Luxusná rekonštrukcia bytu, Ružinov

Na začiatku bol starý zdevastovaný byt zrelý na prerábku. Pri ploche bytu 51 m² bolo základnou úlohou vyriešiť dostatok úložných priestorov a zároveň ho nezapratať skriňami. Pre maximálne využitie priestoru sme zariadenie navrhli na mieru.

Na začiatku bol starý zdevastovaný byt zrelý na prerábku. Pri ploche bytu 51 m² bolo základnou úlohou vyriešiť dostatok úložných priestorov a zároveň ho nezapratať skriňami. Pre maximálne využitie priestoru sme každý kus zariadenia navrhli na mieru. V obývačke sme časť nábytku zavesili na stenu, aby opticky nezmenšoval podlahovú plochu. Počas dňa dominuje priestoru jediný farebný prvok - zelená stena v obývačke, ktorá je zarastená živou rastlinou.

Obývačka s kuchyňou so živou rastlinou

Denný priestor luxusného bytu sme navrhli tak, aby mal dostatok úložných priestorov a nepôsobil zapratane. Použitím rovnakých materiálov sme dosiahli vizuálnu homogénnosť priestoru. Podlahu sme zjednotili parketami, v kuchyni je rovnaký obklad ako v obývačke. Väčšinu nábytku sme zavesili na stenu, aby opticky nezmenšoval plochu miestnosti.

Pozrite si aj ostatné Všetky Obývacie izby

Pracovný stôl a polica pod televízor

Biele police na obloženej stene plnia funkciu pracovného stola a police pod televízor. Všetky veľké zariadenia, počítač a hifi komponenty, sme umiestnili do kuchynskej zostavy, aby nerušili čisté línie obývačky. Police majú takú výšku, aby do nich bolo možné vložiť výsuvné kovanie s úložným priestorom na drobné predmety.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Farebné podsvietenie v interiéri

Predizba ako súčasť denného priestoru

Vstupné priestory luxusného bytu sme navrhli tak, aby bolo na prvý pohľad vidieť, že nejde o obyčajnú rekonštrukciu. Dvere do práčovne a kúpeľne z matného skla sú na celú výšku miestnosti. Zrkadlo na stene vstupnú chodbu rozširuje a účinok pohľadu znásobuje. Na podlahe je veľkoplošná gresová dlažba, po ľavej strane drevený šatník.

Pozrite si aj ostatné Všetky Vstupné haly

Zväčšenie dennej časti bytu

Pri malých bytoch, kde je predpoklad spolužitia dvoch ľudí podobného veku s podobným režimom, nemá zmysel priestor zónovať a deliť na menšie celky. Naopak, je rozumné ho čo najviac otvoriť, aby denná časť pôsobila ako jedna veľká miestnosť. V tomto prípade sme spojili obývačku s kuchyňou aj s predizbou.

Zavesená kuchynská linka

Zavesená kuchynská linka zjednodušuje údržbu podlahy pod nábytkom a zároveň opticky zväčšuje podlahovú plochu dennej zóny. Na zavesené časti nábytku sme navrhli led podsvietenie, ktoré dojem zo vzdušnosti priestoru zosilňuje. Farebné led podsvietenie je zosynchronizované vo všetkých častiach bytu.

Šedá rohová sedačka na mieru

V obývačke bolo potrebné využiť každý centimeter priestoru a sedačky z obchodov nám rozmermi nevyhovovali. Pravá časť pohovky slúži na sedenie pri sledovaní televízie. Ľavá časť je dostatočne veľká a tvrdá, aby poslúžila ako príležitostná posteľ. Poťah sedačky je šedá látka. Rovnaký materiál sme použili aj na čalúnenie postele.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Sedačky na mieru

Maximálne využitie úložných priestorov

Atypický nábytok nám umožnil využiť priestory na netypických miestach, v tomto prípade vo výsuvných šuflíkoch v pracovnom stole a polici pod televízorom. Stôl aj polica držia na oceľových konzolách ukotvených v stene, čo umožňuje komfortnú údržbu podlahy pod nimi. V konferenčnom stole je šuflík na časopisy a ovládače.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Multimediálna kuchyňa s hifi skrinkou

Bielu kuchyňu so vstavanými spotrebičmi sme navrhli v jednej rovine s dverami do spálne. Vo vysokej časti kuchyne je okrem úložných priestorov aj skrinka na multimédia, ktorá chráni hifi komponenty pred prachom. Nerezová kuchynská roleta ukrýva priestor pre malé spotrebiče a predmety, ktoré je potrebné mať počas varenia poruke, ale nie na očiach.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Príprava na klimatizáciu

Pozrite si aj ostatné Všetky Kuchyne

Vnútorná výbava plne vstavanej kuchyne s hifi skrinkou

V kuchynskej stene sme navrhli všetky dôležité funkcie priestoru. Je v nej potravinová skriňa, úložné priestory na riad a multimediálne centrum bytu. Hifi skrinka obsahuje hifi komponenty a počítač. V pravej časti je nerezová roleta, ktorá skrýva neporiadok na linke a všetko príslušenstvo, ktoré je potrebné mať poruke ale nie na očiach.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Denný pohľad do interiéru

Cez deň dominuje priestoru živá zelená rastlina na stene za televízorom. V noci sa k slovu prihlásia svetelné scenáre, kedy je možné jedným tlačidlom zmeniť charakter osvetlenia celého bytu. Užívateľ má na výber, môže si vybrať silné osvetlenie imitujúce denné svetlo, náladové halogénové osvetlenie, alebo farebné LED osvetlenie.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Živá rastlina na stene

Táto zelená rastlina je živá a vďaka veľkej ploche listov uvoľňuje do priestoru vodu, čo zmierňuje negatívne účinky klimatizácie, ktorá vzduch vysušuje. Rastlina svojou zelenou farbou vnáša do interiéru kus živej prírody a tvorí prirodzený protipól k elektrickým zariadeniam a technológiam použitým v interiéri.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Zeleň ako súčasť interiéru

Chladná spálňa s gresovým obkladom na stene

Minimalistickú spálňu sme navrhli bez zbytočných dekorácii, ktoré by narúšali čistý dizajn priestoru a dobrý spánok majiteľa. Gresový veľkoplošný šedý obklad na stene oproti posteli robí spálňu chladnou, čo je základný predpoklad pre zdravý spánok. Šedá posteľ je vyrobená na mieru z rovnakej látky ako sedačka v obývačke.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Čalúnené postele na mieru

Pozrite si aj ostatné Všetky Spálne

Úložný priestor v spálni

Dispozícia spálne nám neumožnila zabrať šatníkom celú dĺžku steny, preto sme ho navrhli vo forme samostatne stojacej skrine. Bielo-zrkadlový šatník s posuvnými dverami je dostatočne veľký pre uskladnenie oblečenia dvoch ľudí. Šatník má svoje vlastné osvetlenie, ktoré sa automaticky zapne po odsunutí dvier šatníka, ak je v miestnosti šero.

Luxusná kúpeľňa s veľkoplošným obkladom

Luxusne zrekonštruovaná kúpeľňa so záchodom má pôdorysný tvar chodby. Na jednej strane sú vstupné dvere, na druhej sprchový kút s vyhrievaným schodíkom. Za posuvnými dverami z mliečneho skla je wc s bidetovou spŕškou. Kúpeľňa obsahuje dostatok úložných priestorov, ktoré sme navrhli tak, aby boli neviditeľné a zároveň dostupné.

Pozrite si aj ostatné Všetky Kúpeľne

Pohľad zo sprchového kútu

Do kúpeľne sme navrhli vstupné dvere z matného skla, ktoré počas dňa prepúšťajú denné svetlo. Armatúry sú podomietkové, aby boli vode vystavené len ich povrchové časti, čo predlžuje ich životnosť. Na stenu oproti wc sme umiestnili zrkadlovú skrinku na celú vyšku miestnosti, ktorá obsahuje hlavný odkladací priestor v kúpeľni.

Wc s bidetovou sprškou a odsávaním zápachu

Wc je od kúpeľne oddeliteľné dverami z mliečneho skla, čo z praktického hľadiska nie je potrebné, keďže špeciálny splachovací systém s pripojením na ventilátor zabezpečuje odsávanie pachov priamo z misy. K toalete sme navrhli aj bidetovú spŕšku s termostatom, ktorá slúži na intímnu hygienu aj jednoduchú údržbu wc.

Neviditeľné úložné priestory v kúpeľni

Úložné priestory sme navrhli tak, aby boli poruke a zároveň neviditeľné. Dosiahli sme to zapustením políc za stenu tak, aby boli na prvý pohľad neviditeľné. Zrkadlová skrinka pred wc opticky zväčšuje priestor a v spodnej časti ukrýva zásobník na skladaný toaletný papier, zásobník na tekuté mydlo, odpadkový kôš a wc kefu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Úložné priestory na mieru

Univerzálny ovládač Logitech Harmony 1100

Pokiaľ chceme všetky komponenty riadiť jedným ovládačom, ideálnym riešením je elektroinštalácia Legrand In One s univerzálnym diaľkovým ovládačom Logitech Harmony. Tento ovládač je možné naučiť infračervené signály z iných ovládačov a ovládať ním všetky zariadenia v byte - televízor, počítač, hifi, rolety, svetlá aj klimatizáciu.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Elektroinštalácia Legrand In One

Spínače Legrand Galea In One

Každý prvok inteligentnej elektroinštalácie má infračervený senzor, takže ho je možné ovládať štandardným infračerveným diaľkovým ovládačom. Vypínače je možné naprogramovať tak, aby bolo ktorékoľvek svietidlo ovládateľné z viacerých vypínačov v byte. Výhodou tohto systému je, že programovanie je možné urobiť dodatočne.

Viac informácií nájdete v našom blogu: Elektroinštalácia Legrand In One

Farebné svetelné scenáre

Do bytu sme navrhli farebné RGB ledky, ktoré dokážu prefarbiť interiér do ľubovoľnej zo 16,7 milióna farieb. Led pásy sme umiestnili do všetkých miestností tak, aby dokázali rovnomerne nasvietiť celý interiér do zvoleného farebného odtieňu. Ledky sme umiestnili do odskokov v podhľade zo sádrokartónu aj pod časti nábytku na konzolách.

fotografie: Dano Veselský


Prehľadávaj

Priestory

Rozloha

Cena

vlastnosti