Extravagantný pánsky apartmán, Skypark by Zaha Hadid, Bratislava

Štýlový trojizbový apartmán v Skypark by Zaha Hadid sme navrhli pre mladého muža s extravagantným vkusom. Nie je určený pre trvalý pobyt rodiny, ale pre príležitostné využitie a potešenie majiteľa. Lesklé podlahy, množstvo zrkadiel, individuálny nábytok z tmavého dreva, zlaté doplnky a zariaďovacie predmety od známych výrobcov tvoria atmosféru štýlového hotela.

Pôsobivá vstupná hala

Dizajn vstupnej haly definuje atmosféru celého interiéru. Tvoria ho materiály, ktoré sa objavujú aj v ďalších miestnostiach. Vstupnej časti dominuje kontrastná dlažba s čiernobielym motívom, ktorú sme použili aj v kuchyni a sanitárnych priestoroch. A tvorí charakteristický prvok tohto apartmánu.

Tlmená denná zóna

Denná zóna pozostáva z kuchyne a obývačky. Jej podlahová plocha nie je veľká, ale vďaka optickému prepojeniu s predizbou pôsobí veľkoryso. Vzhľadom na príležitostné využitie sme jej navrhli výrazný dizajn, ktorý okamžite zapôsobí a navodí pocit útulného hotela.

Hotelová útulnosť obývačky

Obývačku sme navrhli tak, aby v nej vynikli prvky, ktorých sa dotýkate a majú najväčší vplyv na pohodlie. Miestnosť tak pôsobí útulne aj napriek tomu, že jej dizajn má bližšie k hotelu než k domácnosti. K jedinečnému zážitku prispieva nábytok na mieru - väčšinu prvkov interiéru sme vyrobili špeciálne pre tento apartmán.

Kuchyňa s integrovaným stolom

Kuchyňa v apartmáne bude mať občasné využitie, preto sme ju navrhli kompaktne, aby ostalo čo najviac miesta pre obývačku. Jedálenský pult vo výške pracovnej linky má aj deliacu funkciu. Navrhli sme ho kolmo na priestor, takže svojou hmotou zabraňuje priehľadu z obývačky do kuchyne.

Loggia bez výhľadu na hrad

Z dennej zóny je prístupná loggia, ktorej absencia výhľadu na hrad je nevýhodou aj výhodou tohto bytu. Na rozdiel od bytov s pohľadnicovým výhľadom na Bratislavský hrad, tento poskytuje výhľady na inú, pokojnú časť mesta. Loggiu sme vybavili drevenou podlahou a komfortným nábytkom.

Kubus so šedými zrkadlami

V pôvodnom stave nepravidelný členitý priestor sme obložili rôznymi materiálmi a vytvorili samostatné, priestorovo jasne definované objekty. Väčší z nich sme navrhli z tmavého zrkadla, ktoré priestor chodby rozširuje a zároveň popiera objemnosť kubusu. A obsahuje neviditeľné zrkadlové dvere do spálne.

Extravagantná spálňa

Vzhľadom na občasné využitie spálne sme jej navrhli dizajn, ktorý by bol pre rodinnú spálňu príliš výrazný, ale do konceptu apartmánu dokonale zapadol. Použili sme tu dominantné prvky, ktoré by mohli fungovať aj ako samostatné solitéry. Tu sa však vzájomne dopĺňajú a spolu tvoria extravagantnú harmóniu.

Detská izba pod hviezdami

Chlapčenský izba je jedinou miestnosťou, ktorej dizajn je iný ako zvyšok interiéru - keďže ide primárne o detskú izbu, navrhli sme ju svetlejšiu a útulnejšiu. Obsahuje mäkkú čalúnenú posteľ s výsuvným lôžkom, pracovný stôl na konzole a dostatok skríň. Špecialitou je hviezdne nebo s motívom oblaku.

Extrovertná čiernobiela kúpeľňa

Po vstupe do kúpeľne sa ocitnete v úplne inom svete. Tmavý dizajn necháva vyniknúť čiernobielu dlažbu na podlahe a stenách v sprchovom kúte, ktorá na čiernom pozadí doslova žiari. Skrinka pod umývadlom ukrýva kombinovanú práčku so sušičkou. Kúpeľni sme oproti pôvodnej dispozícii pridali sprchový kút.

Výrazná toaleta

Za neviditeľnými dverami dreveného kubusu sa skrýva malý, ale o to výraznejší priestor so samostatnou toaletou. Čiernobiela dlažba prechádza z chodby na podlahu aj na steny, čím vniesla extravaganciu aj do tejto minimiestnosti. Špeciálna toaleta s integrovaným bidetom má fén aj dámsku spŕšku.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti