Trojizbový byt s modrou kuchyňou, Bratislava

Trojizbový byt v Bratislave sme navrhli pre manželský pár s dospelými deťmi, ktorým poskytuje útočisko na občasné použitie. Obsahuje vstupnú a dennú zónu, spálňu, hosťovskú izbu a príslušenstvo. Dizajn sme navrhli v konzervatívnom štýle, ktorý má vďaka zaobleniam a stromčekovému kladeniu drevených parkiet jemný retro nádych. V interiéri dominuje prírodné dubové drevo na nábytku a podlahách, ktoré vytvára prirodzené prostredie pre dizajnové kusy nábytku.

Kuchynská zostava s modrým ostrovom

Kuchyňa pozostáva z vysokých skriniek v dubovom prevedení a modrého ostrova. Kuchynský ostrov z modrého umelého kameňa sa vďaka špecifickému prevedeniu stáva dominantou kuchyne, dennej zóny a charakteristickým prvkom celého interiéru. Vďaka bezšpárovému styku dielov pôsobí ostrov ako z jedného kusu. Zaoblené hrany ho vizuálne zjemňujú, takže napriek výraznej farbe pôsobí elegantne a decentne. Kovové prvky zlatej farby sa objavujú na ostrove aj zástene.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývačka

Obývacia izba pozostáva z rohovej sedačky, konferenčného stola a televíznej skrinky. Drevený lamelový obklad okolo televízora má okrem dizajnovej aj praktickú funkciu - lamely lámu zvuk a zlepšujú akustické vlastnosti celej dennej zóny. Vďaka závesom, záclonám, kobercu a látke na sedačke pôsobí obývačka mäkko a útulne. Textílie pôsobia ako protiklad k skleneným a kamenným častiam dennej zóny.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Hlavná spálňa

V hlavnej spálni sme vytvorili elegantný dizajn, na ktorý sme si vystačili s rovnakými materiálmi ako v dennej zóne. Izbe dominuje lamelový dubový obklad na stene za posteľou, ktorý vyniká na pozadí veľkoplošného keramického obkladu. Interiér dopĺňa kvalitná kontinentálna posteľ a štýlové nočné lampy, ktoré sme pre zachovanie jednoliatosti lamelového obkladu zavesili na strop. Čisté línie a symetria dávajú tejto miestnosti atmosféru čistoty a pokoja, ktorá zabezpečí obyvateľom dobrý spánok.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Hosťovská izba

Interiérový dizajn hosťovskej izby vychádza z materiality ostatných priestorov. Izba bude slúžiť ako pracovňa a tiež na príležitostné prespanie ďalších členov rodiny. Navrhli sme sem všetko potrebné - obsahuje šatníkovú skriňu, rozkladaciu sedačku, konferenčné stolíky a komodu pod televízor.

Drevený kubus s utilitárnymi priestormi

Drevený kubus sa nachádza v hale, ktorá prepája jednotlivé priestory bytu. Hmota kubusu so zaobleným rohom ukrýva utilitárne priestory - nachádza sa tu šatník, práčovňa a hosťovská toaleta. Dubový obklad tvorí najväčšiu súvislú drevenú plochu v celom interiéri a zároveň funguje ako zjednocujúci a orientačný prvok, ktorý je viditeľný zo všetkých častí bytu.

Zrkadlové a sklenené plochy

Zrkadlové a sklenené plochy dávajú bytu nádych luxusu. Dvere do kúpeľne v čiernom kovovom ráme sú vyrobené na mieru špeciálne pre tento byt a svojou farbou ladia s čiernymi armatúrami v kúpeľni. Zrkadlové dvierka skrine vo vstupnej časti priestor opticky rozširujú a plnia aj praktickú funkciu rýchlej vizuálnej kontroly pred opustením bytu.

Kúpeľňa

Kúpeľňa tohto bytu je jednou z najluxusnejších kúpeľní, akú sme kedy robili. V citlivo vyladenom dizajne z dubového dreva a svetlého veľkoplošného obkladu vynikajú čierne armatúry a dizajnový luster nad vaňou. Kúpeľňa je napriek exkluzívnemu vzhľadu plne funkčná a praktická a okrem vane, sprchy a umývadla obsahuje aj dostatok úložných priestorov. Miestnosť je možné od chodby oddeliť nepriehľadným závesom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Šatník

V drevenom kubuse sa nachádza samostatný šatník, ktorý sme navrhli kompletne na mieru. Jeho vnútro tvorí nábytok v prírodnom dubovom prevedení. Jednotvárnosť drevenej dýhy sme oživili zlatými výsuvmi, ktoré tvoria najkrajší prvok miestnosti. Vďaka skleneným krycím doskám pôsobia ako pulty v predajniach. Integrované led osvetlenie dáva šatníku dostatok rovnomerného osvetlenia.

Toaleta hostí

Posledným priestorom v drevenom kubuse je toaleta s umývadlom. Svetlý interiér kontrastuje s dreveným obkladom obloženia a vytvára vnútri svoj vlastný svet. Exkluzívne armatúry a doplnky v čiernom prevedení priestor oživujú a dávajú mu osobitý dizajn. Priestoru dominuje čierna umývadlová batéria.

Fotografie: Boysplaynice


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti