Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Na ploche 80 metrového štvorizbáku sme vytvorili jedinečný koncept s dvoma obytnými jednotkami. Prvá funguje ako miniatúrny dvojizbový byt, v druhej sú tri prenajímateľné izby. Každá časť má svoj vchod, kuchyňu, kúpeľňu a wc.

Na ploche 80 metrového štvorizbáku sme vytvorili jedinečný koncept s dvoma obytnými jednotkami. Prvá funguje ako miniatúrny dvojizbový byt, v druhej sú tri prenajímateľné izby. Každá časť má svoj vchod, kuchyňu, kúpeľňu a wc. V návrhu sme kládli dôraz na racionálnu cenu realizácie. Vznikol príjemný obytný priestor schopný udomácniť až 6 ľudí s návratnosťou okolo 10 rokov.

Prvá časť - dvojizbový byt 33,6 m²

Dvojizbová obytná jednotka je jednou z najmenších, aké sme kedy riešili. Pozostáva z dennej a nočnej zóny. Miniatúrny denný priestor obsahuje vstupnú časť, kuchynku s vysúvacím jedálenským stolom a obývačku. Nočná zóna obsahuje spálňu a kúpeľňu s wc, ktoré sme oddelili čírim sklom so závesom.

Miniatúrny denný priestor

Pri návrhu dennej časti dvojizbového bytu nám stačila biela, čierna a drevená. Napriek ploche iba 19,2 m² sa nám sem podarilo dostať všetky funkcie a zachovať vizuálnu čistotu priestoru. Polyfunkčná nábytková zostava ukrýva obývačkovú stenu s televízorom, skryté dvere do spálne, výsuvný jedálenský stôl a vysoké skrinky kuchyne so vstavanými spotrebičmi.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Miniatúrna kuchyňa s vysúvacím jedálenským stolom

Naša najmenšia kuchyňa obsahuje napriek skromným rozmerom dostatok úložných priestorov. Čierna pracovná časť s dĺžkou 1,8 metra v sebe ukrýva umývačku, kôš a šuflíky. Vo vysokých bielych skrinkách sú úložné priestory, vstavané spotrebiče a vysúvací jedálenský stôl. Pokiaľ sa stôl nepoužíva, stoličky budú zavesené na stene pri vstupe.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Vstupná časť v obývačke

Denný priestor je prístupný priamo zo spoločného zádveria, preto sme sem navrhli aj základné úložné priestory potrebné po príchode do bytu. Na stene za dverami sú vešiaky na kabáty a bundy, pod nimi skrinka na topánky. Tá obsahuje v časti za sedačkou úložné priestory a miesto pre kvetináče hydroponickej sústavy.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Obýváčka s rohovou sedačkou na mieru

Obývacej časti bytu sme dopriali pohodlnú rohovú sedačku, ktorá môže slúžiť aj ako príležitostná posteľ. Sedačku sme v záujme maximálneho využitia priestoru navrhli a vyrobili na mieru. Na stene za sedačkou sme plánovali odkryť pôvodný betón, ale keďže na ukázal ako pohľadovo nevyhovujúci, použili sme betónovú stierku.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Mikrospálňa s kúpeľňou za sklenenou stenou

V malej spálni sme navrhli posteľ chrbtom k oknu a pre maximálne využitie plochy ju obostavali nábytkom na mieru. Priestor pôsobí kvalitne a zladene aj napriek tomu, že sme tu použili tie najzákladnejšie a najlacnejšie materiály. Celoplošné zasklenie oďdeľujúce spálňu od kúpeľne dalo priestoru nádych luxusu vyššej cenovej kategórie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Biela kúpeľňa a práčka v spálni

Biela kúpeľna s bielym keramickým obkladom obsahuje dvojumývadlo, wc s odsávaním pachov priamo z misy a murovaný sprchový kút so schodom na sedenie. Objemná práčka so sušičkou by čistotu kúpeľne zabila, preto sme ju skryli do skrine v spálni. Miestnosti od seba oddeľuje sklenená priečka s posuvnými dverami, ktorú je možné zatemniť závesom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Miniatúrna spálňa

Desaťmetrová spálňa je vlastne sklad, ktorý vyzerá ako spálňa. Umiestnenie postele bolo vzhľadom na pôdorys jediné možné riešenie. Prístup k oknu sme vyriešili drevenou plochou, ktorá slúži aj ako nočný stolík. Spálňa obsahuje úložné priestory všade, kde sa dalo, pod posteľou, vedľa postele, aj za ňou. A stále pôsobí ako obytná miestnosť.

Druhá časť - tri spálne s kúpeľňou, samostatným wc a kuchynkou v chodbe

Druhá časť funguje ako minimálny trojizbový byt. Byt obsahuje tri samostatné spálne, kúpeľňu so sprchovým kútom a samostatné wc. Kuchyňu sme navrhli na chodbu, ktorá nemala iné využitie, takže svojou plochou nezabrala miesto pre dôležitejšie obytné miestnosti. Pri maximálnom vyťažení bytu by tu mohli bývať až štyria ľudia.

Predizba so šatníkom a kuchynským kútom

V časti na prenájom sme v záujme maximálneho využitia pôdorysného potenciálu zlúčili do jedného priestoru vstupnú halu, chodbu a kuchyňu. Pri bielej na nábytku a stenách vyniká drevený vzor na podlahe a kuchynskej linke. Uzatvorené úložné priestory a zabudované spotrebiče vytvárajú predpoklad pre efekt trvale uprataného priestoru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Kuchynská zostava v nočnej chodbe

Podstatným kritériom kuchyne v nájomnej časti bola jej cena. Sme radi, že sa investor rozhodol pre atypické riešenie na mieru, pretože využíva potenciál priestoru na maximum a kuchyňa pôsobí, akoby tam patrila. Jednoduchá symetrická kompozícia vyzerá napriek tým najobyčajnejším materiálom a prijateľnej cene štýlovo a jedinečne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Sanitárny blok s práčkou v časti na prenájom

Chodba okrem kuchyne a šatníka obsahuje aj práčku so sušičkou, ktorú sme ukryli do skrine vedľa kuchyne. Toto riešenie je praktické aj estetické, manipulácia s práčkou neblokluje kúpeľňu a jej mohutné telo neruší čistotu priestoru. Dvere do kúpeľne sme z dôvodu úspory priestoru navrhli ako posuvné, dvere do wc z akustických dôvodov otváravé.

Kúpeľňa v druhej časti na prenájom

Pragmatická kúpeľňa pre nájomníkov obsahuje umývadlo so skrinkou a sprchový kút so schodíkom na sedenie. Minimálne rozmery kúpeľne sme využili na maximum, a kedže v nej nie je práčka, vyzerá čisto aj napriek takmer žiadnemu priestoru. Dvojfarebná kombinácia bežne dostupných kachličiek je nadčasová a jednoducho sa udržuje.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Nájomná izba č.1

Zariadenie najväčšej izby pozostáva z dvojpostele, dvoch pracovných miest a šatníka. Kombinácia prirodzeného masívneho rámu postele a umelej laminátovej podlahy pôsobí napriek filozofickému nesúladu príjemne a útulne. Všetko zariadenie vrátane koberca, stoličiek a políc je z Ikea, takže ho je možné kedykoľvek bezbolestne vymeniť.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Nájomná izba č.2

Druha nájomná izba má prostredné umiestnenie aj veľkosť a je pripravená na okamžitý prenájom. Obsahuje pracovný stôl so stoličkou, posteľ pre jednu osobu, šatník a pár doplnkov, ktoré jej dávaju pocit individuality. Pozitívny kontrast jednoduchého bieleho nábytku s laminátovou podlahou sme oživili žltou plechovou policou Ikea.

Nájomná izba č.3

Najmenšia izba na prenájom vznikla na mieste pôvodnej kuchyne, ktorej sme našli nové miesto v chodbe. Zariadená izba obsahuje posteľ, pracovné miesto a šatníkovú skriňu. Oproti ostatným izbám má však bonus - jediná loggia z nájomnej aj dvojizbovej časti pripadla práve tejto izbe a rozširuje možnosti jej využitia.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti