Mezonetový byt, Bratislava

Veľké byty máme radi, pretože veľká plocha znamená veľké dispozičné možnosti. Mezonetový byt v Bratislave má netypický pôdorys s centrálne umiestnenými jadrami, ktorý sme využili v prospech priestoru a vytvorili jedinečný interiér s dispozíciou, akú inde nenájdete. Na prízemí sa nachádza vstupná, denná a hosťovská časť. Na poschodí detská a rodičovská zóna. V interiéri dominuje dubové drevo, ktoré sme doplnili zariadením od tých najlepších výrobcov a kvalitným nábytkom na mieru z našej produkcie. Hoci je interiér ukážkou toho najlepšieho, čo dokážeme vytvoriť, sám o sebe nie je o materiáloch, ani o značkách, ale o nápadoch a príjemnej atmosfére, ktorú navodzuje. Byt sme premysleli do posledného detailu a zrealizovali na kľúč.

Vstupná zóna - predizba

O prvý dojem z bytu sa stará predizba, ktorú od zvyšku bytu oddeľujú teleskopické posuvné dvere s obojstranným zrkadlom. Vďaka svetelnému stropu a svetlej dlažbe pôsobí v porovnaní so zvyškom bytu žiarivo až sterilne, čím vytvára jasný filter medzi chodbou a vnútornými priestormi bytu.

Centrálne jadrá a priehľady

Centrálne umiestnené jadrá sme nebrali ako nutné zlo, naopak, urobili sme z nich výhodu. Do priestoru sme ich zakomponovali tak, že s ním ladia a pôsobia ako zámer. Medzi nimi vznikla kuchynská linka s barom, ktorú sme kompletne obložili keramickým obkladom. Konfigurácia jadier umožňuje priehľady, ktoré tvoria charakteristický prvok tohto mezonetu.

Kuchyňa s keramickými dvierkami

Kuchynská zostava pozostáva z dvoch blokov. Prvý nadväzuje na šatníkové skrine, ktoré sa v kuchynskej časti menia na potravinové skrine. V zníženej časti je varná doska s integrovaným digestorom. Druhý blok medzi jadrami obsahuje vstavané spotrebiče, sklenenú vitrínu a dokonca dva televízory. Ten väčší smeruje do obývačky, menší sme integrovali medzi vstavané spotrebiče nad rúru a kávovar. Kuchyňa obsahuje dostatok úložných priestorov a vďaka keramickým dvierkam je takmer nezničiteľná.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývačka

Takto si predstavujeme ideálnu obývačku. Je útulná, komfortná a neobsahuje nič navyše. Dizajnovej čistote pomohla integrácia televízora a hifi komponentov do kuchynskej zostavy, čo nás zbavilo skrinky pod televízor. Dominantnou miestnosti je neutrálna sedacia zostava v zemitých farbách. Dojem útulnosti umocňuje mäkký koberec a konferenčný stolík, ktorý umožní uloženie tácky aj vyloženie nôh.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Jedáleň

Jedáleň sa nachádza na kraji dennej zóny medzi obývačkou, pracovňou a schodiskom. Tvorí ju jedálenský stôl pre 6 osôb, kreslá a zavesené svietidlá. Dizajn má rovnaký rukopis ako zvyšok dennej zóny, je čistý a útulný. Jeho jemnosť umocňujú zaoblené hrany na drevenom stole, mäkké čalúnenie na stoličkách a ručne vyrábané svietidlá pripominajúce balóny, z ktorých je každé unikát. Po zatiahnutí elektrických závesov získa priestor súkromie a intimitu.

Pracovňa / hosťovská izba

Pracovňa tvorí voľné pokračovanie dennej zóny a tomu odpovedá jej dizajn. Obsahuje pracovný stôl, drevenú knižnicu s posuvným rebríkom na celú výšku miestnosti a rozkladaciu pohovku, takže môže plniť aj funkciu príležitostnej spálne. Pracovňu od dennej zóny oddeľuje sklenená stena z tmavého skla, ktorá priestory vizuálne spája, ale zároveň oddeľuje, čím zabezpečuje optické prepojenie, ale aj pocit súkromia. 

Hosťovská kúpeľňa

Hosťovská kúpeľňa obsahuje vaňu, umývadlo a toaletu. Jej dizajn je podobný kúpeľni pri hlavnej spálni, tvorí ho kontrast medzi tmavým drevom a svetlým obkladom pripomínajúcim mramor. Kúpeľňa má denné svetlo cez svetlík do hosťovskej izby. Okno je možné zatiahnúť nepriehľadnou elektrickou roletou.

Drevené schodisko

Monumentálne drevené schody tvoria zvislé prepojenie dennej a nočnej zóny. Navrhli sme ich ako celodrevené dubové schodisko. Osvetlenie schodiska tvoria dizajnové závesené lampy a bodovky nad stupňami. Masívne madlo sme integrovali do steny medzi ramenami, schody tak pôsobia ako dizajnový kompaktný celok, ktorý je príjemný aj na dotyk.

Nočná zóna - rodičovská zóna a detské izby

Na poschodí sa nachádza nočná zóna, ktorú tvorí zóna rodičov a dve detské izby s kúpeľňou. Zóna rodičov obsahuje spálňu so šatníkom a samostanú kúpeľňu prístupnú zo spálne. Dizajn zóny rodičov sme navrhli z podobných materiálov ako prízemie, detské izby majú podobné iba parkety, zvyšok sme prispôsobili ich obyvateľom. Jedna slúži pre dievča a druhá pre chlapca.

Hlavná spálňa

Rodičovská zóna pozostáva zo spálne a kúpeľne. Do spálne sme navrhli celozrkadlový šatník, ktorý v priestore vizuálne zaniká a upriamuje pozornosť na čalúnenú posteľ. Zrkadlové a sklenené prvky v spálni sme doplnili jemným kobercom, mäkkým závesom a zariaďovacími predmetmi v oblých tvaroch. Spolu tvoria vyvážený a útulný výsledok so všetkými predpokladmi na pohodlné používanie. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa rodičov

Kúpeľňa obsahuje umývadlo, murovaný sprchový kút a toaletu. Svetlý umelý kameň na podlahe a stenách dáva kúpeľni svetlosť. Kúpeľňu od spálne oddeľuje sklenená stena s tónovaným sklom, ktoré priestory spája a zároveň oddeľuje. Nočná zóna tak pôsobí ako jeden celok.

Detská izba pre dievča

Detská izba obsahuje veľkú posteľ, šatníkovú skriňu a pracovisko pre mladú študentku. Má nepravidelný pôdorys, ktorý sme využili v prospech izby. V užšej časti pri dverách sa nachádza šatník so zrkadlom kruhového tvaru, ktoré priestor rozširuje. V širšej časti pri okne sme navrhli pracovisko a posteľ. Nadčasový a čistý dizajn bez prvoplánových prvkov pôsobí nežne a dievčensky, ale je plne funkčný na každodenné použitie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Detská izba pre chlapca

Detská izba pre chlapca obsahuje šatník, veľkú posteľ, študentský stôl, dostatok úložných priestorov a Playstation. Pri vstupných dverách sa nachádza šatník a oproti knižnicová zostava s televízorom. Na tmavom podklade knižnice televízor opticky zaniká a zároveň vynikne jej budúci obsah. Čierno-bielo-drevenú kombináciu sme doplnili modrou a žltou, izba pôsobí nadčasovo a chlapčensky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Detská kúpeľňa

Kúpeľňa pre deti je prístupná z nočnej chodby na poschodí. Obsahuje dvojumývadlo, sprchový kút, toaletu a denné svetlo, ktoré získava vďaka vertikálnemu oknu s mliečnym sklom. Čistý biely nábytok ukrýva okrem zvyčajných úložných priestorov aj práčku so sušičkou. Dizajn detskej kúpeľne sme držali v decentných tónoch a čistých líniach. Na vek svojich budúcich používateľov odkazuje len materiálom obkladu.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti