Luxusný byt s terasou, Riverpark, Bratislava

Exkluzívny byt na jednom z najlepších miest v Bratislave sme navrhli podľa požiadaviek majiteľa z mramoru a dreva. Terasa s výhľadom na Dunaj dáva bytu silnú pridanú hodnotu. Chladno-útulný interiér vyzerá luxusne, ale môže fungovať aj pre rodinný život.

Exkluzívny byt na jednom z najlepších miest v Bratislave sme navrhli podľa požiadaviek majiteľa, ktorým je WOODSTONE.GALLERY, z mramoru a dreva, ktoré sme v dennej časti doplnili obkladom z ušľachtilej nereze. Atypické časti nábytku sme navrhli z dubovej dýhy, zvyšok tvorí štýlový nábytok v prevedeniach podčiarkujúcich charakter bytu. Južná sklenená fasáda otvára dennú časť výhľadu na Dunaj a prístupu na veľkú terasu s povrchom z prírodného dreva. Chladno-útulný interiér vyzerá luxusne, ale môže fungovať aj pre rodinný život. Dispozícia bytu je rozdelená na dennú a nočnú zónu. Denná obsahuje vstupný priestor, kuchyňu, jedáleň, obývačku, kúpeľňu s wc a pracovňu. Nočná dve spálne a kúpeľnu. Interiér sa vyznačuje premakanými detailami s precíznou realizáciou, na ktorej si dal investor záležať.

Príroda v interiéri

V interiéri dominujú prírodné materiály, ktoré spolu tvoria exkluzívny, ale útulný celok, z ktorého cítiť nádych luxusu a pocit domova zároveň. Dva základné dizajnotvorné prvky, kamenná podlaha a drevo na atypickom nábytku, majú povrchy s prirodzenou kresbou materiálov, z ktorých vznikli. Prírodná štruktúra a kresba materiálov kontrastuje s čistými líniami interiéru.

Južná terasa a výhľad

Tento byt je o výhľade, ktorý je tu naozaj úžasný. Všetko zariadenie dennéj zóny sme preto orientovali smerom na okná tak, aby mali ľudia výhľad von zo všetkých jej častí. Ďalšou pridanou hodnotou bytu je jeho terasa s čisto južnou orientáciou, ktorá vďaka nadštandardnej ploche poskytne nekonečné možnosti jej využitia.

Vstupný pohľad do bytu s jedálenským stolom

Rozmiestnenie funkčných časti dennej zóny sme vytvorili tak, aby bol interiér atraktívny už od vstupu do bytu. Prvý kontakt s dennou zónou zabezpečuje kruhový jedálenský stôl so sedením pre šesť osôb. Umiestnenie jedenia hlbšie do dispozície je netradičné riešenie, ale vďaka veľkej ploche sklenenej fasády má stále dostatok denného svetla, čo je pre jedenie dôležité.

Obývacia izba s výhľadom

Obývacia izba s presklennou fasádou susedí s drevenou terasou orientovanou na juh. Majiteľom poskytuje výhľad na Dunaj, na ktorý sme orientovali kuchynský pult aj obývačkové sedenie. Výhľad sme nechali nepoškvrnený s výnimkou samostatne stojacej televízie a reproduktorov, ktoré sú sami o sebe dizajnové prvky. Svetlá látková sedačka so svetlým kobercom pôsobí na tmavej mramorovej podlahe ako útulná oáza a majiteľom poskytne komfortné útočisko pri sledovaní televízie, výhľadu alebo polihovaniu na slnku, ktoré cez transparentnú fasádu preniká do interiéru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Lamelový obklad steny

Na stenu oddeľujúcu dennú a nočnú zónu sme navrhli vertikálne lamely z moreného dubu, ktorý je rovnaký ako ostatné časti interiéru. Lamely majú rôzne hĺbky, čím vytváraju priestorový efekt vlny. Stena je viditeľná už od vstupu a vytvára charakteristický dizajnový prvok dennej časti. Led podsvietenie steny dotvára intímnu atmosféru dennej zóny.

Elegantná dreveno-nerezová kuchyňa s čiernym ostrovom

O dizajn kuchyne sa starajú tri materiály - drevo, nerez a čierna farba. Na vysoké skrinky sme navrhli morené dubové drevo, ktoré je rovnaké v celom byte. Z ušlachtilej nereze je pracovná doska so zástenou, ktorú sme umiestnili do priestoru medzi vysoké skrinky. Ostrovu dominuje čierna farba - dvierka sú z matného laku, pracovná doska z umelého kameňa čiernej farby. O technickú časť sa starajú plne vstavané spotrebiče Miele.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Miele spotrebiče

Za kuchynské spotrebiče si klient vybral to najlepšie od prémiovej značky Miele. Požiadavku klienta na dvojkrídlovú americkú chladničku sme splnili dvojicou plne vstavaných kombinovaných chladničiek side-by-side, ktoré dopĺňa luxusná vinotéka pod pracovnou doskou. Do pravej časti kuchyne sme zabudovali čierne trojkombo - parný konvektomat, rúru na pečenie s mikrovlnkou a vstavaný kávovar, ktoré zo spodu ohraničuje pár nahrievačov riadu a vákuovač. Recirkulačný digestor sa po zapnutí indukčnej dosky automaticky vysunie.

Hlavná čierno-drevená spálňa

Hlavná spálňa funguje ako samostatná zóna s posteľou, šatníkovými skriňami a súkromnou kúpeľňou. Veľká pôdorysná plocha spálne nám umožnila centrálne umiestnenie postele, ktorú sme navrhli v čiernom vysokolesklom prevedení. Posteľ navrhnutá a vyrobená na mieru má čalúnené čelo, ktoré plní z opačnej strany funkciu komody s výsuvmi. Na voľné steny sme umiestnili šatníky s dubovou dýhou s netypicky kladenou dýhou, ktorej kresbu zvýraznia bodové lampy po obvode miestnosti. Do vrchných častí šatníkov s čiernymi vnútrami a led osvetlením sme integrovali výduchy klimatizácie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Sklenená kúpeľňa hlavnej spálne

Návrh privátnej kúpeľne hlavnej spálne sme vytvorili v mramorovo-bielej kombinácii s použitím rovnakého mramoru ako vo zvyšku interiéru. Obsahuje umývadlo, záchod a mokrú zónu so sprchovým kútom a vaňou. Kúpeľňa sa nachádza ďalej od okien, preto sme tmavý mramor použili len striedmo a dominantu ponechali veľkoplošnému obkladu v bielej farbe. Rohy miestnosti sme zvýraznili led pásmi. Kúpeľňu od spálne oddeľuje sklenená stena.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Bielodrevená spálňa

Druhá spálňa obsahuje dominantnú, centrálne umiestnenú posteľ, ktorú sme navrhli na mieru špeciálne pre tento priestor. Ide o multifunkčný kus nábytku, ktorý okrem postele plní aj funkciu toaletného stolíka. Úložné priestory sme vyriešili šatníkovými skriňami za posteľou. Pre zabezpečenie vzdušnosti skriňovej zostavy sme navrhli jeden modul ako otvorený so zrkadlovou zadnicou.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Kúpeľňa s toaletou pre hostí

Hosťovská toaleta slúži aj ako kúpeľňa pre druhú spálňu. Obsahuje umývadlo, toaletu a sprchový kút. Monochromatický dizajn kúpeľňe oživuje drevená doska pod umývadlo. Minimalistický dizajn sme vytvorili z veľkoformátových dlaždíc, ktoré majú v pôvodnom stave vyše tri metre.

Nábytok na mieru

Nábytok na mieru tvorí v tomto interiéri jeho dominanntú časť, preto sme naň kládli výnimočný dôraz a navrhli ho tak, aby spĺňal vysoké nároky na dizajn a funkciu. Väčšinu nábytku má dvierka v morenej dubovej dýhe s výnimkou kuchynského ostrova, kúpeľne a spálne, kde sme použili biely a čierny lak v matnom prevedení. Vnútorné led osvetlenie skriniek s automatickým senzorom je samozrejmosť.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti