Dvojpodlažný rodinný dom, Rusovce

Funkcionalistický rodinný dom sme navrhli v kombinácii bielej omietky a hnedej prevetrávanej fasády. Citlivá hmotová kompozícia, správny pomer otvorov k stenám a výber materiálov fasád robia tento dom opticky štíhlejším, ako v skutočnosti je.

Funkcionalistický rodinný dom sme navrhli v kombinácii bielej omietky a hnedej prevetrávanej fasády. Citlivá hmotová kompozícia, správny pomer otvorov k stenám a výber materiálov fasád robia tento dom opticky štíhlejším, ako v skutočnosti je (plocha vnútorných priestorov je vyše 250 m²). Obytné priestory majú všetky okná orientované do átria. Korektnou spoluprácou s investorom a stavebnou firmou sa nám podarilo vytvoriť rodinný dom s kvalitnou architektúrou, ktorá vďaka odladenému vzhľadu a precíznym detailom pripomína luxusný nemecký katalógový projekt.

Architektúra rodinného domu

Architektúru rodinného domu tvoria dve horizontálne hmoty rozdelené po podlažiach. V spodnej časti s bielou fasádou sú vstupné, hosťovské a denné priestory. Na hornom poschodí s fasádou pripomínajúcou drevo je nočná zóna so spálňami a príslušenstvom. Všetky obytné miestnosti majú výhľad na juhozápadnú stranu do átria.

Prepojenie interiérov s exteriérom

Vysunutie nočnej zóny domu smerom do záhrady zabezpečilo prirodzené prekrytie a ochranu terasy hmotou horného poschodia domu. Celosklenená fasáda denného priestoru prepája vnútorné priestory s terasou a záhradou v átriu. Oceľové stĺpy, ktoré podopierajú strop a konzolu, sme ukryli elegantne do fasády, takže vyzerajú ako jej súčasť.

Prevetrávaná fasáda horného poschodia

Pre obmedzenie masívneho vzhľadu dvojposchodovej budovy sme jednoliatosť hmoty narušili posunom horného podlažia smerom do záhrady. Na umocnenie rozdielnosti jednotlivých podlaží sme na vrchnú časť navrhli obklad z veľkoplošných kompozitných dosiek, ktoré vzhľadom pripomínajú drevený obklad.

Bezrámové zasklenie rohu

Premyslené detaily tejto stavby fungujú po vizuálnej aj funkčnej stránke. Pre maximálne prepojenie dennej časti so záhradou sme v obývačkovej časti použili sklenený roh. Toto riešenie spolu s celosklenenou záhradnou fasádou minimalizuje bariéry medzi vonkajškom a vnútrom a obyvateľom dopraje celoročný zážitok z exteriéru.

Uličná fasáda s garážou na hranici pozemku

Z funkčných aj estetických dôvodov sme garáž opticky aj stavebne integrovali do hmoty domu. Garáž umiestnená na hranici pozemku šetrí miesto pre záhradu a obytnú časť. Posun hmoty horného poschodia smerom do záhrady vizuálne znížil výšku budovy, dom vyzerá nižšie a ľahšie ako budovy v jeho okolí.

Večerný pohľad

Interiér rodinného domu

Zariadenie interiérov aj definitívny výber materiálov si majitelia doriešili vo svojej réžii, na fotografiách sú pohľady, ktoré sa najviac podobajú nášmu návrhu. Spoločným znakom vnútorných priestorov sú bezprekladové okná siahajúce po strop, vďaka ktorým prenikne do vnútra maximum denného svetla.

Fotografie: Peter Čintalan


Prehľadávaj

Kategória

Rozloha

Cena

vlastnosti