aj napriek malej rozlohe priestranne. Použítím rovnakých materiálov v jednotlivých častiach sme dosiahli zladenie a zároveň zjednotenie priestorov, takže interiér pôsobí ako jeden celok. Cez zrkadlo nad posteľou spálňa komunikuje aj z pohľadu od dennej časti. V prípade potreby je možné priestory oddeliť nepriehľadným závesom.

Spálňa s loggiou

Spálni dominuje vysoká čalúnená posteľ s čalúneným čelom, ktorá spolu so závesmi priestor zjemňuje, takže spálňa pôsobí napriek zrkadlám a skleneným plochám teplo sa príjemne. Úložné priestory zabezpečujú šatníky s posuvnými dverami, do ktorých sme v horných častiach elegantne ukryli mriežky klimatizácie. Zo spálne je prístup na loggiu, ktorej sme vzhľadom na možnú veternosť navrhli len to nevyhnutné - je tu trasparentný stolík a transparentné stoličky, ktoré zachovávajú výhľad na Bratislavský hrad.

Kúpeľňa s práčkou

Kúpeľňa pozostáva z umývadla, vane a skrinky s práčkou a sušičkou. Malá miestnosť mala rozmiestnenie prvkov určené, našou úlohou ju bolo doladiť k čo najlepšiemu výzoru a fungovaniu. Na stenu za umývadlom sme navrhli celoplošné zrkadlo, ktoré priestor zväčšuje. Menšie predsadené zrkadlo s osvetlením zabezpečí bezpečnosť a komfort pri starostlivosti o tvár. Skrinku pod umývadlo, rovnako ako skrinku pre práčku sme navrhli a vyrobili na mieru.

Umelý kameň

Pri tomto byte nám išlo o vytvorenie jedinečného priestoru, v ktorom chcete bývať. O jedinečnosť nám išlo aj v detailoch, preto sme tu použili nevšedné a trvanlivé materiály. Interiér je tak okrem otvorenej dispozície množstvu zrkadiel charakteristický aj umelým kameňom, ktorý sme použili na pracovnú dosku ostrova v kuchyni, konferenčný stolík v obývačke a nočné stolíky v spálni. Exkluzívny materiál jednotlivé priestory oživuje a zároveň ich prepája.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti