Dvojizbový byt, Manhattan, Bratislava

Pôvodný stav

Byt bol v pôvodnom stave takmer ihneď obývateľný - mal hotové kúpeľne, podlahy, dvere, vstavané skrine a kuchyňu na mieru. Chýbala mu len sedačka, posteľ a pár kusov nábytku. Keďže bolo všetko vrátane stien na nesprávych miestach, majiteľovi sme odporúčili kompletnú rekonštrukciu. To znamená všetko vrátane priečok stien odstrániť a zrealizovať nanovo.

Búracie práce

V byte boli odstránené všetky nenosné priečky vrátane väčšiny rozvodov. 

Realizácia nových rozvodov

Nové rozvody elektroinštalácii, vykurovania a zdravotechniky boli realizované v poteri, v pôvodných omietkách a v nových sádrokartónových priečkách. Rozvody vody, klimatizácie a elektroinštalácie boli zrealizované odznova, s vykurovaním sme sa pripájali na pôvodné rozvody v podlahe.

Sadrokartónárske práce

V relatívne malých interiéroch plných nábytku na mieru, kde je potrebná milimetrová presnosť aj vrámci realizácie priečok a ich uhlov, sú ideálnym materiálom steny zo sádrokartónu. Majú skvelé akustické vlastnosti, sú vhodné pre rozvody a dá sa s nimi pracovať napresno takmer ako so stolarinou.  

Obklady a dlažby

Kúpeľňa a wc boli obložené z veľkoplošného obkladu 120 x 60, ktorý sa nám hodil, lebo obsahuje minimum špár, takže vyžaduje minimum starostlivosti. 45 stupňové hrany boli zrealizované na vodnom lúči.

Maliarske práce

Po obložení bol interiér pripravený na stierkovanie a základné maľovanie. Finálne vymaľovanie bude zrealizované po montáži podláh, svetiel a vstavaného nábytku, pretože pri jednotlivých montážach môžu vzinknúť poškodenia na stenách.

Lepenie parkiet

Pri drevených podlahách ide viac o odbornú montáž a kvalitu podkladu než o materiál parkety, preto sme si dali na výbere realizátora špeciálne záležať. Pôvodný betónový poter bol napenetrovaný, zdrsnený pieskom a pre dokonalú rovnosť vyrovnaný nivelačným poterom. Na takto pripravený podklad boli lepené drevené parkety.

Sklenená priečka

Sklenená stena s posuvnými dverami na oboch stranách bol samostatný projekt - na obe strany sme navrhli televízory a soundbary, ktorým sme museli vymyslieť uchytenie a skryté vedenie kabeláže s prepojením k miestam pre multimediálne komponenty. V obývačke sú komponenty v krajnom module kuchynskej zostavy, v spálni v pracovnom stole. Kabeláž sme viedli v stenách, podlahe a v profiloch sklenej priečky, takže všetko muselo byť na milimeter premyslené a precízne zrealizované.

Stolárske výrobky

Poslednou fázou pred finálnym upratovaním je montáž nábytku na mieru, kompletáže elektroinštalácii, montáž svietidiel. Nasledujú drobné opravy stien a finálne vymaľovanie. A nakoniec rozbalenie typového nábytku a odstránenie ochranných fólii.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti