Spálne

Projekt: Mezonetový byt, Bratislava

Spálňa so šatníkom

Príjemný mäkký koberec, závesy a čalúnené čelo postele robia zo spálne najútulnejšiu miestnosť z celého bytu. Obsahuje aj dostatok úložných priestorov - ktoré zabezpečuje štýlový podsvietený šatník s celosklenenými dvierkami. Šatník od priestoru spálne oddeľuje subtílna priečka s televízorom, ktorý sme zapustili do obkladu s mramorovým vzorom. Spálňa pôsobí ako luxusná hotelová izba a presne to bolo zámerom.

Projekt: Trojizbový byt, Pekná Výhliadka, Dúbravka, Bratislava

Hlavná spálňa

V hlavnej spálni sme vytvorili elegantný dizajn, na ktorý sme si vystačili s rovnakými materiálmi ako v dennej zóne. Izbe dominuje lamelový dubový obklad na stene za posteľou, ktorý vyniká na pozadí veľkoplošného keramického obkladu. Interiér dopĺňa kvalitná kontinentálna posteľ a štýlové nočné lampy, ktoré sme pre zachovanie jednoliatosti lamelového obkladu zavesili na strop. Čisté línie a symetria dávajú tejto miestnosti atmosféru čistoty a pokoja, ktorá zabezpečí obyvateľom dobrý spánok.

Projekt: Trojizbový byt s modrou kuchyňou, Bratislava

Hlavná spálňa

V hlavnej spálni je prístup do miestnosti neštandardne zozadu, ale toto riešenie bolo vzhľadom na pôdorys jediné možné. Šatníková skriňa má posuvné dvere z látky v ráme, ktorá obsah chráni a nechá voľne dýchať.

Projekt: Veľkometrážny byt, Villa Vista, Bratislava

Spálňa s výhľadom priamo z postele

Zo spálne tak ako z celého bytu je výhľad na rieku. Systém inteligentnej elektroinštalácia umožňuje ovládať celý byt z hociktorého miesta. Priamo z postele si môže majiteľ ovládať svetelné scény, záclony aj zatemňovacie rolety.

Projekt: Minimezonet, Eurovea

Návrh (vizualizácia) spálne s centrálnou posteľou

Projekt: Penthouse, Zlaté Moravce

Spálňa s vysokou svetlou výškou

V jednoduchej bielej spálni dominuje výrazná borovicová kresba na drevenej podlahe. Posteľ sme vyrobili na mieru z rovnakej látky ako sedačku v obývačke. Stenu oproti posteli sme využili na šatník. Svetlú výšku spálne sme nechali rovnakú ako v dennej zóne. Väčšia kubatúra spálne znamená viac vzduchu, a to znamená lepší spánok.

Projekt: Loftový byt v nadstavbe, Ružinov

Spálňa a kúpeľňa s elektricky zatmievaným sklom

Nočnú zónu tvorí spálňa s kúpeľňou. Minimalisticky zariadená spálňa nemá nič navyše - je tu len posteľ, nočné stolíky a nočné lampy. Úložné priestory nočnej zóny nie sú v spálni, ale netradične v kúpeľni. Na oddelenie spálne a kúpeľne slúži sklenená priečka s posuvnými dverami zo špeciálneho skla s ovládateľnou priehľadnosťou.

Projekt: UFO byt s posuvnou stenou, Eurovea

Spálňa s panoramatickým výhľadom

Spálňu sme vyskladali z podobných materiálov ako dennú časť - sú tu rovnaké závesy, obklady, koberce aj povrchy. Povrch pracovného stolíka v spálni je z keramiky, rovnako ako pracovná doska v kuchyni, zrkadlo sme tu dali na stenu a dokonca aj ako povrch nočných stolíkov. Nočné lampy sú z rovnakej rodiny ako stojanovka v obývačke a majú výhodu, že nie sú na okrasu, ale dávajú svetlo, pri ktorom sa dá skutočne čítať.

Projekt: Exkluzívny byt na prenájom, Panoramacity, Bratislava

Hlavná spálňa

Spálni dominuje drevo. Navrhli sme ho na podlahu, nočné stolíky, šatníkovú skriňu a posteľ. Čalúnená stena za posteľou plní funkciu príjemného mäkkého záhlavia a vďaka veľkej ploche zlepšuje akustiku spálne. 

Projekt: Štvorizbový byt, Rezidencie pri Mýte, Bratislava

Hlavná čierno-drevená spálňa

Hlavná spálňa funguje ako samostatná zóna s posteľou, šatníkovými skriňami a súkromnou kúpeľňou. Veľká pôdorysná plocha spálne nám umožnila centrálne umiestnenie postele, ktorú sme navrhli v čiernom vysokolesklom prevedení. Posteľ navrhnutá a vyrobená na mieru má čalúnené čelo, ktoré plní z opačnej strany funkciu komody s výsuvmi. Na voľné steny sme umiestnili šatníky s dubovou dýhou s netypicky kladenou dýhou, ktorej kresbu zvýraznia bodové lampy po obvode miestnosti. Do vrchných častí šatníkov s čiernymi vnútrami a led osvetlením sme integrovali výduchy klimatizácie.

Projekt: Luxusný byt s terasou, Riverpark, Bratislava

Bielodrevená spálňa

Druhá spálňa obsahuje dominantnú, centrálne umiestnenú posteľ, ktorú sme navrhli na mieru špeciálne pre tento priestor. Ide o multifunkčný kus nábytku, ktorý okrem postele plní aj funkciu toaletného stolíka. Úložné priestory sme vyriešili šatníkovými skriňami za posteľou. Pre zabezpečenie vzdušnosti skriňovej zostavy sme navrhli jeden modul ako otvorený so zrkadlovou zadnicou.

Projekt: Luxusný byt s terasou, Riverpark, Bratislava

Spálňa

Hlavná spálňa s kobercom a vysokou čalúnenou posteľou posteľ pôsobí mäkko a útulne, ako v hoteli. Drevený nábytok - knižnica a obklad postele v neutrálnych tónoch vyniká a dáva priestoru prírodný nádych. Vďaka samostatnému šatníku je spálňa stále uprataná a bez skríň - okrem postele, nočných stolíkov a knižnice tu nie je vôbec nič.

Projekt: Farebný interiér rodinného domu, Záhorské Sady, Bratislava

Mramorová spálňa

Luxusnej spálni dominuje mramor na podlahe. Posteľ z čierného laku a dymenej dubovej dýhy sme navrhli ako samostatný kus nábytku, ktorého polohu vymedzujú nočné lampy. Strohú farebnosť osviežuje nízke kreslo s obrazom namaľovaným špeciálne pre tento priestor. 

Projekt: Mramorový byt, Riverpark, Bratislava

Spálňa za sklenenou priečkou

Spálňa pôsobí ako v hoteli - neobsahuje nič navyše, takže pôsobí trvalo čisto a upratane. Vizuálne využíva aj plochu dennej zóny, od ktorej ju oddeľuje sklenená priečka. Po otvorení posuvnej časti sa priestor spálne rozšíri o dennú zónu, čo ma okrem vizuálneho aj praktický efekt - výsledná kubatúra priestoru okolo postele zabezpečí komfortný spánok s dostatkom vzduchu aj pri zavretých oknách.

Projekt: Dvojizbový byt Rozadol, Bratislava

Hlavná spálňa

Hlavná spálňa obsahuje dvojposteľ s úložným priestorom, pracovný stôl a šatníkové skrine. Posteľ sme umiestnili netradične do priestoru tak, aby bola orientovaná smerom k oknu a poskytovala výhľad počas pobytu v nej. Zadné čelo postele tvorí pracovný stôl slúžiaci pre lepenie modelov. Na ľavej stene pri posteli je vitrína so sklenenými dvierkami na modely automobilov.

Projekt: Byt pre zberateľa modelov, Stein, Bratislava

Spálňa rodičov

Vzhľadom na blízkosť šatníka sme hlavnú spálňu navrhli  naozaj minimalisticky s minimom nábytku. Dominantu tvorí čalúnená posteľ, ktorej centrálne postavenie podporujú symetrické nočné stolíky. Sterilný vzhľad spálne pocitovo zjemňuje celoplošný mäkký koberec s vysokým vlasom.

Projekt: Veľkoplošný byt Grunty, Rezidencia Grunty, Bratislava

Mramorová spálňa s voľne stojacou posteľou

Spálňa pôsobí luxusne a neobsahuje žiaden gýč. Prírodné materiály, drevo a mramor, si rozumejú spolu a rovnako s čiernobielym zvyškom interiéru. Veľké rozmery spálne nám umožnili umiestniť posteľ do stredu miestnosti, čím získali plochy rozumné proporcie a najdôležitejší prvok spálne zaslúžené dominantné miesto. Veľkorysá posteľ má vďaka úložnému priestoru za hlavou pevné zadné čelo, takže pôsobí ako opretá o stenu.

Projekt: Luxusný dvojizbový byt, Riverpark, Bratislava

Hlavná spálňa

Rodičovskú spálňu vzorového bytu sme navrhli v podobnom dizajne ako dennú zónu, použili sme tu rovnakú šedú tapetu so zlatým vzorom a rovnaký čierny luster. Priestor okrem postele a skrine neobsahuje nič navyše. Látková posteľ, koberce, záclony v neutrálnych farbách spolu s drevenou podlahou robia spálňu mimoriadne príjemnou a oddychovou.

Projekt: Vzorový byt v konzervatívnom dizajne, Rezidencia Blumentál, Bratislava

Spálňa s minipracoviskom

Útulná spálňa obsahuje dvojposteľ, šatníkovú skriňu a minipracovisko. Materiálová kombinácia vychádza z dennej časti - dizajn spálne sme postavili na kombinácii masívneho dreva, zemitozelených stien a mäkkého koberca. Šatníkovú zostavu sme vyrobili na mieru v bielej farbe s drevenými madlami. Dizajn dotvárajú zrkadlá a nočné stolíky po stranách postele.

Projekt: Dvojizbový byt Stein, Bratislava

Ikea byt v nočnom režime

Po rozložení pohovky KARLABY a zatiahnutí závesov MERETE sa obývačka zmení na spálňu s dvojposteľou. Mobilné konferenčné stolíky STRIND prevezmú funkciu nočných stolíkov. Policová zostava KALLAX chráni posteľ pred kuchyňou aj pred vstupom. Cez deň aj v noci.

Projekt: Interiér vzorového jednoizbového bytu Ikea, Bratislava

Výhľadová spálňa

Táto spálňa má najlepší výhľad a ten už nič nepotrebuje. Navrhli sme sem funkčné zariadenie v neutrálnych tónoch. Všetky steny a stropy sme nechali v bielej farbe a rovnako sme navrhli šatníkovú skriňu. V puristickom priestore s bielymi stenami, nábytkom aj lampami vyniká kvalitná posteľ. Sterilita priestoru je zjemnená kobercami na oboch stranách postele.

Projekt: Naturálny mezonet, Miletičova 60, Bratislava

Rodičovská spálňa s vysokou látkovou posteľou

Hlavná spálňa obsahuje okrem postele iba šatníkovú skriňu a samostatne stojace nočné stolíky s nočnými lampami. Vysoká kontinentálna posteľ je vďaka kvalitným matracom mimoriadne pohodlná. Šedá látka na posteli, jemné koberce, záclony a závesy v zemitých farbách robia v kombinácii s drevenými parketami utulné a komfortné miesto na relax.

Projekt: Vzorový byt v škandinávskom dizajne, Rezidencia Blumentál, Bratislava

Flexibilná spálňa s dreveným obkladom

V apartmánovej spálni prevláda drevo, ktoré je tu vo viacerých odtieňoch. Drevenú podlahu z masívneho dubu sme použili aj ako obklad za posteľou, ktorý chráni exponovanú stenu za posteľou pred znečistením a škrabancami. Po sklopení stolíkov je postele možné posúvať a manželské spanie zmeniť na dve samostatné lôžka.

Projekt: Horský apartmán, Semmering - Stuhleck, Rakúsko

Spálňa s výhľadom

Hlavná spálňa má vďaka veľkému počtu okien úžasný výhľad, ale po zotmení sa výhľad stratí a v oknách sa začne odrážať interiér. Na zabránenie nežiadúcemu efektu zrkadlenia a pre pocit súkromia sme do všetkých spální navrhli polotransparentné záclony. Na zatemnenie izby počas spánku slúžia takmer nepriehľadné rolety.

Projekt: Horský apartmán, Semmering - Stuhleck, Rakúsko

Hlavná spálňa

Hlavná spálňa pozostáva zo vstavaných skríň a postele, ktoré sme navrhli na mieru. Drevené časti postele sú z rovnakej prírodnej dýhy ako v dennej zóne. Stenu za posteľou tvorí šedá tapeta s motívom mesiaca.

Projekt: Trojizbový byt Stein, Bratislava

Spálňa

Spálňu sme navrhli v jednoduchom dizajne, ktorému dominujú typové zariaďovacie predmety z obchodov. Na mieru sme tu navrhli len tie časti nábytku, ktoré z funkčných alebo estetických dôvodov vyžadovali presné prispôsobenie rozmerom miestnosti. Na mieru je skriňová zostava oproti posteli, ktorá zabezpečuje hlavný úložný priestor bytu a zástena za posteľou na celú šírku steny. Všetky ostatné predmety sú z Ikea. 

Projekt: Dvojizbový byt, Rezidencie pri Mýte, Bratislava

Chladná spálňa s gresovým obkladom na stene

Minimalistickú spálňu sme navrhli bez zbytočných dekorácii, ktoré by narúšali čistý dizajn priestoru a dobrý spánok majiteľa. Gresový veľkoplošný šedý obklad na stene oproti posteli robí spálňu chladnou, čo je základný predpoklad pre zdravý spánok. Šedá posteľ je vyrobená na mieru z rovnakej látky ako sedačka v obývačke.

Projekt: Luxusná rekonštrukcia bytu, Ružinov

Spálňa

Spálňa obsahuje len posteľ, nízku skrinku a zopár políc. Kedže sa o úložné priestory stará blízky šatník, nič viac tu nebolo treba. Posteľ je z ikea, rovnako ako zvyšok zariadenia.

Projekt: Kompletná prerábka bytu, Bratislava

Nájomná izba č.1

Zariadenie najväčšej izby pozostáva z dvojpostele, dvoch pracovných miest a šatníka. Kombinácia prirodzeného masívneho rámu postele a umelej laminátovej podlahy pôsobí napriek filozofickému nesúladu príjemne a útulne. Všetko zariadenie vrátane koberca, stoličiek a políc je z Ikea, takže ho je možné kedykoľvek bezbolestne vymeniť.

Projekt: Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Mikrospálňa s kúpeľňou za sklenenou stenou

V malej spálni sme navrhli posteľ chrbtom k oknu a pre maximálne využitie plochy ju obostavali nábytkom na mieru. Priestor pôsobí kvalitne a zladene aj napriek tomu, že sme tu použili tie najzákladnejšie a najlacnejšie materiály. Celoplošné zasklenie oďdeľujúce spálňu od kúpeľne dalo priestoru nádych luxusu vyššej cenovej kategórie.

Projekt: Rekonštrukcia petržalského bytu na prenájom, Bratislava

Spálňa s dreveným čelom

Svetlá spálňa pôsobí čisto a vzdušne. V priestore s bielymi stenami, stropmi a skriňami vyniká drevený rám postele aj drevená podlaha. Nočné lampy sme zavesili na strop, aby na rozdiel od nástenných alebo stojanových pôsobili autonómne a nenarúšali dizajn postele.

Projekt: Návrh interiéru dvojizbového bytu, Bratislava

Spálňa s preglejkovým obkladom

Do spálne sme navrhli obklad z lakovanej preglejky, akú sme použili aj vo zvyšku bytu. Drevený obklad sme skombinovali so zrkadlami tak, aby sa pri pobyte v posteli ľudia v zrkadlách nevideli, ale vďaka zrkadleniu bočných stien mali pocit z dlhšej spálne. Čalúnenú posteľ sme navrhli a vyrobili z rovnakého materiálu ako sedačku v dennej časti.

Projekt: Minimalistický byt, Vinohradis

Parapet so sedením

Jedinečným prvkom spálne je veľké okno s nízkym parapetom a bol by hriech to nevyužiť. Na parapet stačilo pridať vankúše a začal plniť funkciu oddychovej lavice s výhľadom na mesto. Na tienenie všetkých okien v byte sme navrhli polotransparentné rolety. 

Projekt: Dvojizbový apartmán, Panoramacity, Bratislava

Hlavná spálňa s kúpeľňou

Hlavnú spálňu na prízemí sme navrhli v hotelovom štýle - je elegantná, funkčná a má vlastnú kúpeľňu so sprchovým kútom. Úložné priestory spálne zabezpečuje šatníková skriňa, ktorá slúži aj na oddelenie spálne od kúpeľne. Neutrálne až monochhromatické steny, podlahy a stropy nechávajú vyniknúť zariadenie. Všetok nábýtok vrátane postele sme navrhli a vyrobili na mieru.

Projekt: Interiér rodinného domu, Záhorské Sady, Bratislava

Hlavná spálňa s motívmi stromov

Interiérový dizajn spálne funguje na podobnom princípe ako v dennej časti, materiálovú dominanciu ponecháva palisandru na podlahe a dverách. V záujme zachovania vizuálnej čistoty sme všetok nábytok navrhli v bielej farbe. Na podlahu sme dali béžový koberec, na voľné steny čiernobiele tapety a obrazy s motívmi stromov. Ak by sa niekto stále necítil ako v lese, masívne nočné stolíky pripomínajúce pne stromov ho o tom presvedčia.

Projekt: Návrh interiéru bytu, Panoramacity, Bratislava

Spálňa

Hlavná spálňa má dostatok úložných priestorov a obsahuje aj pracovný kút a samostatný šatník. Posteľ z masívneho dubového dreva je navrhnutá a vyrobená na mieru.

Projekt: Rekonštrukcia bytu s predzáhradkou, Staré Mesto, Bratislava

Spálňa s fototapetou

Vzhľadom na proporcie spálne sme zvolili úložný priestor okolo postele a nad ňou. Pre zamedzenie klaustrofobického pocitu z obostavanej hlavy počas spánku sme nechali medzi posteľou a skriňami po stranách voľný priestor. Posteľ bez úložného priestoru má čalúnené záhlavie.

Projekt: Interiér bytu pre fotografa, Petržalské Dvory, Bratislava

Spálňa s atypickou tapetou s motívom stromov

Spálňa sa nachádza neďaleko lesa, preto sme na stenu za posteľou navrhli tapetu s motívom stromov. Posteľ sme vyrobili na mieru z rovnakej látky ako sedačku v obývačke. Vysoké šatníkové skrine sú oproti oknu, aby neuberali svetlosť spálni. Malý pracovný kút oproti posteli obsahuje miesto pre počítač aj úložne priestory na zakladače.

Projekt: Dvojizbový byt pri lese, Železná studnička

Spálňa s výhľadom na Dunaj

Luxusnú spálňu na Dunajskom nábreží sme navrhli tak, aby tvorila jeden celok so zvyškom bytu. Na stenu za posteľ sme dali tapetu, ktorá dáva izbe charizmu a chráni stenu za posteľou. Posteľ sme vyrobili na mieru z rovnakej látky ako sedačka v obývačke. Nenápadné sádrové lampy na stenách cez deň pôsobia ako súčasť steny.

Projekt: Zariadenie bytu, Eurovea

Rodičovská spálňa s dreveným stropom

Spálňu v pasívnom drevodome sme navrhli v rovnakej filozofii ako zvyšok interiéru. Biela farba na skriniach a posteli necháva vyniknúť drevenú podlahu a drevený strop. Úložné priestory pod posteľou sme vyriešili ako šuflíky, čo umožňuje ich sprístupnenie bez sklápania postele. V okolí postele sme navrhli šatníkové skrine a úložné priestory.

Projekt: Pasívny drevodom Ecocube, Čunovo

Spálňa s posteľou v rovine so skrinkami

Hlavná spálňa je jedinou miestnosťou bez zelenej farby a na rozdiel od zvyšku bytu pôsobí chladno a pokojne.  Harmonický prejav spálne umocňuje symetrické umiestnenie postele v rovine so skrinkami za jej hlavou. Posteľ aj skrinky sme navrhli a zrealizovali na mieru, takže priestor maximálne využili a materiálmi korešpondujú so zvyškom intériéru.

Projekt: Svieži byt v novostavbe, Rusovce

Prvá spálňa apartmánu

Vzhľadom na pôdorysné proporcie miestnosti sme úložné priestory prvej spálne navrhli na jediné možné miesto, ktorým je stena za posteľou. Pre možný pocit stiesnenosti z "obostavania" hlavy pri spánku sme okolo postele nechali voľné časti, ktoré slúžia ako nočné stolíky. Spálňa obsahuje aj pracovný stolík s výhľadom na loggiu.

Projekt: Apartmán s dvoma obytnými jednotkami, Eurovea

Spálňa rodičov

Hlavná spálňa má podobný rukopis ako ostatné miestnosti bungalovu - biele steny, betónový pohľadový strop, tmavé parkety, niky na šatníky podľa rozmerov Ikea. Okno na celú výšku a šírku miestnosti maximalizuje prepojenie spálne so záhradou. Intimitu spálni zabezpečujú vonkajšie žalúzie, rovnaké ako na ostatných oknách bungalovu.

Projekt: Interiér bungalovu s pohľadovým betónovým stropom, Bratislava

Spálňa vzorového bytu s parketami na stene

Laminátovú podlahu v jedinej spálni dvojizbového bytu sme nechali prejsť na stenu za aj oproti posteli. Toto riešenie je pekné aj praktické, pretože stena pri posteli za hlavou býva najviac exponovaná a časom dochádza k jej znečisteniu. Čierna skrinka oproti posteli obsahuje televízor aj úložné priestory pre hifi komponenty a knihy.

Projekt: Návrh vzorového bytu, Arboria park Slnečná, Trnava

Rodičovská spálňa s výhľadom do záhrady

Hlavnej spálni dominuje drevo, ktoré sme navrhli na podlahu aj hlavné časti rámu postele. Zaujímavosťou postele je čalúnené zadné čelo, ktoré slúži ako operadlo pri sledovaní televízie a chráni stenu za posteľou. Nočné stolíky s výsuvnými šuflíkmi sú v jednej rovine s nosným rámom postele a spolu tvoria jeden kompaktný celok.

Projekt: Veľkometrážny byt s terasou, Kondomínium, Bojnice

Spálňa na poschodí miniapartmánu

V minibyte bola pre spanie určená galéria nad dennou časťou. Okrem postele tu je pracovný stolík a šatník. Posteľ nemá klasické nočné stolíky, ale rozšírené bočnice, tá bližšie k oknu je čalúnená a môže slúžiť na sedenie. Na opačnej strane je vo výške postele drevená polica, pod ktorou je výklopný úložny priestor na posteľné prádlo.

Projekt: Miniapartmán s galériou, Eurovea

Chcem návrh interiéru

Prehľadávaj

Obytné miestnosti

Administratíva