Dvojizbový byt Guthaus, Bratislava

Dvojizbový byt bude slúžiť na prenájom a našou úlohou bolo vytvorenie priestoru s nápadom, ktorý je efektný, ale nie zbytočne predražený. Jeho ústredným priestorom je denná zóna s takmer štvorcovou proporciou, ktorú nebolo jednoduché zariadiť. My sme z nevýhody urobili výhodu a vymysleli koncept s centrálnou modulovou sedačkou. Jej netradičný staroružový odtieň saturuje útulnosť interiéru a zároveň ho odlišuje od iných bytov na prenájom, ktoré sú zvyčajne v kombinácii odtieňov šedých a drevených dekorov.

Kuchyňa na oddelenie vstupu od obývačky

Kuchyňu sme oproti pôvodnému zámeru rozšírili o jeden modul smerom do chodby. Tým sme zväčšili jej pracovnú časť a hmotou eliminovali priamy priehľad zo vstupných dverí na sedačku, čo bola nevýhoda pôvodnej otvorenej dispozície. Biela časť kuchyne je pracovná, úložné priestory sú za drevenými dvierkami.

Zrkadlová stena

Na najdlhšiu stenu v byte sme umiestnili celoplošné zrkadlo, ktoré začína vo vstupe ako číre a v dennej časti sa mení na tmavé. Návrh sme koncipovali tak, aby opticky dvojnásobná denná zóna vyzerala dobre aj so zrkadlovým odrazom. V záujme vizuálnej čistoty sme všetky úložné priestory navrhli ako skryté.

Flexibilné obývačkové sedenie

Z nevýhodnej štvorcovej proporcie dennej zóny sme urobili výhodu - do jej stredu sme navrhli atypickú sedačku s flexibilnými modulmi, ktoré je možné otáčať a variabilne prispôsobovať situáciam. Okrem sedačky vie zostava fungovať aj ako lavica k jedálenskému stolu, prípadne dvojležadlo.

Úložný priestor s televízorom

Hlavným úložným prvkom dennej zóny je atypická zostava okolo televízora, ktorá vďaka bezmadlovému otváraniu nevyzerá ako skriňa, ale dizajnová drevená stena. V časti pri kuchyni obsahuje úložné priestory kuchyne, okolo televízora plní funkciu uzatvorenej knižnice a v časti pri okne skrýva integrované dvere do spálne.

Loggia

Jednou z výhod bytu je oboplávajúca loggia, ktorá svojim zalomeným tvarom robí charakteristický architektonický prvok domu. Vzhľadom na množstvo betónu, skla a ocele sme sa ju rozhodli trošku zútulniť. Preto sme sem navrhli pohodlné kresielka, stôl a mäkký koberec v špeciálnom exteriérovom prevedení.

Jemná spálňa

Spálňu sme navrhli v podobných materiáloch ako dennú časť, ale vďaka svetlejším odtieňom a kobercom pôsobí jemnejšie a útulnejšie. Obsahuje posteľ, šatníkovú skriňu, pracovný stolík a mobiliár z rovnakej rodiny ako v dennej zóne. Čalúnenie na posteli je z rovnakej látky ako sedačka.

Dokonalé zladenie doplnkov

Nočné stolíky, pracovnú stoličku, nočné lampy a doplnky sme vybrali tak, aby boli ľahko premiestniteľné a teda ich bolo možné použiť aj vo vedľajšej miestnosti. Ich zaoblený dizajn funguje rovnako dobre v spálni, ktorú ešte viac zútulňuje, ako aj v dennej zóne, kde ladí s prírodným drevom a sedačkou.

Kúpeľňa

Kúpeľňu sme prevzali v hotovom stave s umývadlom, vaňou a toaletou. My sme jej pridali úložné priestory, svetlá a zrkadlá, aby bola pripravená na použitie nájomcom. Práčka bola v pôvodnom pláne v kuchyni, my sme ju z praktických dôvodov umiestnili do bielej skrine pri vstupe.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti