Foodcourt, Europa SC, Banská Bystrica

Redizajn foodcourtu obchodného centra sme navrhli v sviežom a prirodzenom dizajne s efektívnym využitím podlahovej plochy. Modernému priestoru dominuje živá zeleň v drevených kvetináčoch, ktorá vizuálne vťahuje protiľahlý zelený kopec do interiéru.

Redizajn foodcourtu obchodného centra sme navrhli v sviežom a prirodzenom dizajne s efektívnym využitím podlahovej plochy. Modernému a neutrálnemu priestoru dominuje živá zeleň v drevených kvetináčoch, ktorá vizuálne vťahuje protiľahlý zelený kopec do interiéru. Vznikol vzdušný, prirodzený a neutrálny priestor, ktorý je príjemný a vľúdny s ľuďmi aj bez nich. Realizáciu foodcourtu sme zvládli s minimom stavebných zásahov, najvýraznejšou bola výmena časti dlažby a pridanie nových závesných svietidiel. Kapacitu sme rozšírili zo 197 na súčasných 251 miest.

Dispozícia jedálenského priestoru

Dispozíciu sme rozdelili na 3 trakty, ktoré odpovedajú konštrukčnému systému budovy. V strednom trakte sú tri rady stolov, v bočných traktoch po dva. Rozdeľujú ich kvetináče s povrchom podobným drevu, do ktorých sme nasadili živé rastliny.

Oživenie umelých rastlín

Zásadnou filozofickou zmenou je použitie živých rastlín, ktorými sme nahradili tie pôvodné z umelej hmoty. Veľa zelene v prirodzene presvetlenom priestore vytvára v nákupnom centre atmosféru oázy, ktorá pôsobí ako pokračovanie protiľahlého kopca Urpín vo vnútri priestoru.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Detský kútik v kvetináči

Kútik pre deti sme navrhli do časti so zvýšenou svetlou výškou, ktorá má najviac denného svetla a je z priestoru foodcourtu najpokojnejšia. Steny aj podlaha detského kútika sú mäkké a umývateľné. Po obvode sme navrhli vysoké sedenie pre rodičov s výhľadom na deti aj von.

Odolné materiály s prirodzeným efektom

Materiály sme vyberali s ohľadom na vzhľad a trvanlivosť. Z tohto dôvodu tu dominuje laminát s umelým, ale neprekonateľne odolným povrchom. Plastové stoličky aj koženkové lavice vyžadujú minimum údržby. Umelý dojem z umelohmotných prvkov vyvažuje skutočná živá zeleň.

Oddelenie funkčných zón

Výška deliacich elementov poskytuje súkromie a zároveň zachováva dobrú vizuálnu orientáciu v priestore. Po obvode foodcourtu v blízkosti gastroprevádzok sme umiestnili barové sedenie, ktoré oddeľuje ľudí čakajúcich na jedlo od stolujúcich ľudí vo vnútri jedálne.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Fotografie: Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti