Luxusný dvojizbový byt, Riverpark, Bratislava

Luxusný byt v Riverparku s mramorovou podlahou bude slúžiť na prenájom pre náročných klientov. V návrhu sme sa vyhli okázalým gýčom a vytvorili skutočne luxusný priestor zo skutočných materiálov v tých najluxusnejších prevedeniach.

Luxusný byt v Riverparku s mramorovou podlahou bude slúžiť na prenájom pre náročných klientov. V návrhu sme sa vyhli okázalým gýčom a vytvorili skutočne luxusný priestor zo skutočných materiálov v tých najluxusnejších prevedeniach. Drevená kefovaná dubová dýha, leštený mramor Vantage brown a originálne kusy nábytku vytvárajú exkluzívnu atmosféru odpovedajúcu adrese bytu.

Útulný luxus

Tento priestor je dôkazom, že mramorová podlaha nemusí znamenať chladný priestor bez pocitu domova. V interiéri sme spojili zdanlivo protichodné vlastnosti a vytvorili luxusný a zároveň teplý priestor, ktorý sa leskne, ale pôsobí ako domov. Byt nie je určený na každodenné rodinné bývanie, ale svojimi schopnosťami by to určite zvládol.

Luxusná mramorová obývačka

Obývačke dominuje hnedý leštený mramor Vantage Brown, ktorý sme použili na podlahe v celom byte. Vďaka látkovej sedačke a kravskej koži na podlahe sa dá v obývačke sedieť aj bez papúč. Konfigurácia sedačky oddeľuje obývačku od jedálne a okrem výhľadu na tv poskytuje trojitý výhľad do exteriéru. Na Dunaj, hotel a kopec.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Drevenočierna kuchyňa s mramorovou podlahou

Na kuchyňu s mramorovou podlahou sa dá pozerať a dá sa v nej aj variť. Pozostáva z vysokých skriniek s dvierkami z kefovanej dubovej dýhy a ostrova s pracovnou doskou z umelého kameňa so skytým digestorom. Do vysokých skriniek sme integrovali dvere do spálne, výduchy vzduchotechniky a pracovnú časť s drezom za roletkou. Kuchynský ostrov s čistým povrchom vyzerá ako súčasť jedálne.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Spolupráca kuchyne a vstupu

Zbytočnú murovanú priečku medzi kuchyňou a vstupnou halou sme odstránili a priestory prepojili. Vstupná hala sa stala súčasťou denného priestoru a naopak, kuchyňa viditeľná zo vstupnej časti robí s predizbou prvý dojem z bytu. A funguje to, neutrálna predizba necháva vyniknúť ostatné časti interiéru a vďaka zrkadlu ich dokonca znásobuje.

Hra svetiel

Svietidlá majú okrem osvetľovacej funkcie aj priestorotvorný význam. Veľká čierna závesná lampa nad jedálenským stolom dáva jeho polohe presné miesto. Lištové svietidlá nad kuchyňou a obrazmi priestor stropu vizuálne oživujú, aj keď sú vypnuté. Naopak, biele stropné svietidlo v obývačke je vo vypnutom stave takmer neviditeľné.

Skryté úložné priestory vstupnej haly

Predizba obsahuje dvere do hosťovskej toalety, skrinku na topánky a úložné priestory na kabáty. V záujme vyniknutia prírodnej štruktúry mramoru sme sem navrhli biele matné skrine, ktoré sú neutrálne a takmer neviditeľné. Zrkadlo na stene oproti šatníku priestor opticky rozširuje a plní funkciu poslednej kontroly pred odchodom.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Vstupná hala s wc pre hostí

Rozmermi skromný wc priestor je vďaka silnej kombinácii mramoru a bielej rovnako pôsobivý ako hlavná kúpeľňa. Hnedý mramor na podlahe a stenách toalety je ten istý ako vo zvyšku bytu. Vedľa toalety sa nachádza vstavaný šatník so skriňou na kabáty a obuv. Pri pohľade od vstupu púta pozornosť chladnička na víno integrovaná v kuchynskou ostrove.

Nočná zóna s priečkami zo skla

Nočná zóna luxusného bytu obsahuje šatník, spálňu a kúpeľňu z rovnakých materiálov ako zvyšok bytu. Pre maximálny prienik denného svetla sme delenie priestorov navrhli z bezrámových sklenených priečok, ktoré je možné zatemniť elektrickými závesmi. Do atypickej postele sme vďaka návrhu na mieru integrovali výsuvné úložné priestory, napríklad na kravaty.

Úložné priestory nočnej zóny s práčkou v šatníku

Úložné priestory nočnej zóny pozostávajú z úložných priestorov v posteli, za posteľou a šatníka v nočnej chodbe. Byt nie je určený pre rodinné bývanie s častým využitím práčky a sušičky, preto sme ich ukryli do skrine v šatníku, podobne ako tv v dennej časti. Na rozdelenie priestorov sme použili priečky zo skla, nočná zóna pôsobí ako jedna 38 metrová spálňa.

Kúpeľňa s hnedým mramorom

V exkluzívnej kúpeľni sme skombinovali hnedý mramor s jednoduchým bielym obkladom v tom správnom pomere, ktorý dal priestoru nádych luxusu, ale stále nepôsobil ako hygienické priestory kamenárstva. Hĺbka kúpeľne nám dovolila zlúčiť vaňu a sprchu so schodíkom na sedenie do spoločnej mokrej zóny s bezstarostným sprchovaním, ktorú od suchého zvyšku kúpeľne delí zástena zo skla.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Osvetlenie kúpeľne

Nedostatok denného svetla kúpeľne v najtmavšej časti pôdorysu sme napravili plošným difúznym osvetlením integrovaným do stropu a nábytku. Led-diódy zabezpečujú rovnomerný zdroj svetla podobný tomu z oblohy. Kúpeľňu od spálne oddeľuje sklenená stena s možnosťou zatemnenia nepriehľadným závesom.

Elektrická roletka a výsuvný digestor

Kuchynský ostrov so zasunutým digestorom pripomína kuchyňu iba varnou doskou, ale nie príliš, pretože čierne sklo na doske splýva s čiernym umelým kameňom na ostrove. Drez sme integrovali do vysokých skriniek a v prípade nepotreby je skrytý za elektrickou roletkou. V prípade potreby sa kuchyňa premení na plnofunkčnú prípravovňu jedla, v ktorej sa dá potrava okrem zohrievania aj skutočne uvariť.

Obývačková TV skrinka so skrytým televízorom

Obývačková skrinka pozostáva z bielej skrinky s posuvnými dverami. Po stranách obsahuje úložné priestory pre knihy alebo poháre, uprostred sa nachádza televízor, ktorý je počas nepoužívania ukrytý za dvierkami skrine. To znamená, že ho nevidno a neprekáža pri vnímaní trojice obrazov, ktoré boli vytvorené špeciálne pre tento priestor.

Podvečerná kuchyňa

Podvečer po zapnutí umelých svietidiel sa kuchyňa a jedáleň premenia na najteplejšie miesto dennej časti, prirodzená štruktúra dreva na kefovaných dubových dvierkach vynikne pod ostrým svetlom bodových svetiel ešte viac. Po otvorení dverí do nočnej časti, ktoré sú súčasťou kuchyne, vznikne priehľad cez celú dĺžku priestoru, z obývačky do kúpeľne.

Transparetná nočná zóna s priehľadom do obývačky

Koncept bytu nepočíta s jeho používaním na rodinný život a hoci dispozícia môže fungovať ako oddelená denná a nočná prevádzka, dvere medzi zónami budú pravdepodobne väčšinu času otvorené a priestor bude fungovať ako jeden celok. V prípade potreby je spálňa od nočnej chodby oddeliteľná elektrickým nepriehľadným závesom z rovnakého materiálu ako ten pred oknom.

Mramorová spálňa s voľne stojacou posteľou

Spálňa pôsobí luxusne a neobsahuje žiaden gýč. Prírodné materiály, drevo a mramor, si rozumejú spolu a rovnako s čiernobielym zvyškom interiéru. Veľké rozmery spálne nám umožnili umiestniť posteľ do stredu miestnosti, čím získali plochy rozumné proporcie a najdôležitejší prvok spálne zaslúžené dominantné miesto. Veľkorysá posteľ má vďaka úložnému priestoru za hlavou pevné zadné čelo, takže pôsobí ako opretá o stenu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Remeselná kvalita nábytku na mieru

V byte sme navrhli všetok vstavaný nábytok na mieru, aby maximálne využil priestor a umožnil presne zladenie materiálov. Mimoriadnu pozornosť sme venovali detailom, ktoré sme dotiahli do dokonalosti, takže pôsobia ako produkty známych značiek. A zároveň sú presne také, ake sme si ich želali. My aj majiteľ.

Fotografie: Peter Čintalan


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti