Apartmán s dvoma obytnými jednotkami, Eurovea

Nefunkčnú dispozíciu trojizbového bytu sme prerobili tak, aby mohol slúžiť dvom samostatným nájomníkom. Sú tu dve nočné zóny, každá má spálňu, úložné priestory a kúpeľňu s wc. Medzi bunkami sa nachádza spoločný vstupný a denný priestor.

Nefunkčnú dispozíciu trojizbového bytu sme prerobili tak, aby mohol slúžiť dvom samostatným nájomníkom. Byt má dve nočné zóny, každá má spálňu, úložné priestory a kúpeľňu s wc. Medzi zónami sa nachádza spoločný vstupný a denný priestor. Pôvodný pôdorys obsahoval takmer 13 m² zbytočných chodieb, ktoré sme zrušili a ušetrené metre štvorcové "investovali" do izieb. Majiteľovi sme tým k využiteľnej obytnej ploche izieb pridali 13 metrov, čo pri aktuálnej cene za meter štvorcový znamená "benefit" v hodnote 30.000 €.

Vizuálny prienik funkčných zón denného priestoru

Jednotný dizajn nábytku ruší optické zábrany medzi funkciami bytu. Kuchynská zostava vizuálne prechádza do obývačky, z pohľadu obývačky stena za televízorom končí až pri nerezovej roletke v kuchyni. Biele dvere do spálne lícujú s bielym obkladom za televízorom aj s bielymi dvierkami vstavanej chladničky a kuchynských skriniek.

Puristická biela kuchyňa s bielymi spotrebičmi

Biela kuchyňa apartmánu na prenájom tvorí súčasť denného priestoru, preto sme si na jej dizajne dali záležať. Pracovná doska s drezom z bieleho umelého kameňa a matne biele dvierka sme pre dokonalosť doplnili bielymi kuchynskými spotrebičmi. V čisto bielej kuchyni vynikajú nerezové doplnky - digestor a roletka.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obloženie stien centrálneho denného priestoru

Obklad pôsobí exkluzívnejšie a je odolnejší ako obyčajná biela stierka, preto sme ho navrhli na všetky steny v dennej časti. Na obývačkovej stene je obklad z bielych panelov s integrovanými dverami do spálne, ktorý prechádza do kuchynských skriniek. Vstupná a kuchynská časť sú obložené šedým gresovým obkladom.

Gres v kuchyni a predizbe

Vstupná zóna a kuchyňa sú spolu s kúpeľňami najviac namáhané priestory, na ich obklad sme preto použili nezničiteľný gresový materiál tmavošedej farby, rovnaký ako v kúpelniach. Z obloženia, ktoré malo byť hlavne funkčné, vznikol výrazný estetický prvok, ktorý opticky oddelil priestory a ovplyvnil vzhľad miestnosti.

Vstupná hala ako súčasť centrálneho priestoru

Vstupná hala apartmánu tvorí s dennou zónou jeden priestor, preto sme sem navrhli skrine s podobným dizajnom ako vo zvyšku miestnosti. Na ľavej strane sa nachádza šatníková skriňa, ktorá obsahuje úložný priestor pre kabáty, výsuvné police pre obuv aj priestor pre práčku so sušičkou. Vpravo začína kuchynská linka s barovým sedením.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Univerzálne prostredie

Na prvý pohľad sterilný monochromatický interiér univerzálne ladí s jeho obyvateľmi a dodržiava charizmu priestoru pri použití akýchkoľvek doplnkov. Odstránením priečok sa nám podarilo dostať denné svetlo do všetkých častí bytu a použitím svetlých materiálov sme ho tam udržali, zrkadlo opticky zväčšilo plochu sklenenej steny.

Presvetlenie bytu denným svetlom

Radikálna otvorenosť priestoru umožnila prienik denného svetla na miesta, kde boli predtým tmavé chodby. Absencia predizby bytu neubrala na kvalite, keďže priestor spĺňa všetky obvyklé požiadavky na predizbu. Šatníková skriňa pri vstupe poskytne obyvateľom miesto pre zavesenie kabátov aj obuvi.

Centrálny denný priestor

Apartmán bude slúžiť na prenájom pre dvoch samostatných nájomcov, a tomu sme prispôsobili pôdorys, ktorý neobsahuje chodby. Uprostred dispozície je spoločný denný a vstupný priestor, z ktorého vedú dvere do nočných zón umiestnené zrkadlovo oproti sebe. Každá spálňa obsahuje posteľ, úložné a hygienické priestory.

Trasparentná fasáda centrálneho priestoru

Denný priestor má na svojej kratšej strane sklenenú fasádu orientovanú do vnútrobloku polyfunkčného komplexu. Pre optické zväčšenie výhľadu sme na stenu pri jedálenskom stole navrhli zrkadlový obklad, ktorý vizuálne znásobuje dĺžku fasády aj miestnosti. Pre zabezpečenie súkromia sú všetky okná zatieniteľné záclonami aj závesmi.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Vizualizácia alebo realizácia?

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Zladenie nábytkov rôznych funkcií

Pre zachovanie elegancie centrálneho priestoru, ktorý obsahuje vstupný, kuchynský, jedálenský aj obývací priestor sme jednotlivé kusy nábytku navrhli v rovnakom štýle. Skriňa v predizbe, kuchynská zostava, dvere do spálni aj obklad steny za televízorom sme preto navrhli z rovnakého materiálu - bieleho matného laku.

Obývačka s flexibilným sedením

Obývačkové sedenie pozostáva v dvoch samostatných látkových pohoviek, ktoré považujeme za krajšie riešenie ako rohová sedačka. Pohovky umožňujú zmeny uhlov zadných aj bočných opierok, sedačky tak môžu plniť funkcie lôžok pre príležitostné návštevy a taktiež rozšírené miesto pre sedenie za jedálenským stolom.

Osvetlenie priestoru

Zavesené technické svietidlá sú z rovnakej "rodiny" v celej dennej časti. Na miestach, kde je potrebný dostatok pracovného osvetlenia sme navrhli neónové lampy, ktoré vytvárajú silný zdroj difúzneho svetla, ktoré nevytvára tiene. Difúzne zdroje sme doplnili halogénovými bodovkami na strope, ktoré vytvárajú silné kontrasty a interiér pocitovo otepľujú.

Zrkadlová stena

Je to síce klišé, ale zrkadlová stena priestor naozaj rozširuje, a v tomto prípade nám pomohla predísť "vagónovému" efektu priestoru. Pri pohľade od vstupných dverí zrkadlo znásobuje plochu okien, pri sedení za stolom počet ľudí v miestnosti :-) a zároveň im umožňuje sledovanie televízie zo všetkých kútov v miestnosit.

Denný priestor s loggiou

Centrálny priestor apartmánu, z ktorého je prístupná loggia, je dimenzovaný pre 13 ľudí. Loggia pôsobí napriek malej ploche priestranne a komfortne sa sem zmestia dve kreslá a stôl. Byt sa nachádza nedaľeko vstupu do nákupného centra pri "vajci". Na rozdiel od bytov orientovaných na Dunaj je tichý a pokojný.

Prvá spálňa apartmánu

Vzhľadom na pôdorysné proporcie miestnosti sme úložné priestory prvej spálne navrhli na jediné možné miesto, ktorým je stena za posteľou. Pre možný pocit stiesnenosti z "obostavania" hlavy pri spánku sme okolo postele nechali voľné časti, ktoré slúžia ako nočné stolíky. Spálňa obsahuje aj pracovný stolík s výhľadom na loggiu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Pracovný kút v prvej spálni

Každá zo spálni obsahuje pracovisko, ktoré pozostáva zo stola s výsuvným úložným priestorom a šuflíkov pre dokumenty. Stolička je rovnaká ako v dennom priestore, aby ju bolo možné použiť aj za jedálenským stolom. Pracovisko sme navrhli a vyrobili presne na mieru priestoru, takže pôsobí ako prirodzená súčasť spálne a nebude rušiť pokojný spánok obyvateľov.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Domáca pracovňa v byte

Úložne priestory v prvej spálni

Úložné priestory v spálni apartmánu sme navrhli tak, aby nezaberali viac plochy, ako je nevyhnutné. V spodných častiach nábytku vrátane postele sme navrhli výsuvy, ktoré považujeme z hľadiska prístupu za najkomfortnejšie. Výsuvný šuflík nad stolom je netypickým riešením, pretože jeho obsah je prístupný zboku, nie zhora.

Prvá kúpeľňa apartmánu

Keďže je byt určený na prenájom, kúpeľne sme kompletne obložili, aby ich bolo možné jednoducho udržiavať v čistote. Čiernobiely dizajn kúpeľne je univerzálny a teda ľahko dotvoriteľný farebnými doplnkami podľa vkusu svojich obyvateľov. Zrkadlové skrinky sme navrhli a vyrobili presne na mieru priestoru, delenie dvierok vychádza z rozmiestnenia škár na obklade.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Správny návrh kladačského plánu

V kúpelniach sme použili veľkoformátové dlaždice, ktoré vyniknú pri správne navrhnutom kladačskom pláne. To znamená, že škáry medzi dlaždicami prechádzajú z podahy na steny a v lepšom prípade vizuálne delia steny a podlahu na rovnaké časti bez malých dorezkov po stranách. V tejto kúpeľni sú dokonca zrkadlové dvierka skriniek delené podľa škár na obklade.

Druhá spálňa apartmánu

Druhá spálňa v apartmáne má samostatnú posteľ s nočnými stolíkmi, pracovný stôl, skrinku pod televízor a šatník. Šedá tapeta na stene za televízorom bola zvolená investorom namiesto pôvodne navrhnutého obkladu, ktorý bol z rovnakého gresu ako v kúpelniach. Naľavo od zrkadla sú dvere do kúpeľne s wc.

Pracovný kút s druhej spálni

Pracovisko v druhej spálni sme navrhli a vyrobili na mieru z rovnakých materiálov ako zvyšné časti nábytku, preto pôsobí prirodzene a nenarúša pokojnú atmosféru spálne. Stôl tvorí jeden celok so skrinkou pod televízorom. Stena za tv mala byť pôvodné obložená ako kúpeľne, ale investor sa nakoniec rozhodol vymeniť obklad za tapety.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Domáca pracovňa v byte

Úložné priestory v druhej spálni

Postele v oboch spálňach majú úložný priestor na periny vo výsuvných kontajneroch pod nimi. Tento spôsob úložného priestoru umožňuje jeho sprístupnenie bez narušenia vodorovnej polohy postele, takže nedochádza k padaniu posteľného prádla ako pri výklopných systémoch. Šatník má v dolnej časti výsuvy pre pohodlný prístup k svojmu obsahu.

Druhá kúpeľňa apartmánu

Druhá kúpeľňa obsahuje dvojumývadlo, wc s bidetovou spŕškou a murovaný sprchový kút v jednej rovine s podlahou miestnosti. Monochromatický dizajn obkladu a dlažby robí z kúpeľne neutrálny a univerzálny priestor, ktorý je možné prispôsobiť doplnkami podľa vkusu nájomcov. Čistý dizajn sme navrhli tak, aby bola čistota ľahko udržiavateľná.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Umiestnenie práčky a sušičky v druhej kúpeľni apartmánu

Druhá kúpeľňa obsahuje okrem wc, dvojumývadla a sprchového kútu aj práčku a sušičku, ktoré sme pôvodne plánovali v centrálnom spoločnom priestore, na želanie klienta sme ich umiestnili do druhej kúpeľne. Spotrebiče sme navrhli do niky tak, že sú viditeľné iba ich predné panely, kúpeľňa tak ostala elegantná a čistá.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti