Minimalistický byt, Vinohradis

V minimalistickom interiéri neďaleko Karpát sme použili prírodné materiály a teplé farby ako protipól ku geometrickým tvarom nábytku na mieru. Bielo - drevené zariadenie bytu oživuje tehlovočervené čalúnenie na sedačke, lavica a posteli.

V minimalistickom interiéri neďaleko Karpát sme použili prírodné materiály a teplé farby ako protipól ku geometrickým tvarom nábytku na mieru. Bielo - drevené zariadenie bytu oživuje tehlovočervené čalúnenie na sedačke, lavica a posteli. Technické svietidlá sú ovládané inteligentnou elektroinštaláciou. Do bytu sme navrhli kompletné osvetlenie (v dennej časti boli potrebné stavebné zásahy), podsvietenie led diódami a zabudované audio a video rozvody s prípravou na projektor. Slnečný byt mal pomerne tmavú kúpeľňu - tento nedostatok sme odstránli prebúraním okna medzi obývačkou a kúpeľňou. Kúpeľňa získala denné svetlo a byt vyššiu pridanú hodnotu.

Integrovaný denný priestor

V snahe o maximalizáciu pocitovej veľkosti dennej časti bytu sme k nej vizuálne pripojili aj plochu predizby. Dosiahli sme to odstránením deliacej priečky a zjednotením materiálov v dennej (aj nočnej) časti so vstupnou časťou. Priestor získal dizajnovú jednotu, ktorá priestory opticky zlúčila, výsledný priestor pôsobí priestranne a vzdušne.

Funkčné použitie materiálov

Všetky interiérové prvky plnia estetické aj praktické funkcie. Obložená šedá gresová stena tvorí dominantu dennej časti a zároveň chráni stenu za linkou počas varenia. Drevená predstena v obývačke opticky spája predizbu s obývačkou a zabezpečuje komfortné a neviditeľné prepojenie hifi komponentov v bielej skrinke pod televízorom.

Denné svetlo v kúpeľni

Denné svetlo v interiéri považujeme za významnú pridanú hodnotu, preto sa ho snažíme dostať do všetkých miestností v byte. Tu sme dosiahli presvetlenie kúpeľne oknom medzi kuchyňou a kúpeľňou, ktoré môže slúžiť zo strany kuchyne aj ako polica na poháre. V spodnej časti parapetu okna je biely LED pásik na osvetlenie pracovnej dosky.

Minimalistická bielodrevená kuchyňa na konzole

Štýlovú kuchyňu sme navrhli v minimalistickom štýle. Kuchynská stena z javorovej preglejky zaberá celú stenu miestnosti a obsahuje úložné priestory dennej časti. Bezúchytkové otváranie push-to-open podporuje čisté línie interiéru. Pracovnú časť linky sme navrhli na konzolu, čo uľahčuje údržbu a opticky zväčšuje plochu podlahy.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Nerezová kuchynská roletka

Nerezovú roletku sme navrhli ako pokračovanie pracovnej dosky, po jej otvorení sa pracovná plocha rozšíri o plochu za roletkou. Roletka obsahuje predmety, ktoré musia byť prístupné a zároveň ich je možné rýchlo upratať jej stiahnutím. K jednoduchej údržbe kuchyne prispieva aj biela pracovná doska Corian a nástenná drezová batéria.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Obývačková zostava z preglejky

Obývačkovú zostavu tvoria biele skrinky a obklad z lakovanej javorovej preglejky. Drevený vzor preglejky je v tomto prípade na rozdiel od "drevených" dekorov laminátových povrchov dielom prírody. Za predsadenú stenu sme ukryli multimediálnu kabeláž. Pre potreby manipulácie s káblami je preglejkový obklad odnímateľný.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Červená látková sedačka na mieru

Do interiéru sme navrhli a na mieru vyrobili všetky čalúnené prvky - sedaciu súpravu v obývačke, posteľ v spálni aj lavicu v predizbe. Jednotným materiálom čalúnenia získal byt jednotný dizajn a eleganciu. Všetky čalúnené výrobky sú vyrobené vo vysokej kvalite presne na mieru priestoru, v ktorom sa nachádzajú.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sedačky na mieru

Optické prepojenie predizby s obývačkou

Pôvodná vstupná hala bola od obývačky oddelená priečkou. My sme ju zbúrali a obklad z obývačky nechali prejsť až k vstupným dverám. Toto riešenie dennú zónu opticky zväčšilo o plochu predizby. Drevený obklad má v predizbe funkciu vešiakovej steny, biela polica v obývačke ukrýva hifi aparatúru, v predizbe prechádza do lavice na sedenie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Hifi inštalácia

V interiéroch kladieme dôraz na kvalitné ozvučenie a premyslené rozmiestnenie hifi komponentov. V tomto prípade sme zo skrinky pre receiver urobili dominantný prvok obývačkovej steny. LED osvetlenie vnútra skrinky sa zapína spolu s receiverom. Ozvučenie zabezpečuje receiver Onkyo a reproduktory Cabasse Eole.

Osvetlenie dennej časti

Denná časť obsahuje 8 svetelných zdrojov, ktoré zabezpečia všetky druhy osvetlenia potrebných pre pobyt v interiéri. Funkčné pracovné osvetlenie kuchynskej pracovnej dosky zabezpečuje difúzny zdroj svetla - biele LEDky, ostatné svetelné zdroje sú stmievateľné halogénky, ktoré zabezpečujú atmosferické nasvietenie priestoru.

Jedálenský stôl s nerezovým podnožím

Jedálenský stôl je určený pre 4 osoby, pri vysunutí do priestoru je schopný zabezpečiť sedenie pre 6 osôb. Polohu stola sme navrhli tak, aby z neho bolo možné sledovať televízor. Neformálnosť sedenia sme umocnili použitím plastových jedálenských stoličiek v rôznych monochromatických odtieňoch, ktoré sú sťahovateľné a skladné.

Spálňa s preglejkovým obkladom

Do spálne sme navrhli obklad z lakovanej preglejky, akú sme použili aj vo zvyšku bytu. Drevený obklad sme skombinovali so zrkadlami tak, aby sa pri pobyte v posteli ľudia v zrkadlách nevideli, ale vďaka zrkadleniu bočných stien mali pocit z dlhšej spálne. Čalúnenú posteľ sme navrhli a vyrobili z rovnakého materiálu ako sedačku v dennej časti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Optické predĺženie spálne

Na stenu oproti posteli sme navrhli kombináciu dreva a zrkadiel tak, aby sa priestor opticky predĺžil, ale zároveň nevyrušovali obyvateľov zrkadlením ich pobytu na posteli. Pôvodne malá spálňa tak získala optickú vzdušnosť, stredná, nezrkadlová časť obkladu pôsobí ako drevená priečka v priestore, za ktorou sa nachádza ďalší priestor.

Minimalistická kúpeľňa so zrkadlovou stenou

Do minimalistickej kúpeľne privádza denné svetlo svetlík nad zrkadlovou stenou. Kúpeľňa obsahuje štýlové smaltované umývadlo v tvare misy a vaňu, ktorá môže vďaka sklenenej zástene fungovať aj ako sprchový kút. Dominantným prvkom kúpeľne je zrkadlová stena, z ktorej vychádzajú svietidlá, nástenná umývadlová batéria aj skrinka pod umývadlo.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Nástenná vodovodná batéria

Nástenná umývadlová batéria znamená praktické riešenie, ktoré zjednoduší údržbu kúpeľne, pretože eliminuje problematický detail vyústenia klasickej stojanovej batérie z tela umývadla resp. skrinky. Za stenu na umývadlo sme nalepili veľkoplošné zrkadlo, ktoré odráža prvky vystupujúce z neho - svietidlá, batériu aj skrinku.

Farebné podsvietenie kúpeľne

V byte sme použili farebné LED osvetlenie, ktoré najviac vynikne v kúpeľni. Po zapnutí osvetlenia sa "obyčajná" kúpeľňa zmení na kúpeľňu pripomínajúcu hotelové wellness zóny. Rôzne farby svetla prefarbia kúpeľňu a majiteľom pomôžu naladiť želanú náladu, k dispozícií majú 16,7 milióna farieb.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Farebné podsvietenie v interiéri

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti