Kompletná rekonštrukcia bytu na prenájom, Bratislava

Rekonštrukcia bytu na prenájom je neštandardné zadanie, pretože nejde o ekonomicky najvýhodnejšie riešenie - ideálne je premaľovať a prenajať. Radikálne prerábky majú zmysel v prípadoch výnimočných lokalít a vtedy, keď chcú majitelia na určitom mieste zotrvať a zvýšiť si komfort bývania. Pri kompletných rekonštrukciách totiž dochádza k výmene väčšiny prvkov za nové, ktorých cena sa nie vždy priamo premietne do zvýšenej hodnoty nehnuteľnosti. Riešený byt sa nachádza v Starom Meste v Bratislave. V pôvodnom stave mal veľkorysu palácovú dispozíciu, ktorá neodpovedala požiadavkám majiteľov na 2 samostatné spálne. Zadanie sme prijali ako výzvu a zo starého zatuchnutého bytu urobili novostavbu, ktorá je jednoduchá, čistá a autentická - to znamená, že neoobsahuje napodobeniny a lamináty, ktoré sú charakteristické pre byty na biznis. Výsledkom je jednoduchý priestor, z ktorého dýcha teplo domova aj bez doplnkov. Ich výber sme ponechali až na budúcich obyvateľov, my sme im pripravili neutrálne prostredie, v ktorom sa môžu cítiť ako doma.

Vstupný priestor

O prvý dojem z bytu sa stará vstupná chodba, ktorá plynule prechádza do dennej zóny. Chodba plní okrem funkcie predizby aj funkciu nočnej chodby - sú z nej prístupné kúpeľňa a izba. Z praktických dôvodov sme chodbu obostavali šatníkmi, ktoré sa v dennej zóne menia na vysoké skrine kuchynskej zostavy. Protiľahlá línia bielej steny sa v dennej zóne mení na pracovnú časť kuchyne.

Obývacia izba

Minimalistická obývačka obsahuje maximum úložných priestorov. Využili sme na ne všetky možné miesta aj tie, kde by ste to nečakali. Z praktických dôvodov je väčšina úložných priestorov uzavretá. Pre milovníkov lapačov prachu sme tu našli aj miesto pre otvorené police, ktoré sme situovali tak, že sú pri pohľade do obývačky neviditeľné - miestnosť tak pôsobí trvalo uprataná. Vďaka poctivým prírodným materiálom má už v neobývanom stave útulnosť a teplo domova.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Nábytok na mieru - obývacia zostava

Sila obývačkovej skrine je v jej jednoduchosti a vôbec nevadí, že je z lacného bieleho laminátu. Vďaka plytkej hĺbke sme vnútri mohli použiť nastaviteľné police, čo je ekonomické a praktické riešenie. Do zostavy sme integrovali televízor, celá zostava tak pôsobí ako jeden kompaktný celok. Ani prípadná výmena obrazovky nebude problém, vždy je možné nájsť alternatívny model s takmer totožnými rozmermi. Pod televízorom sú prevetrané skrinky na multimediálne komponenty.

Kuchyňa

Kuchynská zostava pozostáva z dvoch blokov - z bielej časti s pracovnou doskou a z drevenej, ktorá prechádza do šatníka v predizbe. Drevená časť so zaobleným rohom pripomína viac dizajnový nábytok než kuchyňu. Pracovná časť z bieleho laminátu obsahuje úložné priestory, umývačku riadu a skryté dvere do spálne. Pracovnú dosku tvorí biela kompaktná doska. V drevenej časti zo skutočného dreva sa nachádzajú úložné priestory, chladnička, rúra a mikrovlnka.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Nábytok na mieru - kuchynská zostava

Vďaka nábytku na mieru z našej dielne sa nám do interiéru podarilo dostať nápady a vychytávky, ktoré by ste v byte tejto kategórie nečakali. Do bielej časti kuchynskej zostavy sme integrovali na prvý pohľad neviditeľné dvere do spálne. So zaobleným rohom na drevených skrinkách sme sa pohrali a dali mu okrem optickej aj praktickú funkciu - obsahuje skryté úložné priestory, ktorých nie je nikdy dosť.

Spálňa

V bytoch na prenájom je pre zachovanie rozumného rozpočtu potrebné robiť kompromisy a tu sme sa ich snažili urobiť tak, aby to pocítili obyvatelia čo najmenej. Najviac pozornosti sme dopriali priestorom, kde budú ľudia tráviť väčšinu času s otvorenými očami. Naopak, miestnosti na spanie sme navrhli takmer sparťansky, takže obsahujú len to nevyhnutné - úložné priestory, tienenie, postele a nočné lampy.

Kúpeľňa s toaletou

Kúpeľňa obsahuje umývadlo, murovaný sprchový kút, toaletu, práčku a kotol na teplú vodu. V priestore nám išlo v prvom rade o funkčnosť a o to, aby vyzeral rovnako aj o pár rokov po výmene nájomcov. Kúpeľňu sme preto takmer kompletne obložili gresom, ktorý sme použili na podlahy, steny a tiež do sprchového kúta. Namiesto povrchových políc sme navrhli nezničiteľné murované niky. Jediným citlivejším miestom je umývadlo na drevenej skrinke, ktoré dáva priestoru útulnosť.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti