Trojizbový byt, Pekná Výhliadka, Dúbravka, Bratislava

Trojizbový byt sa nachádza v príjemnej bytovke na okraji Dúbravky v Bratislave. Byt sme riešili nakomplet, čo znamená, že sme okrem návrhu dizajnu prekopali aj pôdorys tak, aby odpovedal požiadavkám budúcich majiteľov - mladého páru. Zmenu fungovania dispozície sme spravili s minimom stavebných úprav. V dennej časti sme zmenili konfiguráciu kuchyne, jedálne a obývačky, hlavnú spálňu sme premiestnili do najväčšej izby a pôvodnú priechodnú kúpeľňu sme znepriechodnili, čím sme získali miesto pre veľkorysú "mokrú zónu" - sprchový kút spolu s vaňou. Dizajn interiéru sme navrhli vo vysokom štandarde - v byte sme sa vyhrali s každou stenou a každým detailom, aby spolu ladili a tvorili vyvážený, dizajnový a zároveň útulný priestor.

Vstupná hala

Vstupná hala je napriek katalogovému vzhľadu praktická a obsahuje všetko, čo sa od tejto miestnosti očakáva. Vďaka veľkorysému otvoru do dennej zóny s ňou tvorí jeden vizuálny celok. Obe zóny sme preto navrhli z podobných materiálov, takže spolu priestorovo a vzhľadovo ladia. Zo vstupnej haly je prístupná hlavná spáľňa, šatník, toaleta a kúpeľňa.

Denná zóna

Dennú zónu tvorí klasická zostava - kuchyňa, jedálenský stôl pre štyri osoby a rohová sedacia súprava so samostatným kreslom. Nábytok na mieru v prírodnej drevenej dýhe tu tvorí kulisu pre originálne zariaďovacie predmety v originálnych prevedeniach. Jedálenský stôl, sedačka, konferenčný stolík, kreslo a luster sú výrazné dizajnové prvky, ktoré sme tu nakombinovali tak, že spolu ladia a tvoria jeden hamonický celok.

Kuchyňa s jedálňou

Oproti pôvodnému návrhu kuchyne do tvaru U sme ju  priestorovo skompaktnili a situovali na stenu s oknom, čím sme ušetrili priestor pre plnohodnotný jedálenský stôl a komfortné obývacie sedenie. Kuchyňa má okrem zvyčajných spotrebičov digestor z pracovnej dosky a výrobník ľadu. Okno, ktoré bolo v pôvodnom návrhu súčasťou obývačky, sme obstavali kuchyňou tak, že pôsobí ako keby tam bolo odjakživa a zároveň dáva kuchyni výhľad do okolia. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývacia izba

Obývaciu izbu tvorí pohodlná rohová sedačka, polohovateľné otočné kreslo a konferenčný stolík. Na stenu za televízorom sme použili porcelánový obklad pripomínajúci prírodný kameň, ktorého chladné pôsobenie zmäkčuje koberec, závesy a drevo na podlahe a nábytku. Lamelový obklad steny napravo od televízora okrem vizuálnej stránky pomáha aj akustike priestoru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Hosťovská izba / pracovňa

Za stenou s televízorom sa nachádza hosťovská izba prístupná dverami vedľa televízora. Miestnosť pôvodne plnila funkciu hlavnej spálne, ale vzhľadom na blízkosť dennej zóny mohlo dochádzať k prieniku hluku do spálne. Miestnosti sme preto vymenili a vytvorili tu pracovňu s pracovným stolom, úložným priestorom a rozkladacím gaučom.

Spálňa so šatníkom

Príjemný mäkký koberec, závesy a čalúnené čelo postele robia zo spálne najútulnejšiu miestnosť z celého bytu. Obsahuje aj dostatok úložných priestorov - ktoré zabezpečuje štýlový podsvietený šatník s celosklenenými dvierkami. Šatník od priestoru spálne oddeľuje subtílna priečka s televízorom, ktorý sme zapustili do obkladu s mramorovým vzorom. Spálňa pôsobí ako luxusná hotelová izba a presne to bolo zámerom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa s umývadlom, sprchovým kútom a vaňou

Kúpeľňa je napriem exkluzívnemu dizajnu plne praktická a obsahuje náš obľúbený prvok - sprchový kút a vaňu, ktoré od zvyšku kúpeľne oddeľuje sklenená zástena. Takéto riešenie je pohodlné na používanie, pretože sklenená stena spoľahlivo ochráni zvyšok kúpeľne pred striekajúcou vodou.

Úložné a hygienické priestory

Dostatok skrytých úložných priestorov znamená, že byt pôsobí trvalo uprataný. Preto sme mu navrhli dostatok úložných priestorov. Okrem samostatného šatníka prístupného z predizby obsahuje dostatok skríň aj predizba. Namiesto univerzálne pôsobiacich úložných priestorov sme ich tu navrhli a vyrobili tak presne podľa svojho budúceho obsahu.   

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti