Veľkometrážny byt, Villa Vista, Bratislava

Veľkometrážny byt v luxusnom rezidenčnom objekte Villa Vista bude slúžiť majiteľom pre sezónne využitie počas školského roka. Interiérový dizajn jednotlivých priestorov odpovedá veku aj nárokom svojich budúcim používateľov.

Veľkometrážny byt v rezidenčnom objekte Villa Vista je predovšetkým o výhľade, ku ktorému stačilo dorobiť interiér, ktorý ho nepokazí. Byt je napriek reprezentatívnemu vzhľadu praktický a plní nároky päťčlennej rodiny. V malých spálňach je pre maximálne využitie priestoru väčšina nábytku na mieru. V rozľahlej dennej zóne sme použili typový nábytok od známych výrobcov, ktorý tu má dostatok priestoru, aby vynikol.

Kombinácia prírody s prirodzenými materiálmi

Spojenie prírody v exteriéri s prirodzenými materiálmi v interiéri dáva bytu upokojujúcu atmosféru. So zrušením televízora sa zrušila štandardná dominanta obývačky. Namiesto otočenia na televízor vytvárajú sedačky uzavretý blok, v ktorom sa dá sedieť a rozprávať.

Obývačka bez televízora

Neštandardná požiadavka na absenciu televízora nám pomohla vytvoriť vizuálne čistý priestor bez rušivých prvkov. Hifi komponenty spolu s malým televízorom sme skryli za dvierka kuchynskej zostavy. Dominantou obývačky sa stáva výhľad do okolia.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Západná orientácia obývačky

Obývačka je vďaka západnej orientácii od poobedia plná slnka. Tienenie okien zabezpečujú vonkajšie látkové rolety, ktoré sme doplnili vnútornými. Interiérové rolety sú vhodné podvečer a v noci, keď je von tma a veľké okná bez vnútorného tienenia zrkadlia vnútro.

Skrinka s čiernou technikou

Čiernu techniku vrátane televízora sme ukryli do krajných skriniek kuchynskej zostavy za skladacie dvierka. Televízna obrazovka prestáva byť ústredným prvkom obývačky a pri zatvorených dvierkach je neviditeľná. 

Kuchynská zostava s keramickou pracovnou doskou

Kuchynská zostava v hnedých odtieňoch pripomína viac luxusný kus nábytku ako kuchyňu. Hnedý odtieň laku na skrinkách sme vybrali podľa spotrebičov. Za pracovnou doskou sú posuvné dvierka s odolným keramickým povrchom, ktorý je rovnaký ako na pracovnej doske.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Úložné priestory kuchyne

Vo vysokých skrinkách s drevenými dvierkami sa nachádzajú dve chladničky vedľa seba, spolu vytvárajú priestor americkej chladničky. Posuvné keramické dvierka za linkou ukrývajú dobre prístupný a prehľadný úložný priestor. Osvetlenie pracovnej dosky zabezpečuje svietidlo na mieru. 

Osvetlenie priestoru

Premyslené osvetlenie denného priestoru umožňuje tvorbu svetelných scenárov s rôznymi zdrojmi svetla. Hlavné osvetlenie tvoria difúzne svietidlá v obývačke a nad pracovnou doskou v kuchyni. Podvečer sa k slovu dostanú bodovky s náladovým svetlom vytvárajúcim tiene.

Terárium pre korytnačky

Denná časť nemá televízor, zato má veľké terárium pre korytnačky, na ktoré je najlepší výhľad z jedálenského stola. Terárium je umiestnené v bielej skrini, ktorá obsahuje skrytú knižnicu a zároveň ukrýva osvetlenie a ostatné elektrické príslušenstvo terária. 

Dominantný typový nábytok

V dennej časti tvorí atypický nábytok len neutrálne pozadie pre typové kusy nábytku, na ktorých výbere sme si dali záležať. Vo veľkom priestore majú kusy typového nábytku dostatok miesta, takže majú možnosť vyniknúť aj so zachovaním odstupu od ostatných.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Obývačka pri západe slnka

V podvečerných hodinách pri západe slnka do interiéru preniká slnko v oranžových odtieňoch a naplní ho gýčovou atmosférou. Sme radi, že sme interiérom nepokazili výhľad, ktorý nasadil latku vysoko.

Vstupná hala

Jednoduchý a čistý dizajn vstupnej haly odpovedá štýlu zvyšku interiéru. Na podlahe pred vstupnými dverami je dlažba, ďalej parkety ako v ostatných miestnostiach. Po pravej strane od vstupu je vstavaný šatník a lavica, naľavo dvere do práčovne a zrkadlo. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Hlavná spálňa

V hlavnej spálni je prístup do miestnosti neštandardne zozadu, ale toto riešenie bolo vzhľadom na pôdorys jediné možné. Šatníková skriňa má posuvné dvere z látky v ráme, ktorá obsah chráni a nechá voľne dýchať.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Izba pre dievča

Dievčenská izba je najfarebnejšia zo všetkých detských izieb. Svetlozelený lak na nábytku a fialovú farbu čalúnenia sme vybrali tak, aby ladila k dreveným parketám. Dominantnou izby je svietidlo v tvare stromu so svietiacimi žiarovkami. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Izba pre chlapca

Chlapčenská izba obsahuje pracovné miesto, úložné priestory, rozťahovaciu sedačku a posteľ na poschodí. Priestoru dominuje konštrukcia poschodovej postele s rebrinou namiesto rebríka. Umiestnením postele na vyššiu úroveň sme získali priestor pre sedačku.

Posteľ na poschodí

Ak je viac požiadaviek ako plochy, treba priestor rozdeliť vertikálne. Posteľ "na poschodí" prenechala miesto rozťahovacej sedačke. Oceľová konštrukcia držiaca posteľ s rebrinou vytvorila silný a charakteristický prvok chlapčenskej izby. Rovnako ako šikmo položené parkety na stene.

Izba pre dievčatko

Izba pre najmladšieho obyvateľa bytu obsahuje biely nábytok, ktorý nechá vyniknúť drevené parkety, tapetu a svoj obsah. Dostatok otvorených úložných priestorov v nízkej výške zabezpečí komfortný prístup pre malého človeka. Izbu zjemňujú záclony a koberec.

Detská postieľka s baldachýnom

Detská postieľka je súčasťou zostavy nábytku na mieru do tvaru písmena L. Návrh na mieru nám umožnil efektívne využitie plochy miestnosti, čo znamená viac miesta na hranie. Posteľ obsahuje v spodnej časti výsuvné úložné priestory.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Bielodrevená kúpeľňa

Kúpeľňa pre rodičov obsahuje sprchu, dve umývadlá, toaletu a bidet. Bielodrevený dizajn je nadčasový a trvalo pekný. Zástena medzi sprchou a umývadlami je zo strany umývadiel zrkadlová, zo strany sprchy nepriehľadná. Nevšedné batérie, umývadlá aj pôdorys robia z kúpeľne originálne dielo. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Wc s bidetom v kúpeľni

Na stene oproti umývadlam sa nachádza wc s bidetom. Na drevenej stene biela sanita vyniká a pôsobí čisto a exkluzívne. V hornej časti sa obklad mení na skrinky so skrytými úložnými priestormi. Pre zvýšanie komfortu sme použili toalety napojené na ventilátor s odsávaním priamo z misy. 

Šedozelená detská kúpeľňa

Kúpeľňa s umývadlom, toaletou a sprchovým kútom slúži pre deti. Umývadlo obsahuje dve batérie zo steny, ktoré sú efektné a praktické na údržbu. Šedý obklad v nepravidelnom rastri vymedzuje sprchový kút. Úložné priestory zabezpečujú zelené skrinky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Práčovňa

Sklad s práčkou sme navrhli v dizajne, za ktorý by sa nejedna kúpeľňa hanbiť nemusela. Na osi je umývadlo so zrkadlom, na ľavej strane úložné priestory, na pravej práčka so sušičkou. Všetko elegantne ukryté za lexanovými posuvnými dverami.

Fotografie: Peter A. Sellar


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti