Kamienkovo, Europa SC, Banská Bystrica

Predajňu polodrahokamov sme navrhli ako prehľadný minimalistický priestor, ktorý necháva vyniknúť svoj obsah. Čisté línie a geometrické tvary pevných častí interiéru kontrastujú s organickými tvarmi kamienkov, polodrahokamov a šperkov. V sterilnom priestore rôznofarebné kamene žiaria a lákajú ľudí do predajne. Na bielom pozadí sú komfortne rozoznateľné aj pre ľudí vyšších vekových kategórii.

Priestorové vitríny s dreveným dekorom

Do stredovej časti priestoru sme navrhli stojanové vitríny s dekorom dreva, ktoré pripomínajú pne v lese. Otvorené časti vitrín slúžia na uloženie tovaru, ktorý si môžu zakázníci zobrať do rúk alebo sa ho inak dotýkať. Imitáciu dreva sme navrhli v svetlom prevedení, aby nechala vyniknúť svoj obsah.

Priečelie

Sklenené priečelie s posuvnými dverami je transparentné v otvorenom aj uzavretom stave. Po stranách sme navrhli výstavné plochy v podobe drevených kvádrov, ktoré obsahujú opticky atraktívne kamene väčších rozmerov, ktoré zrozumiteľne komunikujú poslanie predajne. V čase návrhu nemala značka spracované logo ani manuál, namiesto loga bol preto použitý nadpis.

Ukryté dvere do zázemia

Pre vizuálnu čistotu a maximalizáciu výstavných plôch sme dvere do zázemia integrovali do policovej steny za hlavným pultom tak, že vyzerajú ako jej súčasť. Dizajn zadnej steny je tak jednoliaty a plne využíva potenciál výstavnej plochy.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti