Byt Metropolitan Star, Bratislava

Trojizbový byt v centre Bratislavy pozostáva zo vstupnej haly, dennej zóny, spálne, detskej izby a dvojice kúpeľní. Dizajn interiéru je výsledkom malej súťaže, v ktorej sme navrhli príjemný byt, ktorý spĺňa nároky mladej rodiny na praktickosť a teplo domova. Zákazník si nás vybral na projekt aj realizáciu diela, takže sme mali pod palcom úplne celý proces, od úvodnej skice až po montáž doplnkov v kúpeľniach. Výsledkom je vydarený interiér, ktorý funguje po vizuálnej aj remeselnej stránke a rodine zabezpečí štýlové bývanie na úrovni odpovedajúcej lokalite Starého Mesta v Bratislave.

Vstupná hala

Vstupný priestor bytu je vlastne široká chodba so vstavanými šatníkmi, ktorá prepája dennú zónu s izbami a kúpeľňami. Chodbu sme kompletne obložili nábytkom na mieru, ktorý premieňa všetok priestor na úložné priestory, ktorých nie je nikdy dosť. Súčasťou skríň je aj prezúvacie sedenie pri vstupných dverách, ktoré sme sem umiestnili aj z dôvodu ľahkého prístupu k rozvádzačom na zadnej stene. Hranatú dispozíciu haly sme zjemnili zaobleným rohom na nábytku na mieru.

Denná zóna

Denná zóna pozostáva z kuchyne, jedálne a obývačky. Interiér v kombinácii prírodného dubového dreva a keramiky sme doplnili jemnou béžovou na nábytku a doplnkoch. Drevo priestor otepľuje a keramické prvky zabezpečujú, aby ho neoteplilo až príliš. Dennú zónu od zvyšku bytu oddeľuje atypická drevená stena. V kuchynskej časti obsahuje uzavreté skrinky, v obývačke otvorenú knižnicu a posuvné dvere, ktoré dennú zónu vizuálne a akusticky oddeľujú od vstupu.

Jedálenské sedenie

Jedálenský stôl býva jediným miestom v byte, kde sa zídu všetci členovia rodiny naraz. Preto sme ho umiestnili k oknu, kde je najviac denného svetla. Ale podvečer, keď už bude treba svietiť, to bude stáť za to - osvetlenie zabezpečia ručne fúkané sklenené svetidlá, ktoré sa postarajú o dostatok svetla a zároveň komornú atmosféru pri stolovaní. Stôl je rozkladací, takže môže obslúžiť až 8 osôb. Bude slúžiť aj ako pracovisko, preto sme pod neho umiestnili podlahový box s elektrinou.

Obývačka

Obývačke dominuje sedacia súprava do tvaru U, ktorá je čiastočne orientovaná na výhľad a v prípade väčšieho počtu hostí umožňuje sedenie oproti sebe. Sedačku sme doplnili konferenčným stolom, policou pod tv a knižnicou s posuvnými dverami. Vďaka farebnosti ladenej do tepla pôsobí aj napriek minimu nábytku mimoriadne útulne. Výber zariadenia sme podriadili komfortu - dali sme si záležať, aby boli materiály, s ktorými prichádzate do styku, mäkké a príjemné na dotyk.

Kuchyňa

Kuchynská zostava sa netvári ako súčasť obývačky, naopak, jasne vyjadruje svoje poslanie v dennej zóne. Pozostáva z ostrova s varnou doskou a barovým sedením, z vysokej časti s drezom a z vysokých skriniek s úložnými priestormi. Kuchyňa obsahuje tri chladničky. Prvá na víno je na dosah od stola na strane k jedálni. Ďalšie dve v drevenej zostave slúžia ako náhrada dvojkrídlovej americkej chladničky, ktorú chce mať doma každý.

Funkcionalistická elegancia

Srdce kuchyne tvorí ostrov, ktorý pôsobí vďaka členitým dvierkám so zaoblenými rohmi naozaj exkluzívne. Ďalšiu pracovnú plochu s drezom tvorí kombinácia keramiky, tónovaných zrkadiel a béžových dvierok, ktoré sme v spodnej časti zjemnili vertikálnymi výfrezmi. Keramické povrchy dávajú kuchyni odolnosť, zrkadlové dvierka hĺbku a vizuálnu integráciu so zvyškom interiéru. Počas používania drezu fungujú ako spätné zrkadlá - dávajú prehľad o dianí za chrbtom.

Kuchyňa na mieru značky RULES nábytok

Kuchyňu sme navrhli a vyrobili z keramických a stolárskych prvkov, ktoré sú exkluzívne, ale zároveň odolné, takže nebudú len na okrasu, ale praktické na použitie v reálnom živote. Dômyselné úložné systémy sme využili všade, kde to bolo možné. Vďaka výrobe pod našou značkou RULES nábytok sme mali pod kontrolou celý proces výroby a tak vyzerá aj výsledok. Je premyslený, praktický a funkčný, pripravený plniť každodenné požiadavky mladej rodiny.

Hlavná spálňa

Spálňa pripomína hotelový apartmán a presne to bolo našim cieľom. Obsahuje posteľ s čalúneným čelom na celú výšku izby, šatníkovú skriňu a keramický pult, ktorý môže fungovať pre pracovné aj kozmetické účely. Vysoké čelo posteľ voči ploche šatníkov opticky vyvažuje a oprávnene z nej robí dominantný prvok spálne. Zrkadlá dávajú izbe hĺbku a eliminujú pocit preplnenia priestoru. Umiestlili sme ich tak, aby pri ležaní v posteli nerušili priamym odrazom.

Výrobky na mieru

V spálni je okrem postele všetko navrhnuté a vyrobené špeciálne pre tento projekt pod našou značkou RULES nábytok. Na mieru sú všetky časti jej zariadenia - čalúnené čelo, keramické dosky, sklenené aj drevené časti - všetko sme navrhli a zabezpečili výrobu tak, aby spolu jednotlivé prvky ladili a presne do seba zapadali. Vo výsledku pôsobia zladene a harmonicky, akoby k sebe odjakživa patrili.

Rodičovská kúpeľňa

K hlavnej spálni patrí rodičovská kúpeľňa s decentným tyrkysovým nádychom, ktorý ju vizuálne prepája s detskou a hosťovskou izbou. Obsahuje dvojumývadlo, vaňu a špeciálnu toaletu so zabudovaným bidetom. Pri návrhu kúpeľne sme mysleli hlavne na jej používanie - praktické úložné priestory za zrkadlovými dvierkami spoľahlivo ukryjú všetky veci, ktoré chcete mať poruke, ale nie na očiach. Nástenné batérie sú estetické a praktické na údržbu umývadla.

Detská izba pre dievčatko

Detská izba bude slúžiť pre malé dievčatko, ale navrhli sme ju tak, aby boli všetky prvky okrem šatníkovej skrine vymeniteľné a izba sa mohla operatívne prispôsobovať potrebám škôlkarky a neskôr študentky. Dizajn detskej izby je hravý a jemný bez prvoplánových odkazov na pohlavie dieťaťa. Hoci bude izbu používať dievčatko, ružové steny tu nenájdete, takže by mohla rovnako dobre slúžiť chlapčekovi.

Detská kúpeľňa

Kúpeľňa pre deti obsahuje umývadlo, sprchový kút, toaletu a práčku so sušičkou. Vznikla zlúčením dvoch malých monofunkčných priestorov - práčovne a toalety, ktoré sme spojili, pridali sprchový kút a byt získal ďalšiu plnohodnotnú kúpeľňu. Dizajn kúpeľne je neutrálny rovnako ako detská izba, prvoplánové odkazy na vek obyvateľa by ste tu hľadali márne. Detskosť sme vyjadrili hlavne funkčne - napríklad nižšie položeným zrkadlom a špeciálnou vodeodolnou tapetou.

Hosťovská izba

Tretiu izbu sme navrhli tak, aby mohla v budúcnosti slúžiť pre študenta. Stačí vymeniť pohovku za posteľ, skrinku za stôl, pridať stoličku a izba sa bez zásadnejších úprav zmení na izbu pre študenta. Momentálne slúži na prenocovanie hostí a keďže funkciu pracoviska plní jedáleň, izba neobsahuje žiadne pracovisko. Navrhli sme sem len skrinku vo výške stola pre príležitostnú prácu s notebookom.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti