Farebný interiér rodinného domu, Záhorské Sady, Bratislava

Útulný interiér pre mladú štvorčlennú rodinu v jednopodlažnom rodinnom dome v Bratislave. V návrhu sme riešili vstupnú časť, dennú zónu, tri izby a kúpeľňu s wc. Bytu dominuje drevo, ktoré sme použili na podlahu, nábytok a v dennej časti dokonca na strop, kde má okrem estetickej aj akustickú funkciu. Farebné doplnky dizajn osviežujú a zároveň príjemne ladia s drevom.

Vstupná hala

Vstupný priestor do rodinného domu tvorí otvorená hala, ktorá sa nachádza medzi dennou a nočnou zónou. Na podlahu vo vstupe sme navrhli z praktických dôvodov tmavú dlažbu, vo zvyšku interiéru s výnimkou kúpeľní je drevená podlaha. Vstupná časť je s dennou zónou prepojená širokým otvorom bez dverí, takže zóny tvoria jeden celok. Od nočnej chodby ju oddeľuje nábytok na mieru s integrovanou lavicou.

Denná zóna

V dennej zóne sme si dali záležať, aby pôsobila teplo a dávala pocit domova. Dosiahli sme to kombináciou prirodzených materiálov a dostatkom mäkkých miest na ležanie. Priestoru dominuje prírodné drevo, ktoré sme navrhli na strop, podlahu a čiastočne aj na nábytok. Žltá farba na stoličkách robí slnečnú atmosféru aj vtedy, keď slnko nesvieti. Vo večerných hodinách sú k dispozícii samostatne stojace kachle na skutočné drevo.

Akustický drevený podhľad

V tomto projekte má drevo na strope okrem estetickej aj praktickú funkciu. Na zlepšenie akustických parametrov a elimináciu ozveny priestoru sme na žiadosť majiteľa navrhli akustický drevený strop. Členitý povrch lamiel zabezpečuje optimálnu pohltivosť zvuku a lepšie akustické vlastnosti. V praxi to znamená, že v priestore sa netvorí ozvena, ktorá je častou slabinou jednoduchých priestorov v minimom nábytku.

Obývacia izba

Obývaciu časť tvorí pohodlná sedacia súprava, televízor, samostatne stojace reproduktory a tv skrinka s gramofónom. Prvý pohľad pri vstupe do dennej zóny padne na stenu s televízorom, preto sme ju aj so skrinkou pod tv navrhli v čiernej farbe, čím sme potlačili dominantnosť vypnutého televízora v obývačke. Spolu s čiernou obrazovkou vizuálne zaniká aj čierna skrinka s gramofónom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Kuchyňa

Hmotu kuchyne tvoria tri časti - kuchynský pult s varnou doskou, zadné skrinky s umývadlom a vysoké skrinky, ktoré plynule prechádzajú do tmavosivého obkladu steny. Dizajn kuchyne robia tri materiály - tmavosivá na dvierkach, svetlosivá na pracovkej doske a drevená na skrinkách nad linkou. Kuchyňa tvorí jeden atypický celok s obývacími skrinkami, ktoré s kuchynským poloostrovom prepája čalúnená lavica.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Spálňa

Hlavná spálňa s kobercom a vysokou čalúnenou posteľou posteľ pôsobí mäkko a útulne, ako v hoteli. Drevený nábytok - knižnica a obklad postele v neutrálnych tónoch vyniká a dáva priestoru prírodný nádych. Vďaka samostatnému šatníku je spálňa stále uprataná a bez skríň - okrem postele, nočných stolíkov a knižnice tu nie je vôbec nič.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa a toaleta

Sanitárne priestory sme navrhli v čiernobielej kombinácii, ktorú sme oživili drevom na skrinkách a obkladoch. Kúpeľni sme oproti pôvodnému návrhu pridali sprchový kút, ktorý je s vaňou súčasťou "mokrej zóny", ktorá je od zvyšku kúpeľne oddelená sklenenou zástenou. Kúpeľňa je zaujímavá špeciálnou zrkadlovou skrinkou, ktorá v sebe intregruje aj okno.

Detská izba

Detskú izbu sme navrhli ako flexibilný priestor, ktorý je možné dotvoriť podľa predstáv obyvateľov. S výnimkou jednej steny, na ktorú sme navrhli atypický nábytok, je izba pripravená prijať akýkoľvek detský či študentský nábytok. Koberec na podlahe je príjemný na dotyk a zároveň zlepšuje akustické parametre miestnosti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Pracovňa

Tretia spálňa domu plní dočasne funkciu pracovne, ale neskôr bude zmenená na detskú izbu. Dizajn pracovne je z typových prvkov, ktoré je možné kedykoľvek odniesť a pracovňu premiestniť. Na podlahu sme navrhli drevené parkety, steny a strop s výnimkou jednej steny sú v bielej farbe, pripravené na doplnky svojho obyvateľa.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti