Biely byt s krivkami, Skypark, Bratislava

Biely byt sa nachádza v obytnej veži v súbore Skypark by Zaha Hadid v Bratislave. Interiérový dizajn bytu zaujme na prvý pohľad čistotou a jednoduchosťou, na druhý originálnymi detailami. Oblé línie, krivky na nábytku a reliéfy na obkladoch odkazujú na architektúru budovy a spolu so svietidlom od Zaha Hadid Architects dávaju bytu decentnú výnimočnosť. Byt sme začali riešiť ešte pred výstavbou, a preto sme mali pod kontrolou všetky časti interiéru. Výsledok funguje po vizuálnej aj praktickej stránke.

Denná zóna

V interiéri sme použili obmedzené spektrum materiálov, ktoré jednotlivé miestnosti opticky spájajú. Vďaka svetlým materiálom pôsobí väčším, než v skutočnosti je. Dennú zónu tvorí kuchyňa, jedálenský stôl a obývačka. Kožená sedačka má nadštandardnú veľkosť a tvorí dominantu dennej zóny.

Obývačka bez televízora

Táto obývačka nie je charakteristická tým, čo obsahuje, ale tým, čo neobsahuje. Na stenu oproti sedačke sme namiesto televízora navrhli zrkadlový obraz. Paradoxom je, že zrušením televízora sme plnili požiadavku na čo najväčší zážitok pri sledovaní filmov. Statickú čiernu plochu televízora sme nahradili elektrickým plátnom, ktoré vo zvinutom stave neruší dizajn obývačky. A ten sme vyladili do najmenších detailov.

Skrinka pod projektor

Zrkadlová komoda pôsobí ako dizajnový kus nábytku, ale v skutočnosti plní funkciu skrinky pod projektor. Vďaka výsuvnému elementu je možné projektor vysunúť do optimálnej polohy pre projekciu na plátno, ktoré sa predsunie pred obraz. Stolík navrhnutý a vyrobený na mieru obsahuje miesto pre gramofón a skryté prevetrávané priestory na hifi komponenty. 

Biela kuchynská zostava

Rohovú kuchyňu sme navrhli dôsledne v bielych tónoch. Biele lakované dvierka s bielou kamennou doskou s jemným zrnením ladia s bielou keramickou zástenou s reliéfom odkazujúcim na dizajn budovy. Biele sú aj spotrebiče vrátane chladničky na víno. Zaoblený roh smerom do obývačky dáva priestoru mäkkosť a opticky ho prepája so zvyškom miestnosti.

Spálňa s kúpeľňou

Nočnú zónu tvorí spálňa s kúpeľňou za sklenenými dverami. Do spálne sme napriek minimálnym rozmerom dostali komfortnú kontinentálnu posteľ s dvoma nočnými stolíkmi, úložné priestory a dokonca knižnicu. Šatníkovú stenu sme navrhli a vyrobili na mieru so zakryvenými dvierkami s rovnakým motívom ako šatníkové skrine vo vstupnej hale.

Knižnica do úzkych priestorov

V úzkej izbe sme bojovali s každým kúskom priestoru a každý sme sa snažili maximálne využiť. Pred posteľ sme navrhli knižnicu vo forme kovových políc v bielej farbe, ktorá splýva s okolím a necháva vyniknúť uložené knihy. Tie sa však ukladajú na rozdiel od zvyčajných knižníc rovnobežne so stenou, takže je knižnica priestorovo úsporná a nezmenšuje priechod pred posteľou.

Kúpeľňa so sprchovým kútom

Kúpeľňa obsahuje umývadlo a sprchový kút bez toalety, ktorá je umiestnená v samostatnej miestnosti pri vstupe. Kedže je byt určený pre dve osoby s podobným rytmom života, na oddelenie kúpeľne od spálne sme si vystačili len so subtílnou sklenenou stenou, ktorá miestnosti oddeľuje skôr symbolicky než akusticky. Keďže je kúpeľňa bez toalety, toto riešenie úplne postačuje.

Nábytok na mieru

Vďaka nábytku na mieru z našej produkcie sa nám na dvierkach podarilo vytvoriť originálny prvok interiéru, ktorý odkazuje na jedinečnú architektúru budovy. Vďaka atypickým madlám na nábytku dostal interiér jemný nádych a výraznú originalitu, ktorú sme dosiahli jednoduchým nápadom bez zbytočných gést. Špeciálne dvierka na šatníkoch mu dávaju nádych luxusu napriek tomu, že sú z obyčajného laminátu.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti