Interiér

Interiéry navrhujeme tak, aby ste sa v nich dobre cítili a efektívne zhodnocovali priestor. Robíme ich jednoduché a nadčasové, takže budú aktuálne aj o pár rokov. Naše návrhy dokážeme aj zrealizovať.

funkcia

veľkosť

cena bez dph

vlastnosti

obytné priestory

administratívne priestory


Vstupné haly

Vstupná hala sa stará o prvý dojem z interiéru, preto by mala byť reprezentatívna a rozmermi odpovedajúca celkovej veľkosti bytu. Na strane druhej, obyvatelia tu trávia najmenej času, preto by mala byť navrhnutá rozumne, aby neuberala metre dôležitejším miestnostiam.

Realizácie (17)

Centrálna hala s denným svetlom

Pôvodný pôdorys mal predizbu aj nočnú chodbu bez denného svetla. My sme priestory spojili a vytvorili halu s centrálnym dreveným kubusom s úložnými priestormi. Zväčšením otvoru do obývačky a sklenenými priečkami do kúpeľne a pracovne sme do pôvodne tmavých priestorov dostali obojstranné denné svetlo.

Projekt: projekt: Štvorizbový byt, Rezidencia Kaskády, Bratislava

Predizba so šatníkom a kuchynským kútom

V časti na prenájom sme v záujme maximálneho využitia pôdorysného potenciálu zlúčili do jedného priestoru vstupnú halu, chodbu a kuchyňu. Pri bielej na nábytku a stenách vyniká drevený vzor na podlahe a kuchynskej linke. Uzatvorené úložné priestory a zabudované spotrebiče vytvárajú predpoklad pre efekt trvale uprataného priestoru.

Projekt: projekt: Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Vstupná hala

Priestrannú vstupnú halu sme od denného priestoru oddelili vysunutou kuchyňou, ktorá zabraňuje priamemu priehľadu od vstupu na jedálenský stôl. Nábytkové vysunutie obsahuje z jednej strany chladničku, z druhej skrinku na topánky. Predizba obsahuje tiež zrkadlovú skrinku na drobnosti, voľné vešiaky pre návštevy a zelené pufy pre asistované prezúvanie.

Projekt: projekt: Vzorový trojizbový byt s predzáhradkou, Arboria park Slnečná, Trnava

Zrkadlová predizba vzorového bytu

Vstupná hala vzorového bytu má vzhľadom na celkovú plochu bytu nadštandardné rozmery, a my sme ich zrkadlami na stenách opticky ešte zväčšili. Najsilnejší efekt robí zrkadlo v rohu medzi dvermi, ktoré vďaka vzájomnému zrkadleniu a optickému prelínaniu plôch, otvorov a dverí vytvára optický efekt nekonečného štvorizbového bytu.

Projekt: projekt: Návrh vzorového bytu, Arboria park Slnečná, Trnava

Pestrá vstupná hala rodinného domu

Radikálny svieži prístup k návrhu interiéru je zrejmý už pri vstupe do prvej miestnosti domu - predizby. Tmavé zádverie bez prirodzeného svetla sme oživili žiarivou tapetou a plochu, ktorú ubrala šatníková skriňa, sme opticky vykompenzovali zrkadlom po celej výške steny, ktoré priestor vizuálne zväčšuje.

Projekt: projekt: Dizajn interiéru radového rodinného domu, Viedeň

Vstupná hala ako súčasť centrálneho priestoru

Vstupná hala apartmánu tvorí s dennou zónou jeden priestor, preto sme sem navrhli skrine s podobným dizajnom ako vo zvyšku miestnosti. Na ľavej strane sa nachádza šatníková skriňa, ktorá obsahuje úložný priestor pre kabáty, výsuvné police pre obuv aj priestor pre práčku so sušičkou. Vpravo začína kuchynská linka s barovým sedením.

Projekt: projekt: Apartmán s dvoma obytnými jednotkami, Eurovea

Vstupná časť bytu pre seniorov

Komunikačné časti dispozície sme navrhli veľkoryso, aby boli komfortné aj pri zníženej mobilite obyvateľov. Pri vstupných dverách sa nachádza zrkadlo, lavica so skrinkou na obuv a kabáty. Rozohraná a zároveň pravidelná kompozícia otvorov rohu šatníka vyzerá výborne, police môžu slúžiť na odloženie kabelky aj ako vitríny pre vázy.

Projekt: projekt: Trojizbový byt so zimnou záhradou, Bojnice

Vstupná hala s knižnicou

Chodba tvorí pokračovanie zádveria a predstavuje hlavnú komunikáciu v byte. Navrhli sme sem vstavaný úložný priestor, ktorý sa v strednej časti mení na otvorené police. Knihy a osobné predmety dávajú funkčnému priestoru obytný charakter. Vďaka knižnici chodba opticky splýva s dennou časťou do jedného celku, čím vizuálne rozširuje.

Projekt: projekt: Veľkometrážny byt s terasou, Kondomínium, Bojnice

Vstupná hala do apartmánu

Vstupnú halu lyžiarskeho apartmánu sme navrhli veľkoryso, aby priestorovo zvládla príchod šiestich ľudí. Gresová dlažba na podlahe je odolná voči vode, zrkadlá po stranách priestor haly znásobujú. Masívna drevená lavica spolu s vešiakom napriek jedinečnému dizajnu plnia svoj účel a svojím charakterom zapadajú do interiéru.

Projekt: projekt: Horský apartmán, Semmering - Stuhleck, Rakúsko

Optické prepojenie predizby s obývačkou

Pôvodná vstupná hala bola od obývačky oddelená priečkou. My sme ju zbúrali a obklad z obývačky nechali prejsť až k vstupným dverám. Toto riešenie dennú zónu opticky zväčšilo o plochu predizby. Drevený obklad má v predizbe funkciu vešiakovej steny, biela polica v obývačke ukrýva hifi aparatúru, v predizbe prechádza do lavice na sedenie.

Projekt: projekt: Minimalistický byt, Vinohradis

Pohľad od vstupných dverí do predizby a dennej zóny

Celková plocha vstupnej a dennej zóny je takmer 100 m². Priestory opticky rozdeľuje kubus, ktorý plní zo strany predizby funkciu vstavaného šatníka a zo strany dennej časti úložné priestory kuchynskej zostavy. V predizbe aj kuchyni sme navrhli lesklú bielu dlažbu, ktorá priestory opticky prepája, je odolná a jednoduchá na údržbu.

Projekt: projekt: Interiér bungalovu s pohľadovým betónovým stropom, Bratislava

Predizba ako súčasť denného priestoru

Vstupné priestory luxusného bytu sme navrhli tak, aby bolo na prvý pohľad vidieť, že nejde o obyčajnú rekonštrukciu. Dvere do práčovne a kúpeľne z matného skla sú na celú výšku miestnosti. Zrkadlo na stene vstupnú chodbu rozširuje a účinok pohľadu znásobuje. Na podlahe je veľkoplošná gresová dlažba, po ľavej strane drevený šatník.

Projekt: projekt: Luxusná rekonštrukcia bytu, Ružinov

Predizba oddelená šatníkom od kuchyne

V predizbe dvojzibového bytu sme odstránili pôvodnú murovanú priečku medzi predizbou a kuchyňou, vďaka čomu sme mohli priestor chodby rozšíriť o hrúbku priečky. Šatník s posuvnými dverami oddeľuje vstupné priestory od kuchyne. Predizbu sme opticky rozšírili zrkadlami, biela dlažba na podlahe sa dobre udržuje a neuberá svetlo.

Projekt: projekt: Dvojizbový byt pri lese, Železná studnička

Predizba v paneláku s rolldorom z lexanu

Predizba panelákového bytu mala šatník oddelený priečkou, ktorý mal chodbovitý tvar a bol nepoužiteľný. Betónovú priečku sme odstránili, priestor rozdelili na dve časti a uzavreli rolldorom. Posuvné dvere z lexanu sú ľahké, preto sa s nimi dobre manipuluje, a tiež transparentné, takže opticky nezmenšujú priestor predizby.

Projekt: projekt: Interiér bytu v paneláku, Ružinov

Vstupný priestor s dreveným schodisko s úložným priestorom

Vstupná hala drevodomu je z rovnakých materiálov ako zvyšok domu. Podschodiskové úložné priestory sme navrhli tak, aby neznižovali vzdušný efekt schodov. Zo skrine sme spravili kontrastný prvok k drevenému schodisku. Krémová veľkoformátová gresová dlažba je odolná, teplá a príjemne ladí k jaseňovej drevenej podlahe v dennej časti.

Projekt: projekt: Pasívny drevodom Ecocube, Čunovo

Zrekonštruovaná predizba s denným svetlom

V rámci rekonštrukcie bytového jadra sme vrchné časti priečok zrušili a nahradili sklenenými svetlíkmi, čím sme dostali denné svetlo do predtým tmavých častí bytu. V predizbe sú dvere do kúpeľne, samostatného wc aj spální. Na maximalizáciu presvetlenia predizby sme dvere do izieb navrhli presklenené mliečnym sklom.

Projekt: projekt: Rekonštrukcia bytového jadra, Ružinov

Vstupná chodba so sklobetónovým presvetlením

Predizba sa nachádza v dennej zóne spolu s obývačkou, kuchyňou a záchodom. Navrhli sme ju zo svetlých materiálov, aby nepôsobila stiesnene, v hornej časti priečky smerom do kuchyne sme navrhli presvetlenie zo sklobetónových tvárnic. Použitím rovnakých lámp ako v obývačke sme predizbu opticky priradili k týmto priestorom.

Projekt: projekt: Spojenie dvoch bytov, Dúbravka

Stavby (3)

Návrh (vizualizácia) vstupných priestorov

Vstupné priestory majú rovnaký rukopis ako zvyšok bytu a sú priestranné a nenásilné, aby pocit domova budili na prvý dojem. Predizba obsahuje taburetku na sedenie a vešiaky v tvare krížikov. Prirodzene presvetlený priechodný šatník z drevenej dýhy pozostáva z otvorených aj zatvorených skriniek a ústi do dennej časti.

Projekt: projekt: Veľkoplošný byt Grunty, Rezidencia Grunty, Bratislava

Návrh (vizualizácia) predizby so zrkadlami

Predizba trojizbového bytu má skromné rozmery a chodbovú proporciu, preto sme jej pomohli zrkadlami, ktoré tento hendikep potlačili. Zrkadlá sme okrem stien nalepili aj na šatníkové skrine, takže ich masívnosť opticky potláčajú. Pre optické zjednotenie predizby s denným priestorom sme tu použili rovnaké parkety ako z dennej časti.

Projekt: projekt: Kompletná rekonštrukcia bytu, Bratislava

Návrh (vizualizácia) organickej vstupnej haly so svetelným stropom

Čistá línia dreveného obkladu v predizbe návštevníka intuitívne navádza do hlavnej časti penthousu. Drevená stena má okrem dekoratívneho aj praktické využitie, ukrýva úložné priestory, dvere do hosťovskej toalety a posuvné dvere do nočnej a wellness časti. Oblé tvary drevenej steny kontrastujú s fasádou na pravej strane od vstupu.

Projekt: projekt: Organický penthouse, Bratislava

Štúdie (7)

Návrh (vizualizácia) Ikea predizby

Do predizby z Ikea sme navrhli skrine PAX s posuvnými dverami. Záves medzi vstupným a denným priestorom zabraňuje priehľadu zo vstupných dverí na stolovanie. Jedálenské sedenie tvorí barový stôl BILLSTA so stoličkami DALFRED. Nad stolom je podobný zrkadlový motív ako nad sedačkou v obývačke. Vešiak na kabáty je PS 2014.

Projekt: projekt: Interiér vzorového jednozibového bytu Ikea, Bratislava

Návrh (vizualiácia) vstupnej časti

Vstupná časť minimezonetu je minimalistická svojimi rozmermi aj materiálmi. Vizuálne pozostáva z jedného bieleho boxu, ktorý skrýva úložné priestory na oblečenie a smerom do dennej časti skrinky kuchynskej zostavy. Vstupný priestor sme opticky rozšírili zrkadlom, ktoré v tomto prípade priestor skutočne zdvojnásobilo.

Projekt: projekt: Minimezonet, Eurovea

Projekt: projekt: Interiér rodinného domu, Senica

Návrh (vizualizácia) vstupnej haly

Vstup do bytu má charakter chodby, preto sme sa ho snažili nezapratať skriňami, naopak, pochenali sme ho otvorený. Nachádza sa tu len vešiak na kabáty a jednoduché sedenie. Nevhodné proporcie chodbového priestoru sme opticky rozšírili pomocou zrkadiel. Stenu v chodbe oživila mentolová farba, ktorá prechádza až do kuchyne.

Projekt: projekt: Rekonštrukcia bytu, Hlohovec

Návrh (vizualizácia) vstupnej haly

Štýlovú vstupnú halu sme navrhli z podobných materiálov a dizajnových prvkov ako dennú časť, aby spolu ladili a pôsobili ako jeden celok. V bezprostrednej blízkosti vstupných dverí sme použili gresovú dlažbu, v ostatných častiach priestoru jednolamelové drevené parkety, ktoré sme pre umocnenie efektu navrhli aj na obloženie stropu.

Projekt: projekt: Návrh interiéru dennej časti rodinného domu, Nitra

Návrh (vizualizácia) zalomenej vstupnej chodby

So zbytočnými metrami plochy, ktoré má byt utopené v kľukatej vstupnej chodbe, sme nevedeli urobiť nič, preto sme ju aspoň zaujímavo dotvorili. Vzor dreva na vstavanom šatníku v predizbe sme pretiahli aj na priľahlú stenu, na protiľahlé steny sme nalepili po celej výške zrkadlá, ktoré robia v rohu efekty a priestor opticky znásobujú.

Projekt: projekt: Interiér bytu pre fotografa, Petržalské Dvory, Bratislava

Návrh (vizualizácia) vstupnej haly

Predizba nemá priame presvetlenie denným svetlom, preto sme ju navrhli v svetlým materiáloch a s dostatočným umelým osvetlením. Na ľavej strane sa nachádza vstavaná skriňa s dreveno - zrkadlovými dvierkami. Prepojenie medzi predizbou a dennou časťou tvorí chodba, ktorú sme opticky skrátili použitím atypického led - osvetlenia.

Projekt: projekt: Interiérový dizajn trojizbového bytu Villinki, Bratislava


Chcem návrh interiéru od RULES architektov »