Byt pre dámu, Skypark by Zaha Hadid, Bratislava

Štvorizbový byt v Skypark by Zaha Hadid sme navrhli pre dámu, ktorej sme splnili sen o príjemnom domove v bratislavskej novostavbe. Pokiaľ je väčšina bytov o požiadavkách viacerých členov rodiny, tento sme stvorili prioritne pre majiteľku, preto nekompromisne odzrkadľuje jej osobnosť. Interiér charakterizuje výhľad, ktorý sme doplnili jemným dizajnom s množstvom živej zelene a zariadením inšpirovaným prírodou.

Vstupná hala a záhradná chodba

Vstupná hala nie je malá, ale my sme ju ešte zväčšili zrkadlovou stenou s úložnými priestormi. Prírodná tematika sa prejavuje už v chodbe - z jednej strany ju ohraničuje svetlý drevený obklad s integrovanými dverami do práčovne, kúpeľne a toalety, protiľahlú stenu sme oživili tapetou s motívom ázijskej záhrady.

Prírodná denná zóna

Dizajn dennej zóny vychádza z prírodných prvkov. Dominuje jej tapeta s motívom záhrady, ktorú sme v obývacej časti doplnili živou rastlinou, ktorá pôsobí, akoby z nej vyrastala. V podobnom duchu sme vybrali aj osvetlenie. Lampy v obývačke pripomínajú oblaky, luster nad jedálenským stolom vetvičky stromu.

Rôznorodé osvetlenie dennej zóny

Jednou z požiadaviek majiteľky bol dôraz na osvetlenie. S týmto želaním sa stotožňujeme, pretože doma trávime väčšinu času najmä večer. V interiéri nájdete všetky druhy svetiel - pracovné svetlá, náladové lampy, bodovky vymedzujúce hranice priestoru aj led osvetlenie skriniek.

Prirodzená minimalistická obývačka

Obývačka obsahuje len to nevyhnutné, aby vyniklo to podstatné, v tomto prípade sedačka a živá rastlina na stene za ňou. Navodzuje pocit privátnej, slnkom zaliatej vyhliadky niekde nad mestom - nad hlavou oblaky, za chrbtom zeleň, pred očami výhľad na mesto. Ako stvorená pre relax.

Kuchyňa a stolovanie

V kuchyni sme namiesto ostrova uprednostnili priestor - výsledkom je rohová kuchyňa a dostatok miesta pre stolovanie. V prípade jedálenského stola ide o dizajnovku, ktorej motív na sklenenej doske ladí s tapetou za sedačkou. Kuchyňa má úložné priestory všade - aj za posuvnými dvierkami za pracovnou doskou.

Izba pre rodinné návštevy

Hosťovská izba bude slúžiť predovšetkým pre návštevy rodinných príslušníkov. Navrhli sme ju čisto a jednoducho - okrem rozkladacej pohovky, úložných priestorov, koberca a pár kvetináčov tu nie je nič navyše. Drevený obklad steny za sedačkou eliminuje efekt provizórnej prázdnej miestnosti.

Čistá hlavná spálňa

Hlavná spálňa má svoj vlastný šatník a kúpeľňu, preto sme ju navrhli ako čistý priestor bez skríň a iných bariér. Spálni dominuje posteľ s čalúneným čelom na celú výšku, do ktorého sme integrovali multifunkčné osvetlenie, ktoré plní funkciu nočných lámp a rovnako náladového nasvietenia.

Súkromná kúpeľňa so sprchovým kútom

Kúpeľňa hlavnej spálne obsahuje umývadlo, sprchový kút a špeciálnu toaletu s integrovaným bidetom s dámskou sprškou a teplovzdušným fénom. Spoločným znakom hygienických priestorov je vysoký sokel z tmavej dlažby s prírodným motívom, ktorý im dáva originálny prirodzený vzhľad.

Pracovňa s dvoma pracovnými miestami

Pracovňa obsahuje dve pracovné miesta, úložné priestory na zakladače a miesto pre počítače. Vďaka individuálnemu nábytku na mieru je každy kúsok miesta využitý a materiály ladia so zvyškom bytu. Dostatok skrytých úložných priestorov zabezpečuje drevená skriňa, na viditeľné predmety slúžia police za kreslami.

Kúpeľňa s vaňou pod korunami stromov

Druhá kúpeľňa je prístupná z chodby medzi vstupnou časťou a dennou zónou. Obsahuje dve umývadla s vaňou a úložné priestory za zrkadlovými dvierkami a pod umývadlami. Špecialitou kúpeľne je tapeta na strope, ktorá jej dodáva komornú atmosféru, ako pod korunami stromov.

Ukrytá práčovňa a toaleta

Utilitárne priestory samostatnej toalety a práčovne sú prístupné cez skryté dvere z hlavnej chodby, ktoré sú integrované do dreveného obkladu na mieru. Priestor toalety sme navrhli v rovnakom rukopise ako kúpeľne. Práčovňu vo výklenku sme navrhli za lomené dvere integrované do obkladu.

Loggia s výhľadom na hrad

Malú loggiu sme zariadili prakticky a funkčne - obsahuje len odolné kreslo do exteriéru s mäkkým čalúnením, exteriérový koberec a kvetináče.

Vyjadrenie majiteľky:

„A na záver by som aj ja Vám chcela ešte raz poďakovať za úžasný výsledok. Bola som veľmi príjemne prekvapená už tým, ako ste na základe jedného rozhovoru dokázali navnímať, čo sa mi páči a navrhnúť interiér, do ktorého som sa zamilovala na prvý pohľad. A pri realizácii ste prekvapili absolútnou profesionalitou, proklientským prístupom a dokonalým výsledkom. Ďakujem vám za všetko a veľmi rada budem s vami spolupracovať i naďalej a odporúčať vás dalším potencionálnym klientom.”


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti