Exkluzívny byt na prenájom, Panoramacity, Bratislava

Dvojizbový byt s výhľadom na mesto bude slúžiť pre náročných klientov, ktorí hľadajú útulný interiér s vysokým štandardom výbavy, bezproblémovým parkovaním a výnimočnou polohou pri Dunaji. Byt sme prevzali v štandarde, to znamená, že mal zrealizované podlahy, dvere aj kúpeľňu. Plochu bytu sme opticky rozšírili zrkadlami, ktoré hranice priestoru potláčajú a poskytujú výhľad na mesto takmer zo všetkých jeho miest. Exkluzívne prevedenie prírodných materiálov robí jedinečnú domácu atmosféru, príjemný nevtieravý dizajn je nadčasový a ani po rokoch používania neomrzí.

Drevo a denná zóna

Na odstránenie uniformity a zútulnenie dennej zóny sme použili overený recept, ktorým je drevo vo všetkých prevedeniach. Keďže sme byt prevzali s hotovou podlahou, drevo na nábytok sme vybrali s ohľadom na existujúce parkety. Zvolili sme brezu, ktorá je od dubovej podlahy svetlejšia a spolu tvoria príjemne prirodzený kontrast. Drevené časti nábytku sme navrhli so zaoblenými hranami, takže sú bezpečné aj pre deti.

Brezovošedá kuchyňa

Šedý matný lak, brezová dýha, keramická doska s kresbou mramoru, tmavozlatý kov a celoplošné zrkadlo tvoria základné elementy netypickej kuchyne, ktorá má okrem vstavaných spotrebičov všetko na mieru. V predĺženej časti kuchynskej dosky sme navrhli zvýšený jedálenský stôl pre štyri osoby s lamelovou podnožou z brezového dreva, ktoré ladí s lamelami v dennej časti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Zrkadlový výhľad

Na stenu kuchyne oproti oknám sme navrhli celoplošné zrkadlo, ktoré priestor opticky rozširuje a zároveň dáva výhľad inak tmavému zákutiu. Kuchyňa pôsobí, akoby mala dvojnásobnú veľkosť a na jej konci sa nenachádzala stena, ale okno. Kovovú dizajnová policu v tmavozlatej farbe sme navrhli špeciálne pre tento priestor, kde plní funkciu osvetlenia keramickej pracovnej dosky a otvorenej odkladacej plochy na poháre.

Obývacia izba s výhľadom na hrad

Pridanou hodnotou polohy bytu je výhľad na Bratislavský hrad. Našim zámerom bolo k výhľadu doplniť adekvátny interiér - navrhli sme sem mäkkú a útulnú obývačku, ktorá je s výnimkou stropu celodrevená. Jej dominantou je lamelová stena za televízorom, ktorá plní funkciu knižnice a zároveň prekrýva rozmerné radiátory, ktoré pôvodný vzhľad obývačky rušili.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Zlaté posuvné dvere

Posuvné dvere so zlatým satinovaným sklom sme nechali vyrobiť na mieru v Taliansku špeciálne pre tento projekt. Dvere sa zasúvajú za zaoblený drevený obklad z brezovej dýhy, takže v otvorenom stave sú takmer neviditeľné. Z funkčného hľadiska oddeľujú denný priestor od nočnej chodby a napomáhajú k akustickému oddeleniu obývačky od spálne.

Osvetlenie dennej zóny

Dostatok rôznych druhov svetla bola požiadavka majiteľa, ktorej sme maximálne vyhoveli. V dennej časti sme znížili strop, čím sme vytvorili priestor pre difúzne centrálne osvetlenie, náladové bodovky, štýlovú stojanovku aj skryté led podsvietenie závesu. Osvetlenie pracovnej linky v kuchyni sme zabudovali do atypickej konštrukcie kopirújucej tvar pracovnej dosky a stola.

Spálňa s panoramatickým výhľadom

Spálňu sme vyskladali z podobných materiálov ako dennú časť - sú tu rovnaké závesy, obklady, koberce aj povrchy. Povrch pracovného stolíka v spálni je z keramiky, rovnako ako pracovná doska v kuchyni, zrkadlo sme tu dali na stenu a dokonca aj ako povrch nočných stolíkov. Nočné lampy sú z rovnakej rodiny ako stojanovka v obývačke a majú výhodu, že nie sú na okrasu, ale dávajú svetlo, pri ktorom sa dá skutočne čítať.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Panoramatický výhľad na Bratislavu

V tomto byte má spálňa lepší výhľad ako obývačka. Exkluzívne bezrámové rohové zasklenie jej dáva panoramatický výhľad na mesto aj do loggie. V záujme o jeho maximálne využitie sme na parapety navrhli vankúše, ktoré z nich urobili lavice. Nepriehľadnými závesmi je možné spálňu oddeliť od mesta aj loggie a využivať napríklad na nerušený spánok.

Kúpeľňa

Byt mal kúpeľňu hotovú vrámci štandardu, ktorá nebola pekná, ale bola nová. Preto sme ju ponechali v pôvodnom stave a zmenili len detaily, ktoré jej dali nádych luxusu, ktorý zodpovedá zvyšku bytu. Vrámci návrhu sme vymenili umývadlo aj skrinku pod umývadlo, pridali rovnakú keramickú zástenu ako v kuchyni a podsvietené zrkadlo. Skrinka pod umývadlo má okrem úložnej hlavne estetickú funkciu - ukrýva kombinovanú práčku so sušičkou.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti