Dvojizbový byt, Panorama Park, Bratislava

Riešený jednospálňový apartmán má pôdorys typický pre byty v tomto projekte. Je síce kompaktný, ale s malou dennou časťou a kuchyňou bez okna. Keďže ide o byt na prenájom, našou snahol bolo vytvorenie univerzálneho interiéru, ktorý slabé stránky dispozície potlačí a pre budúcich nájomcov bude príjemným miestom na každodenné fungovanie. Požiadavka na racionálnu cenu realizácie sa prejavila v návrhu, ktorý je postavený na nápadoch s dobrým pomerom ceny a výkonu, takže efektívne zhodnocuje zdroje investora.

Obývačka

Obývačke minimálnych rozmerov sme dopriali minimalistický dizajn. Centrom priestoru je sedačková zostava, ktorú sme navrhli vzhľadom na veľkosť obývačky v netypickej konfigurácii so sedenim oproti sebe. Pre maximálne využitie šírky miestnosti v prospech sedenia sme skrinku s hifi komponentami integrovali do kuchynskej zostavy. Televízor visí na predsadenej nábytkovej stene, ktorá tvorí pokračovanie kuchynskej zásteny v rovnakom rastri aj farbe.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Zrkadlová kuchynská zostava

Na dizajn kompaktnej kuchyne sme si vystačili s dvoma materiálmi -  béžovým laminátom a zrkadlom, ktoré tu má funkčný význam. Zrkadlové vysoké skrinky opticky zväčšujú priestor a zároveň zrkadlia protiľahlé okno, čím potláčajú nevýhodou kuchyne - chýbajúce okno. Jednotná farebnosť linky a zásteny necháva vyniknúť hmotu kuchyne a pravidelné členenie zásteny, ktoré prechádza do obývačky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Nábytok na mieru

Jedinečný dizajn dennej časti robí nábytok, ktorý sme navrhli a vyrobili špeciálne pre tento interiér. V dennej časti je to pozdĺžna multifunkčná zostava cez celú hĺbku priestoru v svetlobéžovej farbe. Jednoliaty vzhľad obaľuje rôzne funkcie - v kuchyni linku s hifi skrinkou, v obývačke predsadenú stenu pre kabeláž do televízora. Zástenu a predstenu sme ukončili policou na osobné predmety, v kuchynskej časti na kuchynské doplnky.

Oddelenie vstupnej a dennej zóny

Priamy priehľad zo vstupných dverí na sedačku sme eliminovali nepriehľadným závesom, ktorý je možné kompletne zaparkovať, takže vie byť aj neviditeľný. V roztiahnutom stave oddeľuje vstup od obývačky a priestor zútulňuje. Optickým uzavretím vstupnej chodby získa sedenie intímnejšiu atmosféru a pocitovo sa stolovanie v predzibe zmení na stolovanie v obývačke.

Oddelenie dennej a nočnej zóny

Z dennej zóny je prístupná široká nočná chodba, ktorá má zbytočne veľké rozmery a v pôvodnom stave zbytočne veľký otvor do obývačky. Ten skracoval stenu za sedačkou, čím znemožnil použitie sedačky komfortných rozmerov. Preto sme sem navrhli drevené posuvné dvere s priznanou koľajnicou a pevnou časťou, ktorá stenu za sedačkou predĺžila a umožnila použitie sedačky normálnych rozmerov.

Spálňa

Spálňa obsahuje posteľ, šatníkovú skriňu a dostatok závesov, ktorými je možné priestor zatemniť a opticky oddeliť od neďalekej administratívnej budovy. Spálňu sme ozvláštnili veľkoplošným zrkadlom, ktoré dáva priestoru vizuálnu vzdušnosť a stenu mení na otvor - spálňa pôsobí väčšou, než je v skutočnosti. Úložné priestory spálne zabezpečuje skriňa na mieru. Rôzne zdroje tlmeného osvetlenia dávajú priestoru intímnu atmosféru.

Kúpeľňa

Byt sme prevzali v štandarde, takže mal zrealizované dvere, podlahy a kúpeľne vrátane obkladov a zariadenia. Do kúpeľne sme doplnili nábytok, zástenu, zrkadlá a svetlá. Kúpeľňovú skrinku pod umývadlo sme navrhli a vyrobili na mieru, takže sme do nej mohli umiestniť práčku, ktorá nenarúša pôvodný dizajn kúpeľne.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti