Štvorizbový byt, Rezidencie pri Mýte, Bratislava

Minimalistický štvorizbový byt na bratislavskom sídlisku Pri Mýte poskytuje štýlové bývanie pre mladú štvorčlennú rodinu. Návrh interiéru sme začali riešiť ešte pred výstavbou, preto sme mali možnosť zasiahnúť aj do dispozície a upraviť ju presne podľa predstáv. Interiéru dominuje drevo, ktoré sme doplnili monochromatickými doplnkami, takže vyniká a zároveň ho nie je príliš veľa. Vďaka nábytku na mieru je v byte využitý každý centimeter plochy - úložné priestory sú schopné absorbovať veľké množstvo predmetov bez toho, aby to na nich bolo vidieť. Precízne zrealizovanú vstavanú časť interiéru dopĺňajú zariaďovacie predmety od renomovaných značiek. Výsledkom je hamonický a príjemný priestor, ktorý je to detailov premyslený, no nepôsobí sterilne a strojene, naopak, je útulný a neformálny.

Vstupná hala

Vstupnú halu charakterizujú čisté línie a jednoduché tvary. Na podlahu sme použili dubovú podlahu rovnakú ako vo zvyšku bytu. Napriek tomu, že je predizba čiastočne presvetlená prirodzeným svetlom, sme jej zariadenie navrhli v bielej farbe, aby nepôsobila stiesnene. Úložné priestory zabezpečuje biela vstavaná skriňa, oproti ktorej sme navrhli celoplošné zrkadlo, ktoré priestor vizuálne otvára a má aj praktické využitie.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Denná zóna

Dennú časť tvorí kuchyňa s ostrovčekom, jedálenský stôl pre šesť ľudí a komfortná sedačka s rohovým ležadlom. S výnimkou kuchynskej zostavy a skrinky pod televízor, ktoré sú vyrobené na mieru, je zariadenie od výrobcov dizajnového nábytku. Monochromatické odtiene na nábytku kontrastujú s jeho drevenými časťami aj drevenou podlahou a zároveň ich nechávajú vyniknúť.

Čiernobiela kuchynská zostava s ostrovom

Čiernobiely dizajn kuchyne je naozaj dôsledný - s výnimkou betónovej zásteny a nerezového digestora je čiernobiele všetko, vrátane reflektorov na strope. Vysoké kuchynské skrinky v čiernej farbe obsahujú okrem niky s drezom aj vstavané spotrebiče a dostatok úložných priestorov. Ostrov s varnou doskou v čisto bielej farbe je tak minimalistický, ako to len išlo. Pre zachovanie čistého bezúchytkového dizajnu sa všetky dvierka otvárajú stlačením.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Obývacia izba

Obývacia časť dennej zóny obsahuje len televíznu skrinku, konferenčné stolíky a sedačku. Dominuje jej exkluzívna sedačka s oceľovo-drevenou podnožou, ktorá si pozornosť zaslúži, lebo je fakt vymakaná. Sedenie sme orientovali chrbtom k stolovaniu, čím pôdorysne vymedzilo plochu obývačky a zároveň jej dalo pocit oddelenia a súkromia. Sedačka a stolíky sú z obchodov, skrinku pod televízor sme vyrobili na mieru.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Osvetlenie dennej zóny

V dennej zóne sme použili tri druhy svetiel, ktoré odpovedajú jej funkčnej časti. Na osvetlenie kuchyne slúžia biele bodové svietidlá na čiernej lište. Stolovanie osvetľujú závesné svietidlá. Nad obývačku sme navrhli silné svietidlo s difúznym zdrojom svetla. Rôzne druhy svetiel umožňuje tvorbu rôznych svetelných scén.

Loggia

Súčasťou bytu je priestranná loggia s posuvnými panelmi, ktoré tienia pred slnkom, prípadne zabezpečia súkromie. Vizuálne subtílne exteriérové sedenie pre štyri osoby pôsobí vzdušne.

Hlavná spálňa

Spálni dominuje drevo. Navrhli sme ho na podlahu, nočné stolíky, šatníkovú skriňu a posteľ. Čalúnená stena za posteľou plní funkciu príjemného mäkkého záhlavia a vďaka veľkej ploche zlepšuje akustiku spálne. 

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Detská izba pre dve deti

Detská izba obsahuje dve pracovné miesta, dve postele a rebriny. Izba má samostatný šatník, takže sme v nej navrhli len minimum úložných priestorov. Dizajn izby je detský a stále neutrálny. Namiesto krikľavých, nasilu detských prvkov, sme si vystačili s decentnou kombináciou prírodného dreva s bielou. Príjemný nadčasový dizajn bude fungovať pre obyvateľov bez ohľadu na ich vek.

Pozrite si aj ostatné Všetky Detské izby

Pracovňa

Kúpeľňa

Kúpeľňa prístupná z nočnej zóny obsahuje umývadlo s dvomi batériami, toaletu s bidetovou sprškou a samostatnú mokrú zónu. Tú tvorí sprchový kút s vaňou, ktoré sme od zvyšku kúpeľne oddelili sklenenou zástenou. Jednoduchý dizajn kúpeľne korešponduje s celkovým dizajnom bytu.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Toaleta s práčkou a sušičkou

Fotografie: Tomáš Manina


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti