Minimalistický byt, Vinohradis

V minimalistickom interiéri neďaleko Karpát sme použili prírodné materiály a teplé farby ako protipól ku geometrickým tvarom nábytku na mieru. Bielo - drevené zariadenie bytu oživuje tehlovočervené čalúnenie na sedačke, lavica a posteli.

Napriek tomu, že sme v byte sme nerobili žiadne dispozičné zmeny, stavebné práce trvali vyše mesiaca. Pôvodné rozmiestnenie svietidiel a elektroinštalačných prvkov nám totiž nevyhovovalo, preto sme museli celý priestor rozsekať a nakáblovať odznova.

Pôvodný priestor holobytu

Byt sme začali riešiť ako holobyt bez kúpeľní, povrchov stien a dverí. Dispozícia fungovala a preto sme ju nemali potrebu meniť, avšak pôvodný byt nemal elektroinštalácie v uspokojivom stave, preto sme ich v dennej zóne natiahli nanovo. Taktiež sme odstránili zbytočné a nefunkčné polopriečky, ktoré boli v obývačke aj v predizbe.

Priestor po ukončení stavebných prác

V rámci stavebných prác sme odstránili nefunkčné priečky v predizbe a kuchyni, vyrovnali krivé steny, upravili elektroinštalačné a vodoinštalačné rozvody. Do priečky medzi kuchyňou a kúpeľňou sme vyrezali otvor, ktorý bude slúžiť pre presvetlenie a prirodzené odvetranie kúpeľne, ktorá by bola inak tmavá a odvetraná cez ventilátor.

Obklady a dlažby

Stenu za kuchynskou linkou v kuchyni sme nechali celú obložiť gresovým obkladom, aby bola dobre udržovateľná pri znečistení počas prevádzky kuchyne. Na stene je vidieť dôležitosť presného naplánovania elektrických zásuviek a vodoinštalačných rozvodov - všetky sme navrhli tak, aby kompozične "sadli" do rozmerov obkladu.

Oceľové konzoly pre zavesenie nábytku na stenu

Zavesenie nábytku na stenu opticky zväčšuje plochu miestnosti a umožňuje komfortnú údržbu podláh pod nábytkom. Na prvý pohľad jednoduchý nábytok ukrýva dômyselný konštrukčný systém, ktorý zabezpečí stabilitu nábytku pred nečakanými udalosťami, napríklad ak by si niekto na policu sadol alebo postavil.

Montáž postele a sedačky na mieru

Do minimalistického bytu sme navrhli a vyrobili na mieru sedačku, posteľ aj lavicu do predizby. Výrobou na mieru sme dosiahli dokonalé zladenie látok, ktoré bytu dávajú eleganciu a štýl. Pri výrobe na mieru používame kvalitné materiály, ktoré zabezpečia robustnosť a odolnosť konštrukcie postele, ktorá nevŕzga ani po náročnom používaní.

Montáž zrkadiel a sklenených prvkov

V kúpeľni sme navrhli na celú stenu za umývadlom zrkadlo. Na prvý pohľad jednoduchá realizácia bola zložitejšia, ako by sa mohlo zdať. Pre montáž zrkadla bolo potrebné demontovať batériu, lampy aj policu pod umývadlo. Naopak, pre zameranie zrkadla bolo potrebné všetky prvky osadiť na ich miesta.

Montáž nábytku na mieru, dokončovacie práce

Poslednou časťou realizácie intreriéru je montáž atypického nábytku a rôzne dokončovacie práce, ktoré na seba nadväzujú a ich presná koordinácia je nevyhnutná, vtedy práce trvajú par dní miesto pár týzdňov. Medzi tieto práce patrí akrylovanie, silikónovanie, čistenie obkladov a dlažieb od lepidla, premaľovanie stien, ktoré sa počas stavby zašpinili.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti