Rodinný dom pri viniciach, Svätý Jur

Rodinný dom sa nachádza na pozemku neďaleko Bratislavy s exkluzívnym výhľadom. Po rokoch používania nás majiteľ oslovil s požiadavkou na ľahkú renováciu interiéru. Počas návrhu sme však prišli k riešeniu, ktoré vyžadovalo stavebné úpravy, takže z pôvodného zámeru renovácie bola plnohodnotná prerábka. Neformálny interiér je založený na súlade minimalizmu s dizajnovými solitérmi, ktoré kontrastujú so starým rustikálnym drevom, ktoré sa objavuje na viacerých miestach v dome.

Minimalistická vstupná časť

Veľkorysé vstupné podlažie vytvára množstvo priehľadov a prvý je viditeľný už od vstupu. Vstupná zóna pozostáva zo zádveria a prechodného šatníka, z ktorého je prístupná hosťovská toaleta. Monochromatické steny sme oživili doplnkami z hnedej kože, ktoré decentne definujú odtieň priestoru.

Obývačka s rustikálnym obkladom

Obývacia izba sa nachádza na zníženej úrovni dennej časti, takže má väčšiu výšku. Dizajn obývačky tvorí voľné pokračovanie exteriéru, ktorý cez veľké okná preniká do interiéru. Masívne drevo v rustikálnom prevedení na stene za televízorom obývačku otepľuje a tvorí kontrast k industriálnej kovovej čiernej skrinke pod televízorom.

Zelená kuchyňa

Samostatná kuchyňa je jediným miestom so zeleným nábytkom v tomto interiéri. Pozostáva z pracovnej časti, z vysokých skriniek s integrovanými dverami do špajze a ostrova s barovým sedením. Kuchyňa je vďaka odolným materiálom napriek jemnému vzhľadu takmer nezničiteľná.

Spoločenská miestnosť

V spodnej časti domu s priamym prístupom do záhrady sa nachádza spoločenská miestnosť. Pre hostí je k dispozícii pohodlné sedenie s kozubom, kompletne vybavená kuchyňa s vinotékou a profesionálny projektor s plátnom. Neutrálny dizajn, veľa dreva a jemné farby korešpondujú so zvyškom domu.

Pracovňa

Pracovňu na poschodí sme rozdelili na aktívnu a oddychovú časť. Na aktívnu prácu slúži veľký čierny stôl s drevenými úložnými priestormi. Na protiľahlú stenu sme navrhli oddychovú časť, ktorej dominuje komfortné kreslo s podnožkou v hnedej koži. Kreslo sme obostavali knižnicou z masívneho dreva.

Spálňa

Vzhľadom na neďaleký šatník sme v spálni nemuseli riešiť skrine, čo nám pomohlo zachovať jej čistý dizajn. Spálni dominuje drevo. Prírodný interiér splýva s prírodou v exteriéri, s ktorou je vďaka veľkým oknám prepojená. Rustikálne masívne drevo za posteľou tvorí charakteristický prvok tohto interiéru.


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti