Vzorový byt v škandinávskom dizajne, Rezidencia Blumentál, Bratislava

Návrh interiéru vzorového bytu s atypickou dispozíciou sme vytvorili s cieľom osloviť ľudí, ktorí ocenia netypickú dispozíciu doplnenú sviežim dizajnom od nás. Nepravouhlý pôdorys robí byt výnimočným a my sme tento efekt jedinečnosti zosilnili zrkadlovou stenou medzi vstupnou a dennou zónou. V strede dispozície sa nachádza blok s kúpeľňou a špajzou, ktorý sme zo strany predizby a dennej zóny obostavali nábytkom na mieru.

Kuchyňa so skrytou špajzou

Matná zelená kuchyňa tvorí so šatníkovou stenou v predizbe jeden nábytkový kus, ktorý tvorí charakteristický prvok bytu a dáva mu škandinávsky nádych. Kuchyňa obsahuje na prvý pohľad neviditeľné dvere do špajze, ktoré vyzerajú ako kuchynské skrinky. V dennej zóne dominuje keramický 3D obklad, ktorý funguje v kuchynskej časti ako kuchynská zástena, v obývačkovej časti ako pozadie sedačky.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývačka s keramickým 3D obkladom

Obývaciu časť dennej zóny tvorí látková sedačka so samostatnou taburetkou a tv skrinka, ktorá obsahuje miesto pre hifi komponenty. Keramická stena za sedačkou, ktorá v obývačke plní najmä estetickú funkciu, sa v kuchynskej časti mení na funkčný prvok - kuchynskú zástenu. Pri monochromatických stenách a šedej sedačke vyniká drevená podlaha a závesy s kobercami, ktoré dávajú priestoru komfortný nádych.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Zrkadlová stena

Zrkadlové plochy priestory opticky zväčšujú, otvárajú a v tomto prípade aj spájajú. Zrkadlá sme navrhli na najväčšiu súvislú stenu v byte, ktorá prechádza z predizby do dennej zóny. Veľkorysé a celoplošné použitie zrkadla na stenu, ktorá je v pôdoryse šikmá, vytvára jedinečné priehľady do dennej a nočnej zóny priamo od vstupu do bytu. Po vstupe do predizby má návštevník pocit, akoby vstúpil do obývačky.

Rodičovská spálňa s vysokou látkovou posteľou

Hlavná spálňa obsahuje okrem postele iba šatníkovú skriňu a samostatne stojace nočné stolíky s nočnými lampami. Vysoká kontinentálna posteľ je vďaka kvalitným matracom mimoriadne pohodlná. Šedá látka na posteli, jemné koberce, záclony a závesy v zemitých farbách robia v kombinácii s drevenými parketami utulné a komfortné miesto na relax.

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Trojuholníková nočná chodba s pracoviskom

Z nočnej chodby sú prístupné spálne, kúpeľňa, záchod hostí a balkón. Vďaka pôdorysu s nepravouhlými stenami je nočná chodba viac priestorom ako chodbou, hoci s atypickým trojuholníkovým pôdorysom. V snahe o maximálne využitie priestoru sme do chodby umiestnili knižnicu s pracoviskom, čo jej dalo nový funkčný rozmer.

Univerzálna izba pre deti

Detská izba obsahuje širokú posteľ s úložným priestorom, pracovný stôl a komodu, ktorá zabezpečuje hlavný úložný priestor v byte. Detskú izbu sme navrhli neutrálne, aby mohla slúžiť pre dievčatá aj chlapcov. Dizajn detskej izby je v podobnom duchu ako zvyšok bytu, teda decentný a neutrálny oživený niekoľkými farebnými doplnkami.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Hlavná kúpeľňa s práčkou

Priestranná hlavná kúpeľňa vzorového bytu obsahuje umývadlo, záchod a vaňu. Na obklad a dlažbu sme použili jednotný gresový obklad béžovej farby, ktorý vhodne ladí s drevenými dvierkami skrine, za ktorú sme ukryli práčku. Pre efektívne využitie priestoru sme niku nad prímurovkou vyplnili atypickou skrinkou na mieru, ktorej sme navrhli zrkadlové dvierka, takže na prvý pohľad vyzerá ako obyčajné zrkadlo.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Záchod s umývadlom

Samostatný záchod plní funkciu hosťovskej toalety. Vďaka veľkorysým pôdorysným rozmerom sa sem komfortne zmestilo umývadlo aj záchod. Dizajn interiériu sme navrhli tak, aby ladil so zvyškom bytu. Na obklad a dlažbu sme použili rovnaký béžový gres ako v hlavnej kúpeľni, drevená dýha za záchodom je rovnaká ako v zvyšku bytu. V hornej časti nad záchodom sme navrhli skrinku na mieru, ktorá priestor maximálne využíva.

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti