Horský apartmán, Semmering - Stuhleck, Rakúsko

Lyžiarsky apartmán na prechodné ubytovanie sme navrhli z prírodných a odolných materiálov. V interiéri prevláda drevo, na podlahe sú masívne drevené parkety, skrine sú z dyhy, v kúpeľniach sme použili mozaiku z teakového dreva.

Lyžiarsky apartmán na prechodné ubytovanie sme navrhli z prírodných a odolných materiálov. V interiéri prevláda drevo, na podlahe sú masívne drevené parkety, skrine sú z dyhy, v kúpelniach sme použili mozaiku z teakového dreva. Na exponované časti podláh sme navrhli gresovú dlažbu. Útulný a prirodzený interiér poskytuje ubytovanie pre 6 ľudí.

Prírodné materiály v interiéri

V interiéri dominujú prírodné materiály, ktoré odpovedajú charakteru okolitého prostredia. Na podlahy sme použili masívne drevené parkety a šedú gresovú dlažbu. Na mieru vyrobený nábytok je v dreveno-bielych farbách. Zvyšné doplnky sme navrhli v neutrálnych farbách, ktoré dopĺňajú prirodzený charakter interiéru.

Obývačka s výhľadom na svah

Obývačkové sedenie apartmánu pozostáva z dvoch bielych látkových sedačiek a bieleho konferenčného stolíka s výsuvným úložným priestorom. Na povrch stola sme použili dosku z umelého kameňa v bielej farbe, ktorý je v bežných domácich podmienkach takmer nezničiteľný. Z rovnakého materiálu je pracovná doska a drez v kuchyni.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Jedálenský stôl

Jedálenské sedenie sme navrhli veľkoryso, keďže predpokladáme, že táto časť dennej zóny bude spoločenským centrom apartmánu. Masívny drevený stôl pre šesť osôb sme doplnili čiernymi drevenými stoličkami. V úrovni stola sme navrhli ovládanie svetiel a elektrickú zásuvku pre príležitostné pripojenie telefónu či notebooku.

Výhľad do okolia

Dobrá poloha apartmánu umožňuje hosťom celodenný výhľad na blízky svah. Nábytok sme navrhli tak, aby ponechal okná voľné a neznižoval jedinečný výhľad z dennej časti. Na zabezpečenie súkromia sme dali všetkým oknám záclony, v spálniach aj rolety, ktoré dokážu priestory takmer úplne zatemniť.

Kompaktná kuchyňa s drevenými dvierkami

Kuchynská zostava s dvierkami z kartáčovanej a morenej dubovej dyhy je napriek kompaktným rozmerom praktická a funkčná. Vo vysokej časti je chladnička s mrazničkou, rúra a mikrovlnka, hliníková roleta na malé spotrebiče a úložné priestory. V ostrove je umývačka riadov a kôš na odpad. Horné skrinky majú elektricky ovládané dvierka.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Racionálne rozmiestnenie nábytku

Malé pôdorysné rozmery priestoru nás prinútili zariaďovacie predmety rozmiestniť racionálne a účelne. Prioritu dostal jedálenský stôl, ktorý je dostatočne veľký pre komfortné stolovanie šiestich osôb. Pre rovnaký počet ľudí sme dimenzovali aj obývačkové sedenie. Priestorovo úsporná kuchynská zostava umožňuje plnohodnotné varenie.

Osvetlenie priestoru

Osvetlenie apartmánu sme prispôsobili potrebám obyvateľov, intenzita väčšiny svietidiel je reguľovateľná cez stmievač. V predizbe bez priameho presvetlenia denným svetlom sme navrhli silné zdroje difúzneho osvetlenia. V dennej zóne a v spálniach sú svetla s rôznymi zdrojmi, takže dokážu vytvoriť rozličné svetelné scény a atmosféry.

Obývacia izba so skrytým televízorom

V dennom priestore sme televízor ukryli do skrine za posuvné dvere. Nízka obývačková skriňová zostava má na povrchu dosku z umelého kameňa s otvormi pre prevetrávanie hifi komponentov. V pravej časti zostavy je biokrb s elektronickým horákom. Látková sedacia súprava v krémovo bielej farbe kontrastuje k dreveným častiam nábytku.

Televízor v skrini

V niektorých obývačkach je televízor centrom obývačky. V tomto interiéri sme chceli dominanciu televízora potlačiť, preto sme ho ukryli do skrine za posuvné dvere. Televízor je tak ukrytý a zjaví sa iba vtedy, keď je potrebný. Vysoká poloha televízora dovolí sledovanie zo všetkých častí dennej zóny, z kuchyne, obývačky aj jedálne.

Kuchyňa s plne vstavanými spotrebičmi

Kuchyňu sme navrhli bez úchytiek, aby vynikla prirodzenosť drevenej dyhy na dvierkach. Vysoké skrinky prerušuje iba blok s nerezovou roletkou a vstavanými spotrebičmi. Za kuchynskými dvierkami sa ukrýva kvalitná vnútorná výbava v skleneno-bielom prevedení. Výklopné dvierka na horných skrinkách sme navrhli s elektrickým ovládaním.

Vnútorná výbava kuchynskej zostavy

Drevená kuchyňa má všetky spotrebiče vstavané. Uprostred zostavy sa nachádza kuchynská roleta pre drobné spotrebiče. V spodných častiach skríň sú z ergonomických dôvodov úložné priestory riešené formou výsuvov, vo vyšších častiach z praktického hľadiska ako nastaviteľné police. Najvyššie sú elektricky ovládané výklopné dvierka.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Motoricky ovládané sklopné dvierka

Vo vysokých skrinkách sú zvyčajne používané výklopné kovania, kedy sú v otvorenej polohe dvierka vo výške stropu, čo znamená obtiažne zatváranie. Elektricky ovládané kovania tento problém nepoznajú. Dvierka sa otvoria ťuknutím na ich povrch, nie sú potrebné žiadne úchytky. Dvierka sa zatvoria po stlačení spínača v ich spodnej časti.

Videozáznam elektrického otvárania dvierok Blum Aventos Servodrive

Kartáčované dyhované dvierka

Drevené časti nábytku sú z morenej dubovej dyhy hrúbky 2 mm (štandardná dyha má 0,6 mm), ktorú sme nechali vykartáčovať. Kartáčovanie znamená postupné brúsenie povrchu drevenej dyhy, kedy sa mäkšie časti dreva postupne odstraňujú, až zostanú len tvrdšie, ktoré zvýraznia štruktúru dreva.

Pracovná doska s drezom z umelého kameňa Zodiaq

Kuchynská pracovná doska aj drez sú z umelého kameňa Zodiaq. Umelý kameň je jedným z najlepších materiálov pre pracovnú plochu v kuchyni, pretože je tvrdý, odolný a neobsahuje póry. Spomedzi umelých kameňov má práve Zodiaq najlepšie vlastnosti z hľadiska farbostálosti a čistenia. Vedľa drezu sú drážky na odkvapkávanie riadu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Akú pracovnú dosku do kuchyne?

Výsuvný recirkulačný digestor v kamennej pracovnej doske

Varné panely na kuchynskom ostrove vyzerajú efektne, ale použitie zaveseného digestora zo stropu môže tento efekt potlačiť. Preto sme sem navrhli digestor v pracovnej doske, ktorý sa pri varení vysunie a odsáva pary priamo pri zdroji, po vypnutí sa zasunie do pracovnej dosky a opticky nenarúša čisté línie a vzdušnosť kuchyne.

Vstupná hala do apartmánu

Vstupnú halu lyžiarskeho apartmánu sme navrhli veľkoryso, aby priestorovo zvládla príchod šiestich ľudí. Gresová dlažba na podlahe je odolná voči vode, zrkadlá po stranách priestor haly znásobujú. Masívna drevená lavica spolu s vešiakom napriek jedinečnému dizajnu plnia svoj účel a svojím charakterom zapadajú do interiéru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Optické rozširenie chodby

Veľkorysú podlahovú plochu chodby, ktorá plní fukciu vstupnej haly aj prepojovacej komunikácie medzi vstupnou, dennou a nočnou zónou, sme rozšírili zrkadlami, ktoré sme nalepili na protiľahlé steny medzi chodbou a hygienickými priestormi. Zrkadlá okrem optického zväčšenia priestoru robia priestor zvlaštnym až čarovným.

Chodba

Dominantou komunikačného priestoru je vstavaná šatníková skriňa, ktorá svojou hmotou delí vstupné priestory od dennej zóny. Šatník obsahuje dostatok úložných priestorov pre všetkých hostí apartmánu. Veľké kruhové svetlá zapustené v rovine stropu dávajú tmavému priestoru dostatok svetla a ich intenzitu je možné regulovať.

Šatníková skriňa v chodbe

Šatníkovú skriňu v chodbe sme nadimenzovali tak, aby pokryla nároky na úložné priestory pre šiestich dospelých ľudí. Skladá sa z troch častí, naľavo sú vešiakové tyče na zavesenie oblečenia, uprostred nerezové police na topánky a oblečenie, ktoré sme pre lepší pristup navrhli ako výsuvné. Napravo sú dvere do samostatného skladu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Spálňa s výhľadom

Hlavná spálňa má vďaka veľkému počtu okien úžasný výhľad, ale po zotmení sa výhľad stratí a v oknách sa začne odrážať interiér. Na zabránenie nežiadúcemu efektu zrkadlenia a pre pocit súkromia sme do všetkých spální navrhli polotransparentné záclony. Na zatemnenie izby počas spánku slúžia takmer nepriehľadné rolety.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Neformálna hlavná spálňa

Hlavná spálňa má najväčšie pôdorysné rozmery, najviac okien, najlepší výhľad a spojenú manželskú posteľ. Neformálne zariaďovacie predmety, netradičné lampy a veľa dreva dáva spálni chatový a uvoľnený charakter. Oproti posteli sa nachádza biely šatník a toaletný stolík s výsuvným šuflíkom.

Flexibilná spálňa s dreveným obkladom

V apartmánovej spálni prevláda drevo, ktoré je tu vo viacerých odtieňoch. Drevenú podlahu z masívneho dubu sme použili aj ako obklad za posteľou, ktorý chráni exponovanú stenu za posteľou pred znečistením a škrabancami. Po sklopení stolíkov je postele možné posúvať a manželské spanie zmeniť na dve samostatné lôžka.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Postelná flexibilita

Vďaka sklopnému kovaniu na nočných stolíkoch je možné postele presúvať a meniť konfiguráciu spania. Pri vyklopení bočných stolíkov môžu postele fungovať ako spojená manželská posteľ. Po sklopení bočných stolíkov je možné postele oddeliť. Drevený obklad za posteľami chráni stenu pri manipulácii s posteľami.

Výklopné nočné stolíky

Špeciálne nočné stolíky je možné sklopiť do roviny s obkladom, čo umožní presúvanie postelí a zmenu konfigurácie spania z dvojpostele na dve samostatné lôžka. Stolíky sme navrhli ako nástenné z dôvodu jednoduchej údržby podlahy pod nimi. Sklopné konzoly majú nosnosť až 80 kg. Nad každým stolíkom sú elektrické zásuvky.

Kúpeľňa s dážďovým nebom a teakovou mozaikou

Exkluzívna kúpeľňa v horskom apartmáne slúži ako ochladzovacia kúpeľňa pri saune, preto sme sem navrhli veľký sprchový kút s dažďovým nebom. Steny aj strop v sprche sme obložili mozaikou zo skutočného teakového dreva, ktoré sa používa do fontán a lodných interiérov. Ostatné časti nábytku sú z kartáčovanej dyhy ako zvyšok interiéru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Wc misa s recirkuláciou

Podomietkový splachovací systém Geberit Duofresh obsahuje vlastný ventilátor zabudovaný v tlačidle a umožňuje cirkulačné odsávanie pachov priamo z misy. Ventilátor nasáva znečistený vzduch priamo v mise, prechádza cez filter z aktívneho uhlia zabudovaný v tlačidle a cez tlačidlo vychádza nazad do miestnosti.

Kombinovaná fínska a infračervená sauna

Priestor pre "profesionálnu" saunu sme získali na úkor denného priestoru, čo považujeme za správne rozhodnutie, pretože plnohodnotná sauna dáva apartmánu vyššiu pridanú hodnotu. Kombinovaná fínska sauna s infrasaunou s kapacitou 6 osôb má cédrový obklad, ledkové hviezdne nebo a ozvučenie.

Úložné priestory v kúpelni

Ak je priestor pekný, nemusí to znamenať, že je aj nepraktický. Nábytok do kúpeľne sme navrhli tak, aby dobre vyzeral, kúpeľňu opticky zväčšil a zároveň poskytol priestor pre hygienické predmety. Skrinka pod umývadlo obsahuje šuflík a dokonca skrinku, ktorá slúži pre menej často používané predmety, napríklad čistiace prostriedky.

Nástenná batéria = jednoduchá údržba

Okolie umývadiel býva pri použití klasických stojankových batérií najproblematickejšie udržiavateľným miestom v kúpelniach, pretože medzi stenou a batériou vznikajú úzke priestory, kde sa usadzuje vodný kameň, ktorý sa ťažko odstraňuje. Nástenné umývadlové batérie tento problém eliminujú a vedia vyzerať naozaj dobre.

Dažďové nebo v teakovej mozaike

Do hlavnej kúpeľne sme navrhli priestranný sprchový kút s dažďovým nebom, ktoré plní funkciu ochladzovacej sprchy počas používania sauny. V priestore sprchy sme obložili steny aj strop drevenou teakovou mozaikou. Pre zabezpečenie pocitu súkromia je možné okno v kúpeľni zatemniť roletou vhodnou do vlhkého prostredia.

Detail styku dlažby, teakového obkladu a vodeodolného náteru

Charakteristický detail v hlavnej kúpeľni v rohu sprchového kútu obsahuje tri rôzne vodeodolné materiály. Na bočných stenách je mozaika z teakového dreva, na stene s oknom vystierkovaná stena s tapetou a bielym vodeodolným náterom. Na podlahu ako najexponovanejšiu časť sme navrhli šedú dlažbu z umelého kameňa.

Teaková kúpeľňa s umývadlami a vaňou

Menšia kúpeľňa v lyžiarskom apartmáne slúži ako kúpeľňa nočnej zóny a obsahuje dve umývadlá a vaňu. Biele striekané skrinky tvoria kontrast k tmavej podlahe a drevenej teakovej mozaike. Na vrch skriniek sme použili pracovnú dosku z umelého kameňa Zodiaq, rovnaký materiál sme použili v kuchyni a obývačke.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Úložné priestory v druhej kúpeľni

Úložné priestory kúpeľne sme navrhli ako výsuvné šuflíky v skrinkách pod umývadlo. Štýlové kusy nábytku majú dokonca vnútro z morenej drevenej dubovej dyhy. Na povrch skriniek sme dali umelý kameň Zodiaq bielej farby. Skrinky stoja na nerezových podnožiach.

Detail sprchovej armatúry

Detail umývadlových armatúr

Wc so zabudovanou práčkou a sušičkou

Wc má rovnakú skladbu materiálov ako kúpeľne. Obsahuje záchod s cirkulačným odsávaním pachov priamo z toaletnej misy Geberit Duofresh, bidetovú spŕšku a umývadlo. Na pravej strane je vstavaná skriňa so vstavanou práčkou a sušičkou. V hornej časti obsahuje skrinka úložné priestory a kotol.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Bezdrôtový hudobný systém Sonos

Ozvučenie priestoru bytu zabezpečuje okrem receivera a bluray prehrávača aj sieťový prehrávač hudby Sonos. Sonos predstavuje ideálne a cenovo dostupné riešenie pre viaczónové ozvučenie viacerých miestností. V tomto byte sme ozvučovali dokopy 5 zón - tri spálne, denný priestor a kúpeľňu so saunou.

Sonos Play 5

Sieťový prehrávač Sonos Play 5 obsahuje vlastný reproduktor, preto je optimálnym riešením pre izby, kde nechceme mať iné reproduktory. Zariadenie dokáže prehrávať hudbu zo sieťového disku a z internetu, pripája sa cez wifi a ovládať ho je možné cez telefón, tablet alebo počítač. Dokáže plniť aj funkciu rádiobudíka.

Biokrb s elektronickým horákom

Biokrb s elektronickým horákom má výhodu, že ho je možné ovládať diaľkovým ovládačom a má senzor na oxid uhličitý, ktorý pri prekročení stanovených hodnôt krb automaticky vypne. Zásobník na lieh má objem 4 litre a po plnom naplnení vydrží horieť približne 4 hodiny. Tepelný výkon biokrbu s dĺžkou 40 cm je 6 kW/h.

Reproduktory Cabasse Eole 3

Ozvučenie denného priestoru zabezpečuje systém domáceho kina Cabasse Eole 3, ktoré predstavujú dobrý pomer cena / výkon. Reproduktory majú netradičný guľatý tvar a je ich možné montovať na stenu aj na strop.

Navigačné osvetlenie

Do nepravidelne využívaných bytov, kde je predpoklad pobytu "cudzích" osôb, ktoré sa v priestor nestihli zorientovať, navrhujeme tzv. cestu na wc, ktorá znamená jemné osvetlenie cesty na wc ledkovými zdrojmi, ktoré človeku ukážu smer, ale neoslnia ho natoľko, aby sa stihol kompletne prebrať zo spánku.

Fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti