Veľkoplošný byt Grunty, Rezidencia Grunty, Bratislava

Veľký byt znamená veľké možnosti zmien, pokiaľ nie je väčšina stien nosná, ako v tomto byte. Nám sa napriek obmedzeným možnostiam zásahov podarilo funkcie prekopať a priestorom dať logiku a zmysel.

Veľký byt znamená veľké možnosti zmien, pokiaľ nie je väčšina stien nosná, ako v tomto byte. Nám sa napriek obmedzeným možnostiam zásahov podarilo prekopať funkcie a priestorom dať logiku a zmysel. Veľké priestory začali komunikovať, vstupná, denná a nočná zóna dostali jasné dispozičné rozdelenie. A pekný dizajn, samozrejme.

Návrh (vizualizácia) obývačky

Základné prvky konzervatívneho návrhu obývačky tvoria rohová sedačka a dyhovaný nábytok na mieru. "Ťažké" kusy nábytku sme doplnili náhodnými konferenčnými stolíkmi a kreslom, ktoré fungujú na akomkoľvek mieste v priestore. Z obývačky sú dvere do kuchyne a jedálne, väčšie otvory nám statika budovy nedovolila.

Návrh (vizualizácia) centrálnej sedačky

Byt s veľkým denným priestorom nám dovolil neobvyklé umiestnenie sedačky, ktorú sme nedali do rohu, ale rovno do stredu miestnosti. Centrálne umiestnenie komfortného sedenia pôsobí symbolicky a dojmom nadštandardného pohodlia ovplyvňuje celý priestor. Medzi sedačkou a knižnicou je voľný priechod, žiadne úzke koridory.

Návrh (vizualizácia) kuchyne s americkou chladničkou

Návrh kuchyne sme podriadili požiadavke majiteľov na dvojkrídlovú americkú chladničku. Jej dizajn sme postavili na kombinácii otvorených a zatvorených skriniek, aby fungoval aj s nezabudovanými spotrebičmi. Na kuchynské dvierka sme použili matný biely lak, pracovná doska je z dreveného masívu, rovnako ako jedálenský stôl.

Návrh (vizualizácia) vstupných priestorov

Vstupné priestory majú rovnaký rukopis ako zvyšok bytu a sú priestranné a nenásilné, aby pocit domova budili na prvý dojem. Predizba obsahuje taburetku na sedenie a vešiaky v tvare krížikov. Prirodzene presvetlený priechodný šatník z drevenej dýhy pozostáva z otvorených aj zatvorených skriniek a ústi do dennej časti.

Návrh (vizualizácia) detskej kúpeľne

Dreveno-biela detská kúpeľňa pôsobí neformálne a hravo, pri bielej podlahe a stenách drevo vyniká a priestor otepľuje. Kúpeľna obsahuje umývadlo s odkladaciou plochou, otvorené police na hygienické doplnky, wc a sprchu. Na zamedzenie optickej jednotvárnosti bielych stien sme ich obložili obkladmi rôznych rozmerov.

Návrh (vizualizácia) hlavnej kúpeľne

Hlavná kúpeľňa s wellness atmosférou je dostatočne veľká, takže sme mohli použiť tmavé materiály, v ktorých biela sanita doslova zažiari. Obkladané plochy tvorí čierna mozaika so svetlými špárami a veľkoplošné gresové tabule s čiernymi špárami. Drevené doplnky dávajú priestoru teplo a oživenie.

Návrh (vizualizácia) hlavnej spálne

Rodičovská spálňa vyzerá výborne a obsahuje len minimálne množstvo nábytku. Čiernobielu kombináciu hlavných častí priestoru oživujú drevené časti nábytku, ktoré spolu s béžovým kobercom na podlahe robia spálňu útulnou s príjemným mäkkým povrchom na dotyk. A zároveň vizuálne vyváženú a pokojnú pre dobrý spánok.

Návrh (vizualizácia) dievčenskej detskej izby


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti