Dvojizbový byt, Manhattan, Bratislava

Jednospálňový byt sa nachádza vo výškovej budove v širšom centre Bratislavy a bude slúžiť pre jednu osobu. Pôvodne malo ísť o návrh interiéru bez stavebných zásahov, nakoniec sme urobili presný opak. Bytu sme kompletne prekopali pôdorys, všetky steny a rozvody sme odstránili a zrealizovali nanovo. Centrálne umiestnenie jadra so stúpačkami nám umožnilo vytvorenie netypickej zokruhovanej dispozície. K jadru sme pripojili hygienické a úložné priestory a obložili ho drevom so zaoblenými rohmi, čo zjemnilo jeho dominantné pôsobenie v priestore. Ďalším netypickým prvkom je obývačka so spálňou, ktoré oddeľuje sklenená stena s posuvnými dverami. V prípade potreby je možné dvere uzavrieť a sklo zatemniť nepriehľadným závesom.

Vstupná zóna

Vstupnému pohľadu do bytu dominantný drevený kubus, ktorý jednotlivé funkčné zóny rozdeľuje a zároveň opticky prepája, pretože je vnímateľný zo všetkých častí bytu. Zo vstupnej zóny je priehľad do kuchyne aj spálne. Pre zabezpečenie súkromia spálne sme medzi vstupnú halu a spálňu navrhli posuvné dvere. Celoplošné zrkadlo na stene oproti oknu s farebným osvetlením priestor zväčšuje a stáva sa jedným z charakteristických prvkov interiéru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Kuchyňa s jedálenským stolom

Celočierna kuchynská zostava pozostáva z vysokých skriniek s varnou doskou a ostrova s drezom, ktorý smerom do obývačky plynulo prechádza do jedálenského stola. Barové stoličky s čalúnenými sedákmi sú na rozdiel od väčšiny barových stoličiek mimoriadne pohodlné, takže umožňujú dlhodobé komfortné stolovanie. Zrkadlová stena vedľa ostrova zrkadlí protiľahlé okno, byt tak pôsobí, akoby mal okná na oboch stranách.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývacia izba

Dominantným prvkom obývačky je sklenená priečka s obojstrannými posuvnými dverami, ktorá ju oddeľuje od spálne a zároveň tvorí nosný prvok pre televízory obývačky a spálne. Na mieru vyrobená konštrukcia musela splniť okrem vysokých nárokov na vzhľad aj funkciu neviditeľného vedenia kabeláže medzi obrazovkami a multimediálnymi prvkami, ktoré sme viedli v jej nosných profiloch.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Spálňa

Spálňa obsahuje posteľ, pracovný stôl, otvorené police, šatník a priamy vstup do kúpeľne. Od obývačky ju oddeľuje sklenená stena s posuvnými dverami, vďaka ktorým je možné priestory spojiť do jedného celku. Jednoliatosť priestoru sme podporili rovnakými materiálmi - nábytok spálne je z rovnakého materiálu ako kuchyňa, posteľ je z rovnakej látky ako sedačka. Aj tu sme si dali záležať na dostatku úložných priestorov, preto sme na ne využili aj stenu za posteľou.

Oddelenie nočnej a vstupnej zóny

Zokruhovaná dispozícia ponúka množstvo priehľadov, čo je príjemné hlavne počas denného fungovania v byte. Pre dosiahnutie súkromia napríklad v nočnom režime je spálňa oddeliteľná od zvyšku bytu, takže vytvorí samostatnú nočnú zónu so spálňou, kúpeľňou a šatníkom. Prechod medzi spálňou a obývačkou je možné uzavrieť posuvnými dverami a zatemniť nepriehľadným závesom. Priehľad medzi vstupom a spálňou je možné uzatvoriť posuvnými dverami.

Stredový kubus s úložnými a hygienickými priestormi

Stredový kubus nie je samoúčelný, za dýhovaným povrchom so zaoblenými rohmi sa ukrývajú stúpačky, kúpeľňa so sprchou, samostatný záchod a úložné priestory, ktoré sme navrhli do všetkých miest, kde to bolo možné. Najmohutnejší prvok bytu pôsobí vďaka zaobleným rohom štíhlo a príjemne, že sa ho budete chcieť dotýkať.   

Dvere do kúpeľne

Dvere do kúpeľne sme navrhli ako otváravé, aby boli v uzavretom stave čo najmenej viditeľné. Použili sme na ne špeciálne magnetické kovanie a pánty, ktoré umožňujú otvorenie na 180 stupňov. Dvere tak môžu byť trvalo otvorené bez toho, aby prekážali v pohybe po priestore.

Toaleta a kúpeľňa

Hygienické priestory v stredovom kubuse nemajú denné svetlo, preto sme ich navrhli v svetlom dizajne ako protipól k tlmenej atmosfére zvyšku bytu. Na steny a podlahy sme použili veľkoplošné dlaždice so vzorom bieleho mramoru, na stropy svetelné stropy, ktoré dávajú rovnomerný zdroj svetla podobný tomu z oblohy. Výsledok funguje, v hygienických priestoroch je atmosféra ako pod holým nebom.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti