Obývacie izby

Obývacia izba

Dominantným prvkom obývačky je sklenená priečka s obojstrannými posuvnými dverami, ktorá ju oddeľuje od spálne a zároveň tvorí nosný prvok pre televízory obývačky a spálne. Na mieru vyrobená konštrukcia musela splniť okrem vysokých nárokov na vzhľad aj funkciu neviditeľného vedenia kabeláže medzi obrazovkami a multimediálnymi prvkami, ktoré sme viedli v jej nosných profiloch.

Projekt: Dvojizbový byt, Manhattan, Bratislava

Projekt: Mezonetový byt, Bratislava

Obývačka

Obývacia izba pozostáva z rohovej sedačky, konferenčného stola a televíznej skrinky. Drevený lamelový obklad okolo televízora má okrem dizajnovej aj praktickú funkciu - lamely lámu zvuk a zlepšujú akustické vlastnosti celej dennej zóny. Vďaka závesom, záclonám, kobercu a látke na sedačke pôsobí obývačka mäkko a útulne. Textílie pôsobia ako protiklad k skleneným a kamenným častiam dennej zóny.

Projekt: Trojizbový byt s modrou kuchyňou, Bratislava

Obývacia izba

Obývaciu izbu tvorí pohodlná rohová sedačka, polohovateľné otočné kreslo a konferenčný stolík. Na stenu za televízorom sme použili porcelánový obklad pripomínajúci prírodný kameň, ktorého chladné pôsobenie zmäkčuje koberec, závesy a drevo na podlahe a nábytku. Lamelový obklad steny napravo od televízora okrem vizuálnej stránky pomáha aj akustike priestoru.

Projekt: Trojizbový byt, Pekná Výhliadka, Dúbravka, Bratislava

Obývačka bez televízora

Neštandardná požiadavka na absenciu televízora nám pomohla vytvoriť vizuálne čistý priestor bez rušivých prvkov. Hifi komponenty spolu s malým televízorom sme skryli za dvierka kuchynskej zostavy. Dominantou obývačky sa stáva výhľad do okolia.

Projekt: Veľkometrážny byt, Villa Vista, Bratislava

Obývačka s výhľadom na dunajskú promenádu

Hlavnou výhodou apartmánu v Eurovea je jeho adresa a hlavnou výhodou tejto adresy je výhľad na Dunaj. Zariadenie obývačky sme navrhli tak, aby bolo do flexibilné a umožňovalo konfiguráciu meniť podľa potrieb majiteľov.

Projekt: Minimezonet, Eurovea

Obývacia izba s výhľadom

Obývacia izba s presklennou fasádou susedí s drevenou terasou orientovanou na juh. Majiteľom poskytuje výhľad na Dunaj, na ktorý sme orientovali kuchynský pult aj obývačkové sedenie. Výhľad sme nechali nepoškvrnený s výnimkou samostatne stojacej televízie a reproduktorov, ktoré sú sami o sebe dizajnové prvky. Svetlá látková sedačka so svetlým kobercom pôsobí na tmavej mramorovej podlahe ako útulná oáza a majiteľom poskytne komfortné útočisko pri sledovaní televízie, výhľadu alebo polihovaniu na slnku, ktoré cez transparentnú fasádu preniká do interiéru.

Projekt: Luxusný byt s terasou, Riverpark, Bratislava

Obývacia izba a mramorovou podlahou

Obývacia časť sa nachádza uprostred denného priestoru medzi kuchyňou a jedálenským stolom. Sedačku sme navrhli k stene tak, aby nebola chrbtom ku žiadnej časti priestoru. Kravská koža na podlahe dáva obývačke teplo, výrazné žlté kreslo s podnožkou priestor vizuálne oživuje. 

Projekt: Mramorový byt, Riverpark, Bratislava

Projekt: Penthouse, Zlaté Moravce

Loftová obývačka so šikmým stropom

Obývacia izba v lofte je napriek industriálnym prvkom útulná a vyžaruje teplo domova. Vysoká svetlá výška robí atmosféru podkrovia. Obývačka pôsobí obzvlášť čisto, pretože sme ju zbavili prvkov, ktoré sú potrebné, ale lepšie ich nevidieť. Hifi komponenty s počítačom sme upratali do kuchynskej linky, subwoofer do sedačky. Na očiach zostal len televízor.

Projekt: Loftový byt v nadstavbe, Ružinov

Otvorená dispozícia s obývačkou spojenou s kuchyňou a spálňou

Byt je určený pre ľudí s rovnakým rytmom života, preto sme všetky obytné miestnosti zlúčili a vytvorili otvorenú dispozíciu, ktorá poskytuje maximum priestoru a výhľadu. Po odsunutí posuvnej steny sa nočná zóna spojí s dennou a vznikne jeden priestor s rozlohou 60 m². Zo všetkých častí bytu je výhľad na Dunaj.

Projekt: UFO byt s posuvnou stenou, Eurovea

Obývacia izba s výhľadom na hrad

Pridanou hodnotou polohy bytu je výhľad na Bratislavský hrad. Našim zámerom bolo k výhľadu doplniť adekvátny interiér - navrhli sme sem mäkkú a útulnú obývačku, ktorá je s výnimkou stropu celodrevená. Jej dominantou je lamelová stena za televízorom, ktorá plní funkciu knižnice a zároveň prekrýva rozmerné radiátory, ktoré pôvodný vzhľad obývačky rušili.

Projekt: Exkluzívny byt na prenájom, Panoramacity, Bratislava

Obývacia izba

Obývacia časť dennej zóny obsahuje len televíznu skrinku, konferenčné stolíky a sedačku. Dominuje jej exkluzívna sedačka s oceľovo-drevenou podnožou, ktorá si pozornosť zaslúži, lebo je fakt vymakaná. Sedenie sme orientovali chrbtom k stolovaniu, čím pôdorysne vymedzilo plochu obývačky a zároveň jej dalo pocit oddelenia a súkromia. Sedačka a stolíky sú z obchodov, skrinku pod televízor sme vyrobili na mieru.

Projekt: Štvorizbový byt, Rezidencie pri Mýte, Bratislava

Obývacia izba

Obývaciu časť tvorí pohodlná sedacia súprava, televízor, samostatne stojace reproduktory a tv skrinka s gramofónom. Prvý pohľad pri vstupe do dennej zóny padne na stenu s televízorom, preto sme ju aj so skrinkou pod tv navrhli v čiernej farbe, čím sme potlačili dominantnosť vypnutého televízora v obývačke. Spolu s čiernou obrazovkou vizuálne zaniká aj čierna skrinka s gramofónom.

Projekt: Farebný interiér rodinného domu, Záhorské Sady, Bratislava

Obývačka s televízorom na sklenenej priečke

Obývačke dominuje sklenená stena s integrovaným televízorom. Na detailoch záleží a preto sme kabeláž k televízoru viedli v konštrukcii sklenenej steny, takže ani neviete, že tam nejaké káble sú. Požiadavkou bola možnosť pracovania zo sedačky, takže televízna obrazovka plní okrem sledovania tv aj funkciu monitora. Špeciálny konferenčný stôl je vyrobený na mieru a obsahuje úložné priestory pre klávesnicu, ovládače a knižky.

Projekt: Dvojizbový byt Rozadol, Bratislava

Obývačka

Nábytok obývačky tvorí pohodlná látková sedačka s otomanom, konferenčný stolík a príručná stojanová lampa na čítanie. Na stenu za sedačkou sme navrhli kovové police pre modely automobilov. Protiľahlá stena s televízorom je navrhnutá a vyrobená na mieru, čo nám umožnilo umiestniť televízor netradične nízko. Pri sedení na pohovke je horná hrana obrazovky je takmer na úrovni očí, čo je maximálne pohodlné a ergonomické pre oči.

Projekt: Byt pre zberateľa modelov, Stein, Bratislava

Obývacia izba s masívnou podlahou

Veľkej obývačke dominujú prirodzené a neutrálne materiály. Drevo na podlahe sme použili vo svojom najpôsobivejšom, masívnom prevedení, na nábytku vo forme drevenej dýhy. Masívnu drevenú podlahu sme použili vo väčšine bytu, čím priestory opticky zjednocuje.

Projekt: Veľkoplošný byt Grunty, Rezidencia Grunty, Bratislava

Luxusná mramorová obývačka

Obývačke dominuje hnedý leštený mramor Vantage Brown, ktorý sme použili na podlahe v celom byte. Vďaka látkovej sedačke a kravskej koži na podlahe sa dá v obývačke sedieť aj bez papúč. Konfigurácia sedačky oddeľuje obývačku od jedálne a okrem výhľadu na tv poskytuje trojitý výhľad do exteriéru. Na Dunaj, hotel a kopec.

Projekt: Luxusný dvojizbový byt, Riverpark, Bratislava

Obývačka

Obývačku sme zariadili typovým nábytkom od renomovaných značiek, ktoré poskytnú budúcim obyvateľom nadštandardný zážitok z jej používania. Hlavné sedenie tvorí látková trojsedačka, ktorá sa vie rozložiť na príležitostnú dvojposteľ. Doplnili sme ju taburetkou a kreslom v hnedej koži z masívneho dreva, ktoré je subtilné a pritom pohodlné. Betónové konferenčné stolíky majú odnímateľné dosky so skrytými úložnými priestormi.

Projekt: Dvojizbový byt Stein, Bratislava

Projekt: Kompletná rekonštrukcia bytu na prenájom, Bratislava

Obývačka

Obývačke minimálnych rozmerov sme dopriali minimalistický dizajn. Centrom priestoru je sedačková zostava, ktorú sme navrhli vzhľadom na veľkosť obývačky v netypickej konfigurácii so sedenim oproti sebe. Pre maximálne využitie šírky miestnosti v prospech sedenia sme skrinku s hifi komponentami integrovali do kuchynskej zostavy. Televízor visí na predsadenej nábytkovej stene, ktorá tvorí pokračovanie kuchynskej zásteny v rovnakom rastri aj farbe.

Projekt: Dvojizbový byt, Panorama Park, Bratislava

Obývačka s keramickým 3D obkladom

Obývaciu časť dennej zóny tvorí látková sedačka so samostatnou taburetkou a tv skrinka, ktorá obsahuje miesto pre hifi komponenty. Keramická stena za sedačkou, ktorá v obývačke plní najmä estetickú funkciu, sa v kuchynskej časti mení na funkčný prvok - kuchynskú zástenu. Pri monochromatických stenách a šedej sedačke vyniká drevená podlaha a závesy s kobercami, ktoré dávajú priestoru komfortný nádych.

Projekt: Vzorový byt v škandinávskom dizajne, Rezidencia Blumentál, Bratislava

Obývačka s výhľadom na svah

Obývačkové sedenie apartmánu pozostáva z dvoch bielych látkových sedačiek a bieleho konferenčného stolíka s výsuvným úložným priestorom. Na povrch stola sme použili dosku z umelého kameňa v bielej farbe, ktorý je v bežných domácich podmienkach takmer nezničiteľný. Z rovnakého materiálu je pracovná doska a drez v kuchyni.

Projekt: Horský apartmán, Semmering - Stuhleck, Rakúsko

Obývačkové sedenie s atmosférou prírody

Obývačkovú zostavu tvorí veľká pohodlná sedačka s otomanom zo šedej látky. Stojanová lampa pri sedačke môže pripomínať kaderníctvo, ale dáva príjemné a útulné svetlo. Masívne kusy cédrového dreva slúžia ako príručné stolíky. Prirodzený charakter podčiarkuje živá rastlina na stene za sedačkou. Rastlina je hydroponická, takže nevyžaduje takmer nijakú starostlivosť.

Projekt: Trojizbový mezonet, Ružinov

Obývačka s kuchyňou so živou rastlinou

Denný priestor luxusného bytu sme navrhli tak, aby mal dostatok úložných priestorov a nepôsobil zapratane. Použitím rovnakých materiálov sme dosiahli vizuálnu homogénnosť priestoru. Podlahu sme zjednotili parketami, v kuchyni je rovnaký obklad ako v obývačke. Väčšinu nábytku sme zavesili na stenu, aby opticky nezmenšoval plochu miestnosti.

Projekt: Luxusná rekonštrukcia bytu, Ružinov

Drevo a betón v dennom priestore

V dennom priestore dominujú dva materiály - drevená borovicová dýha na kubuse s hygienickými priestormi a pohľadová betónová stena za sedačkou. Protikladné materiály sa vzájomne dopĺňajú a tvoria prirodzený a vyvážený kontrast. Ostatné prvky interiéru v neutrálnych farbách im opticky nekonkurujú.

Projekt: Trojizbový byt s betónovou stenou, Bratislava

Obýváčka s rohovou sedačkou na mieru

Obývacej časti bytu sme dopriali pohodlnú rohovú sedačku, ktorá môže slúžiť aj ako príležitostná posteľ. Sedačku sme v záujme maximálneho využitia priestoru navrhli a vyrobili na mieru. Na stene za sedačkou sme plánovali odkryť pôvodný betón, ale keďže na ukázal ako pohľadovo nevyhovujúci, použili sme betónovú stierku.

Projekt: Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Prirodzené materiály pre pocit domova

Na stenu za sedačkou sme navrhli monochromatickú grafiku, ktorá spolu so šedou sedačkou pôsobí neutrálne, takže nechávajú vyniknúť drevené časti interiéru. Prírodné materiály pôsobia domácky a útulne. Líniová konfigurácia nábytku a osvetlenia podporuje dynamiku obývačky.

Projekt: Návrh interiéru dvojizbového bytu, Bratislava

Obývačková zostava z preglejky

Obývačkovú zostavu tvoria biele skrinky a obklad z lakovanej javorovej preglejky. Drevený vzor preglejky je v tomto prípade na rozdiel od "drevených" dekorov laminátových povrchov dielom prírody. Za predsadenú stenu sme ukryli multimediálnu kabeláž. Pre potreby manipulácie s káblami je preglejkový obklad odnímateľný.

Projekt: Minimalistický byt, Vinohradis

Trasparentná fasáda centrálneho priestoru

Denný priestor má na svojej kratšej strane sklenenú fasádu orientovanú do vnútrobloku polyfunkčného komplexu. Pre optické zväčšenie výhľadu sme na stenu pri jedálenskom stole navrhli zrkadlový obklad, ktorý vizuálne znásobuje dĺžku fasády aj miestnosti. Pre zabezpečenie súkromia sú všetky okná zatieniteľné záclonami aj závesmi.

Projekt: Apartmán s dvoma obytnými jednotkami, Eurovea

Chcem návrh interiéru

Prehľadávaj

Obytné miestnosti

Administratíva