Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Na ploche 80 metrového štvorizbáku sme vytvorili jedinečný koncept s dvoma obytnými jednotkami. Prvá funguje ako miniatúrny dvojizbový byt, v druhej sú tri prenajímateľné izby. Každá časť má svoj vchod, kuchyňu, kúpeľňu a wc.

Byt sme zrealizovali rovnako, ako na vizualizáciach.

Návrh (vizualizácia) kompaktnej obývačky s kuchyňou

Denný priestor hlavnej časti je najväčšou miestnosťou bytu. Na podlahovej ploche necelých 20 m² sme vytvorili všetky podstatné funkcie dennej zóny, je tu kuchyňa s výsuvným jedálenským stolom, rohové obývacie sedenie a úložné priestory. Pre maximálne využitie priestoru sme všetky kusy nábytku navrhli na mieru.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Návrh (vizualizácia) denného priestoru

Redukované spektrum materiálov a jednoduché, ľahko čitateľné geometrické tvary nábytku dávajú priestoru optickú vzdušnosť aj napriek minimálnym podlahovým rozmerom. Výsuvný jedálenský stôl na špeciálnom kovaní pre dve osoby je možné ukryť do vysokých skriniek, odložisko pre ľahké stoličky sme našli na betónovej stene za sedačkou.

Návrh (vizualizácia) hlavnej spálne

Vzhľadom na nedostatok podlahovej plochy bytu sme filozofiu návrhu spálne aj celého bytu podriadili maximálnemu využitiu miesta na úložné priestory. Úzkemu priestoru spálne sme dopriali netradičné, plne atypické riešenie. Manželskú posteľ aj šatník z jedného kusu nábytku sme navrhli v rovnakom dekore, aby malý priestor opticky nezmenšovala.

Návrh (vizualizácia) hlavnej kúpeľne

V záujme držania celkovej ceny rekonštrukcie v rozumných číslach sme hygienické priestory navrhli funkčne bez zbytočných dekorácii. V hlavnej kúpeľni sme použili zariaďovacie predmety a materiály, ktoré sú cenovo dostupné a nenáročné na údržbu. Biely obklad formátu 45 x 45 sme navrhli iba na steny, ktoré sú v priamom styku s vodou.

Návrh (vizualizácia) chodby a kuchyne v hosťovskej časti

V hosťovskej časti bytu sme umiestnili kuchyňu do chodby a na mieste pôvodnej kuchyne navrhli obytnú miestnosť, čo znamená pre majiteľov o jednu izbu na prenájom viac. Kuchyňu aj šatníkovú skriňu v chodbe sme navrhli samozrejme na mieru v univerzálnej bielej farbe, aby nebrala tmavej chodbe svetelnosť.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti